Boğazda Tekne Avı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında acımert tarafından paylaşıldı.

1. acımert

acımert

Favori Kamış:
    SHIMANO Big Baitrunner XL, SHIMANO StandUp 2030, PENN GLD30II, PENN Tuna Stick, Lineaeffe Turnafresh
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Merhabalar,

Dün taze taze yaşadığım ikinci ilginç balık avı anımı paylaşmak istiyorum. Hikayenin sonu epey hazin... Hala sinirliyim kendime...

Yer: Beşiktaş iskelesi, Zaman: 07.01.2006, 20:00-23:00 . Henüz yeni edindiğim makinamı alıp, Beşiktaş'ta avlanmaya (!) gittim. Çapariyle atıp çekiyorum ve kimse yok. Oh ne güzel huzur dedim. Ama canım da sıkıldı. Bilmeden atıyorum çekiyorum tabi sonuç elde var kocaman sıfır! Kimse de yok ki bakayım nasıl tutuyorlar ne kullanıyorlar filan derken 2 kişi geldi. Sordular var mı balık diye ben de 40 yıllık balıkçı gibi "yok yahu kesat bugün"dedim. İçten içe de gülüyorum kendime :) . Sonra 75 gr. kurşun bağladım ve fırlattım. Çangır çungur sesler gecenin sessizliğini bozdu. Yanımdakiler de irkildi ve " noluyor len ? Denizden ses geldi abi! Neydi la o?" gibi bir kendilerine bir de bana soruyorlar. Başta ben de anlamamıştım irkilmiştim doğrusu! Sonra"amaan boşver" deyip başladım makarayı sarmaya. Ama bendeki havayı görmeliydiniz.
    Kamışlabir oyunlar makinayı sarmalar filan birden "ana balık var galiba"diye söylendim. Çekiyorum zorlanıyorum (bu arada tuttuğum tek balıksadee 1 adet mezgit :) ) galiba büyük bir balık diye içimden geçiriyorum. Asıl asıl geliyor gelmiyor. Bir ara yine o çangır çungur ses gelmeye başladı ama yanımdakiler abibalık vurdu galiba yardım edelim dediler makinaya yöneldiler ama ben ustayım (!) ya " yok dedim sağolun bana olur böyle hep hallederim dedim :) .
    Kamışa ve makaraya asıldıkça sesler devam ediyor ve misinanın yönünü görebildiğim kadar baktım ve o da ne!!! 25-30 m. uzakta kıyıya demirlemiş tekneye fırlatmışım kurşunu:D . "Yuh be " dedim kendime. Bir yandan hevesim kursağımda kalmışken diğer yandan da yanımdakilere bu komik olayı çaktırmamaya çalışıyorum. Allah'tan kurşunu çapariyi kurtadık :D "tüh be yaa" dedim, yanımdakiler "noldu abi?" dediler "kaçtı namussuz" dedim. "Olsun abi yine gelir"dediler. Tabiibu gösterim misinayı saran makarayı çıkartırken kalama vidasını cumburlop boğazın sularına bırakmamla son buldu.Yüzüm asık,söylene söylene eve geldim. Yahu nasıl gider diye hala kendimi yiyorum ve yedek parça araştırmalarına girdim. Eğer başına böyle birşey gelmiş birileri varsa yardımcı olsun lütfen, makinam ilk gününde kullanılamaz hale geldi...:(

2. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    valla abı gecmışolsun.bu lafonten masalları gıbı olmuş cıkarılacak cok ders var.benım bıldıgım makınaaların yedek parcaları pek yok.ben bı makına almıştım.satan adam bırkac yerını gosterıp dıkkat et kaybedersen bulamazzsın makınayı at demıştı.ınsallah senınkının yedegı vardır.:D

3. acımert

acımert

Favori Kamış:
    SHIMANO Big Baitrunner XL, SHIMANO StandUp 2030, PENN GLD30II, PENN Tuna Stick, Lineaeffe Turnafresh
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Murat teşekkür ederim içime su serpildi (!) :( . Almanya'dan parça istedim arkadaştan, umarım bu umutsuz vakaya çözüm buluruz.

Son düzenleme: 7 Ocak 2007
  4. andezit

andezit

Favori Kamış:
    Çapari,kamış
    En İyi Avı:
    Torik,palamut,lüfer
    O senmiydin arkadaş ya.Bende bu sabah tekneme gittim ki birde ne göreyim teknemin camı tuzla buz aşkolsun yani hem kaza yapıp hemde ordan kaçıyorsun ))))).
    Şaka bir yana çok güzel anlatmışsın başından geçenleri.Alba shop un internet sitesinde sıkça sorulan sorular kısmında görmüştüm makinayı onlara yolluyorsun tamir edip geri gönderiyorlar istertsen bir bak derim.Kolay gelsin.

5. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    Samimi paylaşımınızdan çok keyif aldım size bol balıklı günler dilerim.

6. acımert

acımert

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Oytun teknen için üzgünüm :p . Kısık'ı arayacağım, makina gözümün önünde yatıyor kaput şekilde. İçim gidiyor ama yapacak birşey yok.

Selamlar

7. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    İstoçtaki kısık firmasına gittiğimde ustalarının her turlu tamiri yapabildiklerini sorun olmadığını bahsetmişlerdi. Hatta ben orada olduğum zaman zarfında bir çok makina ve kamış geldi tamire. Eğer imkanınız varsa istoçtaki yerlerine elden götürüp göstermenizde yarar var diye düşünüyorum % 90 hallederler bir şekilde.

8. acımert

acımert

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Teşekkür ederim Serdar Bey, söylediğiniz gibi yapacağım.
    Selamlar

9. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    rica ederim, umarım hallolur sorununuz.
    selamlar

10. acımert

acımert

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Henuz tutamadigim
    Serdar Bey,

Kısık'ı ilk aradığımda beni başka bir yere yönlendirmişti. Zannediyorum o vakitlerde uğraşmaya vakitleri yoktu (!) veya keyifleri gelmemişti... Daha sonra BALZER'e mail attım ve konuyla sağolsunlar ilgilendiler. Meğer KISIK, BALZER'in partner mağazasıymış!!! KISIK ile sonraki görüşmem farklı (!) oldu tabi, ilgilendiler. Firma onlara da mail atmış sorunumu çözmek için. Zeynep Hanim'a teşekkür ediyorum ki ilgilendi. Orjinal kapağı aldım ama, bana verecekleri kapak da kötüydü maalesef :). Başka bir orjinal kapakla değiştirdik. İlginç süreç, deneyim yaşadım. Şimdi kapağıma gözüm gibi bakıyorum diyebilirim :).

Selamlar

Son düzenleme: 13 Ocak 2007
  11. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Herhangi bi olta mağazasına götür. Onlar halleder. Boşu boşuna kısığa gönderip hem para hem zaman kaybetme. Makina satan yerlerde tamirini yaparlar makinelerin. En azından ben bu güne kadar böyle yapıyorum.