Bodrum da Kıyıdan Balık Avlakları

Konu, 'Bölgeler' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cem_ucar

cem_ucar

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    b.çekmece yayın 19 kilo (tekbaşıma değil tabiki)
    ben bodruma ilk kez gidiyorum. oranın yolunu yordamını bilmiyorum anlıycan. tatile gidiyorum oraya eşim ve bir oğlum olacak yanımda. dediğiniz yere yakın tatil beldesi de vardır herhalde. ???.. tanıdık kaptan telefonu çok iyi olur en azından selam götürür yabancılık çekmeyiz...

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Siz bodrumda nereye gideceksiniz _?

Bahsettiğim Güvercinlik Bodruma 10 15 dk lık mesafede bir yer. Bodruma varmadan önceki son köy diyebiliriz zaten yol üzerinde göreceksiniz. Güvercinliğe girdiğiniz de ışıkların hemen yanında çok dar bir yol var oradan sağa girdiğiniz zaman yaklaşık 50 mt sonra direk limana inmiş oluyorsunuz.
    Bodruma girmeden önce dediğim yere giderek en azından tatile başlamadan önce limanı ve güvercinliği gezerek orada kendiniz de fikir sahibi olabilirsiniz.
    Ayrıca buradan devamlı balığa çıkan tekneler oluyor bazen bu tekneler 5 kişi yerine 3 kişi ile çıkıyorlar balığa ve masrafı düşürmek için yanlarına başkalarınıda almak isteyebiliyorlar. Bu şekilde birilerine de denk gelme şansınız yüksek. Bunu da değerlendirebilirsiniz. Telefon numarasını ve diğer bilgileri msn den verebilirim eklerseniz
    perdeciserdar hotmail com

3. burak35

burak35

Sevgili dostum dün döndüm Bodrumdan Tugutreise bağlı karaincirdeydim ama kıyıdan av yaptım bol bol sargoz,trakunya ve gopez birazda mıgrı balığı dışında oltama takılan bişiy olmadı sana rastgelsin:)

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    maalesef rast gelmedi :D
    Güvercinliği geçtikten sonraki kıyıda olan ilk balık çiftliğinin oradan attım oltamı ilk gün...
    Manisa daki balıkçılardan topladığım balık iç organlarını müjdat abinin tavsiyeleri üzerine çorapların içlerine doldurarak mazmuz olarak etrafa salladım
    yaklaşık olarak 5 kg lık mazmuzları çoraplar bitince de etrafa saçtım.:D
    060 lık misinalı hırsızlı zoka ya bütün sübye taktım ve mazmuzların etrafına salladım.
    bu arada da rapala ile atçek yapıyordum levrek için.
    Bir süre sonra 060 lık misina gerildi . benim misinayı bağladığım çalı parçası büküldü ben daha misinaya ulaşamadan tınnnnn sesinden sonra misina koptu
    ee bana da boş misinayı toplamak kaldı :D

5. ozan

ozan Ozan

büyük balık beklerken o misinayı niye bağladın çalıya?

neyse geçmiş olsun bir dahaki sefere kıyıya 1-2 litrelik bir kola şişesinin boynuna telden yada misinadan bi halka yapıp takımı ona bağla. Misina bitene kadar yetişemezsen en azından şamandıranı arayabilirsin

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Büyük balık beklemiyordum ki :D:D:D
    Öylesine atmıştım oltayı sübye fazla diye :D

7. ozan

ozan Ozan

:D :D :D

sübyeyi bütün takıp büyük balık beklemiyodum diyosun :D :D sen balık beklemiyomuşsun ozaman :D

8. kökben

kökben aziz kök

slm arkadaşlar temmuzun 20 sinde bodrum akyarlardayım oltam hazır sizden ricam o tarihlerde ne tutulur kurşunlumu şamandıralımı nasıl yem kullanmalıyım.

9. sarpa kupes

sarpa kupes emre

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    450 gr kefal
    valla marina kefal kaynıyor ama onu istemessen halikarnasın önündeki iskeledede kupes,ısparoz ve melanur bolca var.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.