Biri Bana Anlatsin :)

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Phenomen tarafından paylaşıldı.

1. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    Turna avında at-çek olayını biliyorum! ama şu bekletme olayını anlatabilir mi? Daha önce anket başlığının altında sordum ama, kimsenin dikkatini çekmedi sanırım!
    Daha önce bir kaç defa Turna avına gittim ama, yakalayamadım! Şu olayı bana iyice bir belletinde tuttuğum turnaları, size ithaf edeyim! Kargo ile göndereyim, siz pişirin yiyin hatta :) .:Bir Kelime Öğretenin 40 yıl Kölesi Olurum:.

2. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Günaydın Volkan
    bekletmek ne demek mantık olarak sasi ve meps,yada kaşıkla hiç birzaman bekletemezsin hareket olması lazım ki turna atlasın sadece canlı yem yani gümüş balığı kullanırsan bekletirsin diğer bir bekletme şeklidemi varmış.

3. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    ya bu forumda bir yerde okudum ya at-çek ya da bekletme diyordu! Ya sen en iyisi bana en baştan anlat! :) Bir yerde hata yapıyorum ki turnadan hep eli boş dönüyorum!
    Bir de hangisi daha iyi sonuç verir? Meps? Sasi? Kaşık? Düzce de ki melen çayını düşünüyoruz.. Look2me yardımcı olacak bize!

4. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
    bekletme.. sürekli at çek diyorlardır abi:D

5. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    tövbe estağfurullah! :eek: :) :( :confused: :eek:

6. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    hahahaha güzel espiriydi

7. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    volkan bence eğer kıyıdan atacaksan,sasi kullan beyaz olsun sazlık biryerise 3 veya 4 numara meps akullan eğer botla derin yere gideceksen kaşık tavsiye ederim ama hepsindede at çek yapacaksın kenarda suyun içine görecek birşekilde çekerek nasıl geldiğine bak ona göre çekme hızını ayarla hep aynı yere atma değişik yerlere at çek yap turna varsa muhakkak gelir arada renklerini değiştirmeyi unutma tabi güneşin durumuna göre .
    haydi rastgelsin

8. Look2Me

Look2Me Enes EKİZ

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Volkan abi biz canlı yem kullanacağız.At-Çek kafanı karıştırma şimdi.turnaya canlı yem attıktan sonra bizde solucan yada kemik kurduyla diğer balıkların peşine düşeriz bıyıklı balık, kızılkanat, tatlı su kefali vs vs balık bol abi gel sen...

Son düzenleme: 9 Eylül 2006
  9. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    enes msn açık değil

10. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    volkan,bekletme değil.
    at-çek yada bırakma olta demiştim.

11. farslan1907

farslan1907

Favori Kamış:
    olta ve eniştem
    En İyi Avı:
    55 cm turna 1 kilo vardı
    volkan abi bekliyoruz ama derinliğe göre bir kaç saniye

12. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    bırakmamıydı! :) o zaman onun açıklaması lazım abicim! bir zahmet alalım! (abi vallahi kendin dedin ben demedim!) :)

13. farslan1907

farslan1907

Favori Kamış:
    olta ve eniştem
    En İyi Avı:
    55 cm turna 1 kilo vardı
    volkan abi ben fsekercinin çırağıyım o şimdi yok bırakmayı ben anlatayım sana
    1-
    10 cm çapında yuvarlak bir strafor kesiyoruz buna yaklaşık 2 metre köstek ve ucuna 3 lü kanca bağlıyoruz....bu üç kancaya ya ölü istarvit yada canlı gümüşü sırtından takarak botla açıklara bırakıyoruz

2-
    bir metre kadar bedene yine ucuna 3 lü kanca takıp arkasına fır döndü arkasına gezer kurşunlu takım hazırlayıp ölü istavritin içine bir çubuk sokup 3 lü kancayı da ağzına takıp ya kıyıdan atıyoruz yada botla gidip derin bir yere bırakıyoruz....(içine soktuğumuz çubuk balığın askıda kalmasını sağlıyor)

benim bildiklerim bu kadar

14. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    bekletme mi? sen barikatla karıştırmış olmayasın ama boş ver barikat kullanımı yasak zaten ben sana bırakma tarifi veriyim 3lü kanca çelik beden gezer kursun şamandıra ve 1 metre bedenli bir takım hazırlayıp kıyıdan atamadığım turnanın sevdiği yerler botla bırakıyorum yem canlı gümüş ve canlı kalması çoook önemi ona göre sırttan takman en geç ölüm hade ratgele.......:D:D:D:D

15. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ferhat aferin güzel anlatmışsın.
    fsekercinin çırağıyım demiş kerata,berber çırağı sanmayın haaa,balık işini öğretiyorum,kendisi yiğenim olur.çabuk öğreniyor.......

16. ntstar

ntstar

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 3 KG
    Arkadaşım konuyu tam olarak algılamış değilim ama genede "bekletmeden" anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım . Birincisi canlı yemlerle tıpkı sazan vb. balıklara hazırlanmış şamandralı yada dip oltası gibi. İkincisi sasi yada kaşıkla at çek yaparken tam bekletme olmasada yarım bekletme diyebileceğimiz bir uygulama. Şöyleki misinayı sararken kesik kesik çekme dediğimiz uçtaki kaşık yada sasi yere değeçekken tekrar çekiyor ve tekrar bırakıyoruz. Zeminin durumuna göre otlu yada çamurlu olabilir ama turna genelde otlu bölgelerde daha çok olur ve pusuya yatar.Avını sabırla bekler aynı zamanda gezicidirde. Rast gelsin.