Bol Cesitli Pazar Gunu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Sohbetcibaba tarafından paylaşıldı.

1. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Morina Baligi 1.18cm 23 kg
    Slm beyler Ustam38 len beraber cumartesi aksami oglunun yasgununde anlasip pazar gunu baliga gitmeye
    karar verdik.Hollandada deniz suyu gunde 4 defa alcalip yukselir TR de pek belli olmuyor ama burda cok onemli.Alcak su saatine internetten bakarak yola koyulduk ve alcak suda sec tigimiz yere geldik.
    Bu arada fotolari iyi izleyin taslarin arkasinda yim su an su yukseldikce yukari cikmam lazim.Zaten 2 oltaylan baslamistim biri 3.30m lik 1 metrelik kursunalti sulunez sarili dip oltasiydi (LEVREK ICIN)ve 2ci si 4.50m lik olta ve alt beden olarak 80 cm kostekler vardi birinde deniz solucani oburu ise boru kurdu.(YASSI BALIK ICIN)
    Ufak oltaya guzel bir darbe vurdu ve hemen atladim saglam bir balikti hemen Murata seslendim ve iceri alirken o gordugunuz taslarin arasina balik girdi ve kostek koptu :angry: :angry: oltanin kisaligindan oldu tabii taslarin uzerinden alamadim.Buarada yeni kostek baglarken buyuk olta ya bir defa darbe vurdu vurusundan anlamistim zaten bu bir yassi balik cinsi olmaliydi ve de dusundugum dogru cikti.
    Bu arada yine ufak oltaya saglam bir vurus daha dedim simdi benimsin oltayi alinca elime slipim bosaliyordu saglam bir levrek takilmisti ve bu levrek heralde nasip degildi ve bunu da kaybettim :angry: :angry: bu sefer altbedeni 13.1kg lik nylon taktim ve ignemi 2 numara
    takip sulunezleri baglayip ve geri attim heralde buda kopmazdi artik.... ve baktim obur olta oynuyor yine bir kalkan daha.

2. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Buarada Muratta daha tik yoktu ballisin yine abi diye basladi zaten biraz da grip gibiydi ondandir dedim ;)
    Arada sirada cok ufak mezgit ve levrek yavrulari geldi tabii bunlari Annelerine gonderdik git BABANI cagir diye :lol: Bu fotoda zaten arkatarafta Muratin hali belli yazik cidden hastaydi :( ve daha siftah yoktu
    Bu arada akinti baslmis ve su ykselmeye baslamisti biz de yavas yavas yukari dogru cekiliyorduk.
    Artik taslar nerdeyse kayboluyordu akinti bayagi fazlalasti.
    Artuk yukariya cikmamiz lazimdi assagida kalamazdik gemiler gectikce dalgalar bayagi uzerimize geliyordu
    Hava artik yavas yavas karariyordu simdi esas is basliyacakti.
    Ve nihayet Murat artik pes pese siftah kiriyordu ama mezgitler hep ufak ti saymadik kac tane ama bir suru hep Annelerine gonderdik...
    Annesine gonderdigimiz Mezgitlerden biri

3. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Tava ya atacagimiz Mezgitlerden biri
    Ben hemen makinamin bobinini degistirip 0.22 nylon taktim inpact 125 gramlik kursunlan ve uzagi denedim
    bayagi verimli cikti bakin ne geldi
    vede hemen murata soyledim balik uzakta adamim uzaga ve o da degistirip uzaga atmaya basladi
    Muratin moreli biraz duzelmisti Morinasi benim kinden buyuktu ;) Tebrikler Murat ;) ;)
    Toplam 5 tane balik eve goturuyorduk obur 10 -15 tanesi geri yuzuyorlardi bir tanesi martinin nasibiymis ama bize 5 de yeterdi nihayetinde verimli ve bol cesitli bir balik avi olmustu

4. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Yazi uzun oldugundan mecbur 3 e boldum ozur :(

5. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    sohbetçibaba elinize sağlık iyi av olmuş. fotoğraflar ve anlatımda çok güzel.

6. arifsinan

arifsinan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    52 kg'lık bir kıraça:)))
    teşekkürler

resimlerin kalitesi ve anlatım harikaydı...
    teşekkürler...
    ve deeee tabiki tebrikler....(balıklar için)

7. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Levent Hocam tebrikler. Cabilleaud da flatfish ler de çok güzel.. :) Resimler ve detaylar da harika.. Elinize sağlık..

8. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    balıklar şahane

levent abi balıklar harika. sanki balığa gitmiş gibi heyecanla okudum anlatım çok güzel. ellerinize sağlık yeni avlarını da böyle okumak isteriz:) rasgele

9. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Tebrikler ve paylaşım içinde teşekkürler Levent Abi..anlatımınızda apayrı bir keyif veriyor...:)
    İçim gitti balıklara..Sabah mesaiden önce bi levrek mi yapsam diyorum ama dışarısı gümbür gümbür yağmurda hiç duracağa benzemiyor:eek:

10. Sohbetcibaba

Sohbetcibaba

Favori Kamış:
    Olta balikciligi
    En İyi Avı:
    Irfan balikci balik avinda gerek hava sartlari engellememeli seni bu sevde baska::)

11. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Çok doğru söylüyorsun abi..Levrekte sever böyle havayı sanırım:confused: Daha hiç tutamadık..
    Hazır yeri gelmişken sormak isterim;Resmen kıyıda ve suyun üzerinde oynaşıyor levrekle..oldukça fazla var ama ne benim nede civardaki 10 kadar balıkçının hiç birisi yakalayamadı o gün..herkesin takımı aynı tüylü takım at-çek.. Ben bir ara buradan öğrendiğim şekilde Kaya balığı yakalayıp bırakma yaptım ama onada gelmedi:confused: Ortamda fazlaca küçük balık var aynı anda sağda solda levrekler sıçrayıp alıyor..acaba yem fazla oluşu etkiliyormudur avı?
    Sizin avladığınız teknik farklı ama genede biliyorsunuzdur belki cevabı..yarımcı olursanız sevinirim.
    Sabaha kadar bu cevabı almam gerekiyor kafaya koydum gideceğim levreğe:p

12. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    elinize sağlık güzel av olmuş

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    levent abi her seferinde şu sizin mezgitleri gördüğümde imreniyorum harika mezgit çekiyorsunuz maşallah. biz buralarda bu boyda mezgitin yüzünü biraz zor görüyoruz çok nadir
    güzel avlarının devamını dilerim rastgele levent abi :)

14. oflu

oflu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çinekop,sarıkanat,lüfer,palamut
    harika iş çıkartmışsınız levent abi emeğinize sağlık

15. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna
    geçen hafta tamamen hollandadaydım sizlerin hollanda da olduğunuzu biliyordum oltalarım da arabadaydı fakat internet olmayısının verdiği durumdan ötürü sizlerle irtibata geçip yer ve durum bilgisi isteyemedim şimdi gördümde keşke bir şekilşde size ulaşıp en iyi balık yapan yeri sorsaydım:(

16. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    herr şey çok güzel olmuş eline sağlık

17. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    senede 1-2 defa hollanda'ya is seyahatinde bulunuyorum. bir sonraki gelisimde kabul ederseniz ve denk getirirsek beni de baliga goturmenizi isteyecegim :) bu resimleri ve hikayeyi gorup de nasil istemem...
    her geldigimde sokakta olsun, restoranda olsun bi balik yiyorum, artik tutmanin zamani geldi :)

18. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Levent Abi, çok güzel tek kelimeyle. Ve imrendirici. Senin avlra bakıpta iç geçirmemek ne mümkün? Devamının gelmesi dileğiyle...

19. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    levent abi tebrikler cok güzel avlar yapmışsınız. bereketli olsun.

20. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Gelgit gerçekten bizdekinden çoookkkk farklı.. Balıklar harika:) Tebrikler.