boğazda kullanılan ve sonuç veren rapalalar

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında winchester tarafından paylaşıldı.

1. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    arkadaşlar ben üskdar kuşkonmaz önünden rapala atarım yaklasık 8sene oldu baska biyerde rapala cok nadir atarım attgım yerler ve yedire bildiğim rapala marka ve modellerini size gösterkmek istedim radar önündeki suyu az cok bliyoruz ama kuzguncuz,kuleli,beşiktaş,vaniköy,cubuk,beykoz sosyal tesısler buralarda giden rapalaları paylasmak istedim..

burda gördügünüz rapala boyutu 6.5 cm burda kod:010 cok güzel palamut alır üsküdarda bu rapalayı affetmez kod:005 beyaz rapala palamutun canavarı kuzguncuk parkta ata bıldıgın kadar uzagı köprünün ayagına dogru ata bıldıgınız an kurtulusu olmaz cok begendıgı rapalalardan biridir.kod:010b bu rapalayı cok denedım ama bır sonuc alamadım cok begenıyorum gelısını yanısını ama balıgı kıskandıramadım kod:206 gene hava sert ve hafıf güneş vurdugunda calıstıgım rapaladır guzel sonuc vermıstır..

üstde gördügünüz burapala boyutları 7.5cm bu rapala hava guzel ruzgarsız havada uzaga atabılecegınız rapalalardır amacımız nedır balıga rapalayı gostermektır tabıkı bogazda her zaman balık cok acıkta oldugu ıcın ruzgarlı havalarda buyuk rapala attınızda uzagı gıtmez onun ıcın durgun havalarda tercıh ettımız rapalalardır.kod:r1140b bu rapala her yerde her zaman ış yapmıstır hıc bızaman benı bos dondurmedı hem lüfer hem palamut hıc yuzumu kara cıkarmadı kod:221 bu rapala benım gorusum sadece palamut ıcındır palamut buna delı olur bayılır bu rapalanın aynısı daiwada da vardır ıkısıde guzel rapaladır kod:930 bu rapala hakkaten cogu rapaladan ıyı reng salgılar ama cok fazla randuman alamadım 2 veya 3 adet palamut alabıldım.

simdi her zaman iş yapan boyut ufak ama guzel calısan rapama 5cm aslında bı bunu hava cok sert oldugunda uzaga atma kolaylassın dıye attımız rapala her balıga uygun lufer,çinekop,palamut,levrek alımlarında uygundur r1140b yukarıda yazdım bu rapalanın 6cm lını anlattım banko rapaladır burda en cok sıze anlatmak ıstedıgım rapa burda kod:a43e bu rapala gıbı rapala ben görmedim arkadaslar ınanılmaz bısey hıc affetmıyo okadar rapala denedım ama bunun gıbı gormedım hem cınekop alıyor hemde palamut ama herkes herseyı denerken ben bu rapala ıle cektıklerımın hattı hesabı yoktur hamsının ufagıdır benzerlık olarak kod:a44e burapalada guzeldır aynı sekılde uzzun atıslarda balıgı kanaldan alıcamız zamanlarda kullanılan rapaladır kod:005 bunuda yukarıda anlattım denemeyen arkadaslar benden tavsıye bu rapalaları deneyın pısman olmucaksınız kendım bızzat denedım ve gördüm beyaz rapalayı hafıf yagmurlu havalarda da tavsıye ederım herkese rastgelsın bolsanslar tabi kısmet olayınıda unutmayalım :)

2. themad2

themad2 Serdar

Uzman olmuşsun be abi :) Sağolasın olurda bi gün balık tutmaya başlarsam denerim bunları :)

3. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    yo-zuri pins minnow R239 (M36 perch pattern renk) 90 mm floating

bu resimdeki m36 ile beşiktaş'tan çok verimli "gece" sarıkanat avları yaptım. hatta bu rapala ile gittiğim günlerde yanımdaki arkadaşlardan epey farklı sonuçlar da aldım. resimde esas rengi sağlıklı verememişler, hafif bal rengine kaçık palamut vonosu gibi hareleri var. sardalya tipli ama minik palamutu da andırıyor. e haliyle de lüfer sülalesi buna dayanamıyor.

bu serinin tüm desenleri de iş görecektir gece-gündüz ve hava durumuna göre sanırım... yalnız şu anki fiyatları 20 ytl civarında, dibe takmamaya dikkat :D ben taktım, oradan biliyorum. canımdan can gitti :D

Son düzenleme: 30 Aralık 2008
  4. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Mert, emeğin için teşekkürler, çok güzel bir yazı, imkan oldukça dediklerini deneyeceğim. ancak bu sahte balıkların markaları nelerdir onları da resimlerin üzerine yazıp düzenlersen bilmeyen arkadaşlarımız için çok daha anlaşılır olacaktır. :)

5. alanya_meqan

alanya_meqan EMRAH

Favori Kamış:
    Emektar Dedemin Kamışı.....
    Favori Makine:
    D-A-M
    En İyi Avı:
    Leopar KöpekBalığı 26.80 Kg
    bilgileriniziçin tesekkürler birgünn bizde sitanbuldan balık tutarız inşallah.... rapalana sağlık......

6. OPTİK1907

OPTİK1907 GÖKHAN

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE SURF +OKUMA
    En İyi Avı:
    DAHA EN İYİ AVIM OLMADIİİİ
    güzel paylaşım hemen hemen her sabah uğramaya çalışıyorum kuşkonmaza zülfü abiden çay içip işe gidiyorum ..bi gün görüşür,tanışırız...

7. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    evet haklısın bu rapla markası stireke produr arkadaslar ama daha degısık kaanın dedıgı gıbı yazuride cok saglam markalardandır..

Son düzenleme: 30 Aralık 2008
  8. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    gökhan abi tanısmak ısterım o bızım canımız o olmasa donarız :)

9. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
    Favori Makine:
    Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
    En İyi Avı:
    Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
    Tebrikler, bu bilgiler gercekten kücük bir kitapcikta toplan sa , ne dersiniz yöneticiler))))), walla iste bir konu acalim, tüm bilgileri birer kitapcikta toplayalim, inanin BALIKNET üyeleri satin alsalar birer tane bu her türlü masrafin üstüne gelir, yapilacak is, netteki güzel bilgileri bir araya toplamak.

10. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    mustafa abi katılıyorum sana tesekkur ederım herkese yorumları için

11. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=24-JL-034F
    yukarıdaki linkte BFT ve 302 kodlu 2 sahte birçoğuna fark atan cinstendir.
    Ayrıca eklemek istiyorum yukarıdaki resimlerde 005 renk kodlu iyi iş yapar ama özellikle gece hepsine fark atan bir sahtedir. Bugüne kadar o sahteyle yakaladıklarım arasında yazılı orkinos, torik, bir tane de 3.8 kg levrek sayabilirim. 010B yi de çok denedim sadece palamut geliyor.
    YO-ZURI Pins Minnow larda M176 ve M177 kesinlikle joker sahtelerdir. Gerçekçi görünümüyle her tür avcı balıkta iş yapar levrekte dahil.

12. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    yücel abi ben stirek procuyum galiba :) nede diye sorarsan acık konusmak lazımsa fıyat olarak bıraz daha ıyı artı guzel rapala he yazuri güzel degilmi harıka ama fiyatıda harıka acıkcası he dıceksınkı ona bakarsan pelican var,oskar var vb onlar daha ucuz degılmı evet ucuz ama orta fıyatlı ve iş yapan rapala olarak stirke proyu kalıtesı ve gaga yapısıyla hosuma gıdıyo garantı goruyorum ma senın yazdıgın kodları kullanmamıstım onlarıda denıcem paylasımın ıcın tesekkur ederım ....

13. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Pelican ın da kaplaması güzel renkler iyi ancak tek sorunu aksiyonu strike-pro yanında zayıf kalır Oscar ha keza öyle. Özellikle ufak sahtelerde bu sorun daha da belirgin. Yüzmeyi kenara bırak fırıldak gibi dönerek geliyor. Strike-pro hemen her boyda aksiyonuyla göz dolduruyor. Bugüne kadar dengesi bozuk tek model rastladı bana o da uzun gagalı 14 cm sahtelerden biriydi.
    Bir ankdot daha; yo-zuri nin crystal minnow ların 7cm den büyük olanları da makinayla çekerken iyi aksiyon almıyor. Yo-zuriler daha çok yüksek hız için dizayn edilmiş gibi özellikle ağırlıkla atınca aksiyonu iyice zayıflıyor, hızlı çekince düzeliyor.

14. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    yazuri cok hosuma gidiyor ama simdi düsünüyo insan bizim bogazımız irişken dolu bır takıldımı guzelım rapala gıdıyor artık 22 ytl atıyosun bı anda suya hadı dıyelım 2 adet attın ıkısıde gıttı kafadan o gunun zararı 45 ytl ne zevk kalır ne bısey en azından stirke pro lar ona nazaran bı raz daha uygun 6-7 arasında degısıyo bence hem ıs yapan hem cokda pahalı olmayan guzel bır rapala markası tavsıye ederım kullanmayan arkadaslar...

15. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    avlandığın mekanını bilirsen pek takılma problemi olmuyor, ama metre metre bileceksin... o zaman pek problem olmaz. ben bugüne kadar kayaya takıp pek rapala bırakmadım. ya asılıp kurşunu kopartıp rapalayı aldım ya da rapala üçlüden girdiyse epey asılıp kurtardım.

tavsiye ettiğim pins minnow u da teli tahrip olmuş klipsli fırdöndüyü inatla kullanmaya devam ederken klipsin açılıp kopması sonucu kaybettim. insanın içi acıyor hakkaten. ama dikkat edilirse fazla rapala kaybedlmez diye düşünüyorum.

strike proları kullanıp fena netice almasam da daha ilk atışımda gözleri düşen 1-2 sahteden sonra pek kullanmamaya karar verdim, soğudum. ama uskumru benzeri çizgili ve mavi olanları ile sırtı sarı yanları gümüşi (limon) strike prolarla çok güzel avlar da yaptım.

yine de yozuri pins minnow ve crystal minnow diyorum.

16. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer

kaan abi katılıyorum sana strike pronun tek sorunu gözler düşmesi ben onu daha suya sokmadan ufak bı japon deydırıyorum oyle cıkarıyorum denıze dedıgın gıbı yoksa dusuyo hemen ya bende hayranıyım yazurinin her modeline ama kıyamıyorum acıkcası :)

17. gokcer

gokcer GÖKÇER

Arnavutköyde hangi rapala

Merhabalar, benim bir sorum olacak.Ben Kuruçeşme-Arnavutköy arasında avlanmayı tercih ediyorum.Orada iş yapacak rapalalara örnek verebilir misiniz

18. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    gökçer arkadasım benden sana tavsıye 5cm lık siyah beyazı dene balığı aldıgın zaman yorumlarını beklıyorum :):) arnavutköyün rapalası çoğunlukla odur...rastgelsin

19. Mert abi sende bütün rapalaları beğeniyon yav abi ama ben rapalaya bayılıyorum hep sitede onlara bakıyorum dün yapılış tekniğine baktım yapacağım inşallah birde alacağımda her balık için hangi rapalalar iş yapar bide mustafa hemşerime katılıyorum :D:D:D

20. winchester

winchester mert

Favori Kamış:
    ferrari7000
    En İyi Avı:
    48cm lüfer
    suyuna göre rapa emrecim :)