biraz yeniyim bilirsiniz bilgilerinize muhtacm

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında omrrdm tarafından paylaşıldı.

1. omrrdm

omrrdm

arkadaşlar 4 5 gün önce tisan dediğim yerin resimlerini verdim

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=10976

mersin taşucu tarafında

denizinin özelliği bi koy çok derin ve kum bi koy hiç derinleşmiyo bi koy derin ve yaşlık bide kayalık bölüm var

sizlere sorum ben buraya giderken neler ayarlayım nasıl teknikler kullanayım hiç bi bilgim yok lütfen benide aranıza kazandırın gerek kıyıdan gerekse tekneyle agaya kadar veya arka koylara giderek nasıl malzemelerle ne tür yöntemlerle veya yemlerle av yapmalıyım tabi daa 1 kötü kamışlı oltadan başka bişeyim yok sizin yönlendirmenize göre alacam

2. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Sevgili Ömer,senin çok eksiğin var.Nasıl başlasam?Önce makinanın ve kamışın kaliteli olması lazım.Sağlam 30 luk misina,en az 2-3 çeşit sahte,zargana,yemli avlanmak için 4-5 numara çapraz iğne,50 gr kurşun,fırdöndü,kaşık,sahte çekmek için uygun aksiyonlu kamış(10-30gr)vs.Bu yazdıklarım sadece olazsa olmazlardan.

3. omrrdm

omrrdm

olsun arkadaş eksiğim olsada ben öğrenme arzusundayım ve bu hevesle öğrenirim alırım herşeyi yeterki siz bana anlatın tarif edin şimdiden sağolun

4. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Sevgili Omer,
    Sana oncelikle Nuri Bey'in soylediklerine katildigimi belirtmek isterim. Sitemiz
    balik malzemesi ve yorenizdeki baliklarin ne olabilecegi ve avciligi hakkinda bilgi bankasi zaten. Lutfen bir goz atiniz. Inanin burada size bu bilgileri ancak cifte
    nusha yaparak vermek durumunda kalacagiz ve pek cok konu zaten acikta kalacak.Dedigimi yapin, anlamadiginiz yerler olursa lutfen danismaktan cekinmeyin.
    Saygilarla...

5. omrrdm

omrrdm

walla araştırdım onları tam olarak anlayamadığım için bu şekildeki bi konu bana daha yardımcı olacagını düşündüğüm için açtım peki tamam yardım etmek istemiyosanız zorlayamam kimseyi kusura bakmayın

6. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    kardeş anlayamamanın sebebini ben iyi biliyorum çünki bende başlangıçta senin ihtiyaç duyduğun bilgileri bende aynı senin gibi istediğim cümlelerle aradım ama bulamadım.
    diğer arkadaşların dediği doğru senin istediğin bilgilerin hepsi forumda var ama sen anlatılanlardan ne kastedildiğini anlamıyorsun demi;)
    şimdi ben sana bi cevap yazayım eğer beklediğin cevab bunun gibi ise hem devamını yazmaya çalışırım ve arkadaslarda bu formatta cevaplar vermeye calısırlar:
    kardeş bence derin olan koya git sabah erken veya aksam güneş batana yakın, eline 10-30 atarlı bir kamış ve makina takımı al 100m misina sarılı olsun, ucuna sahte balık veya kaşık takarak at çek yap.
    at çek nasıl yapılır bilirsin heralde?) :)
    hadi rastgele...

7. omrrdm

omrrdm

sağol işte ben bu şekilde anlıyabiliyorum öğrenmeye çalışıyorum bu şekilde dediğini yaparım at çek yaparm bu şekilde hangi balıkları yakalarım bide ekmekle sokar denen balık yakalanıyo ama sanırım sokar temmuzda yumurtluyo bi adam vardı gece el feneri ve eldivenle taşların arasından toplayıp çıkartıyodu karada altına bembeyaz bişeyler bırakıyodu sanırım yumurtaları benim böle bi duruma içim elvermez o nedenle sokar tutsamda atarım bide bu yıl tırıvırı kullananlarla mücadele edecem gerektiğinde şikayet edecem neyse konuma dönüyüm evet abicim aynen dediğin gibi bendede senin ilk durumların var ben böle bi yardım istiyorum

8. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Ömer merhaba. senin yukarıdaki şu mesajına baktıgım zaman bir kere amatör balıkçılıkta ne derece tecrüben var anlaşılmıyor. şüphesiz diğer okuyan arkadaşlarda aynı şeyi düşünüyordur. ve ne anlatacaklarına karar veremiyorlar. sanırım
    verdiğin tarif sadece mekanın dış görünüşü..önemli olan o bölgede ne tür balıklar var bunların tamamının bilgisini ve tutma şakillerini ancak o bölgeleri bilenler verebilir.
    sana basit bir örnek vereyim ben marmariste ekmek ile çipura tutardım ama şu anda izmirdeyim. ve çipura için avcılar borukurdu+sülünes+madya+yengeç kullanır.ve dahi bölgeden bölgeye bu yem farkını balık arar.
    senin bence yapacagın en iyi iş eger o bölgede uzun süre kalacaksan mesela 1 haftadan fazla en kestirme yol. ilk günden oradaki avcıların nasıl avlandıklarını ve neler tutuklarınna bakarak en yakın malzemeciden takımlarını tedarik etmek.
    levrek var diyelim.. çanakkalede başka yeme atlar.. egede başka yeme atlar desem ne dersin?
    bu siteden faydalanma işine gelince arama yaparken kelime bazında arama yaparsan daha iyi sonuçlara ulaşırsın. kamış denince senin boyun ve kol uzunluguna uygun 3 m den 5 m ye kadar uzak atış sopaları var bunu sen tercih edeceksin. elinde ki malzeme agari. 50 lik bir makina longcast kafalı 3 veya 4 m arası bir kamış 50/100 atarlı kullanacagın misinalar 030 ama iyisinde ...çekerli olsun / igene / yem ve baglama sistemine gelince o da yerinde göreceğin sistem olsa daha verimli olur..yani bence görsel öğreti yazılıdan daha iyidir.
    bol şans..

9. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    ve ustadan son nokta

10. omrrdm

omrrdm

bilgileriniz için sağolun orda uzun kalcam ama yerleşim yeri olmadığından malzeme alma ihtimalim yok ben burda bilgilenip malzeme alayım demiştim