Bitirriyoruz azzzz kaldı

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında icerainbow tarafından paylaşıldı.

1. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    arkadaşlar ABD Key vest te 1950 ve bugün arasında tutulan balıkların karşılaştırması beni ürküttü. İnsan boyunda balıklardan avuç içine inmiş durumdayız. 50 yılda tutulan balık 120'de bire inmiş. Denizler bitmiş dibini kazıyoruz artık. Hürriyet internette haberi var bakın ağlayalım hep birlikte

2. metinmk

metinmk Metin

Favori Kamış:
    Cormoran
    Favori Makine:
    Spro
    En İyi Avı:
    Eşkina 1,7Kg Sazan 2Kg
    Link burda;
    http://www.hurriyet.com.tr/planet/20748724.asp?top=1

Teknolojinin bu kadar hızlı gelişmesinin etkisi büyük bence, artık su üstünden balık tespit edilip, büyümesine fırsat vermeden toplanıyor, 20 sene sonra ne olacak düşünemiyorum bile

3. ercan_17

ercan_17 ERCAN

Favori Makine:
    ilk makinam okuma
    En İyi Avı:
    küçükken uçuna taş bağlayarak diz kadar suda göre göre yakaladığım çipuraları unutamam.
    Amerika da böyleyse vay haline dünyanın.

4. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Balık bitti diye balığa çıkmaya başlamadığımız günlerde türünün son örnekleri tekrar küllerinden doğup çoğalmaya başlar ve 3-5 sene içinde ekosistemi biraz olsun artar. Ancak henüz o pes etme noktasına gelmedik. Geldiğimizde Tebliğ 50/50 çıkacak:D ve herşey yasak arkadaş diyecek:D Kıyamet kopmadıkça Yerküre içinde hayat bir şekilde devam edecek. Ben o kadar ümitsiz değilim.

5. onnik çavdar

onnik çavdar onnik çavdar

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf Rods
    Favori Makine:
    okuma spector st-65sa
    En İyi Avı:
    2013 şu ana kadar yakalanamadı
    dün balıktayıdım kalenderde dibe baktığında görünürdü su o kadar bulanıktıki frdöndü kamışın ucuna geldiğined balık görünüyordu deniz fefaket kirli belediyenin temizleme aracı geçiyor kıyılar leş gibi nereyi temizliyor anlıyamadım.ben video kasetlerini dvd aktarıyorum bir müşterim tek çalışıyor boğazda dipten kablo çekmişler onların görüntülerini görseniz bu balıklar bu suda nasıl yaşıyor dersiniz inanılmaz derecede dipte ne ararsan var araba lastikleri her çeşit teneke şişe plastik sandalye masa kopmuş parçalanmış ağlar .ağlar kısa parçalar değil öbek öbek şimdi temizlenmeye başlansa yıllar sürer nasıl olacak kim el atacak denizcilik bakanlığı olmayan bu ülkede merak ediyorum malesef bindiğimiz dalı kendimiz kesiyoruz

6. ercan_17

ercan_17 ERCAN

Favori Makine:
    ilk makinam okuma
    En İyi Avı:
    küçükken uçuna taş bağlayarak diz kadar suda göre göre yakaladığım çipuraları unutamam.
    çok değil 3-4 sene işler sıkı tutulsa okyanus gibi olur denizlerimiz. zamanı var daha. gelişmişlikle ilgili.