bolu gölcük alabalık

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ugur78781980 tarafından paylaşıldı.

1. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Ahmet kardeşim gibi benimde üniversite yıllarım boluda geçti. Doğayı sevenler için tam bir cennet. Havaların müsait olduğu her haftasonu (Dersleri astığımızda haftaiçi:)) doğada kalırdım. Bu resmi görenler birde Gündoğumunda sislerin arasında görmeliler orayı :) Gölcükte Çoğunlukla Kadife (Hollanda sarısı) var. Sazan ve alabalık(Ki Hiç Tutmadım ve görmedim tamamen rivayet :D ) bulunuyor. Av özel izne taabi (ver parayı at oltayı mantığı :) Hayatımda tuttuğum en büyük balığı kışın burtda çıkarmıştım. Hemde ahmetin kullandığı 1,5 YTL lik oltaya ekmek takarak. ama ben mantarını çıkarmıştım :) Yaklaşık 4,5 kg lık sazandı. Daha sonraları bu işe çok paralar harcamam rağmen o kaddar büyüğünü yaklayamadım :)) En fazla kadifeyide pastanelerde satılan yağlı açmayla. (Yemek için almıştık ama arabanın arkasında herdaim bulunan oltayla bi deneyelim dedik yem yok hazırlık yok sadece açma ve olta:D atmamızla çekmemiz arasında en fazla 1 dk oynuyordu. EE orda aç kaldık haliyle ama akşmamında bütünn arkadaşları toplayıp balık keyfi yapmıştık)

2. deePblue

deePblue na

hey Maşallah mesut abi.
    ama insan özlüyor burları.her sene imkan olmalı ve gitmeli :eek: artık fotoğraflara dalıp dalıp gidiyoruz..

3. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    öyle walla ama iş le öğrencilik bir değil o zamanlar hadi dersi asalım gidelim diebiliyorsuk ama şimdi böyle bir imkan yok :) anca haftasonları (Eşimden izin alabildiğpim zamanlarda:eek: ) gidebiliyoruz

4. deePblue

deePblue na

ne güzel..öğrencilik yıllarınızın geçtiği yerleri yılalr sonra hayat arkadaşınızla birlikte gezebilmek :rolleyes: darısı başımıza diyelim :D:D

5. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    İnşallah dielim Ahmet işin daha da güzeli biz eşimle aynı sınıftaydık:eek:

6. deePblue

deePblue na

hmmm şimdi anlaşıldı :D:D
    abi ozaman siz gölköyüde iyi gezmişinizdir,hem kampüsün dibi hemde cok güzel piknik alanları vardı..Hafta sonları havada iyise epey doluyordu zaten.Orda bile olta atanları oturup seyretmişiliğim vardır yani.hatta bi keresinde elemanın bir senın gölcükte tuttuğun gibi bişi yakalamış,çimenin üstünde zıplıyordu.ozzman içimden bu ne yaww demişitm..
    neyse ben yarın bi bolu yapıp geliyim artık,bu kadar konuşmuşken gitmemek olmaz.ama günübirlik ve sadece şehir merkezine :( bidaki sefere inşallah gölcük düşünüyorum
    saygılar

7. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    waalla ahmetcim ben biraz şanslıydım öyle bi yerde öğrenciyken arabam vardı ve çevre yerlerin çoğunu bilirim haftasonları yatılı giderdik herdaim bagajda av malzamelerim vardı nerde su birikintisi görsem atardım. Sen orda üniv. mi okudun?

8. hocca

hocca

Favori Kamış:
    banax2500 spro kamış
    En İyi Avı:
    1,5kg levrek
    1969 dan 2000 depremine kadar Bolu da yaşadım .Kıprıscık ilçesin de ögretmenlik yaptım.Bolu'ya gelirken gölcükten geçerdik.Harika bir yerdir.1980 ne kadar burda alabalık var idi.1980 de göl kirlendigi için suyu boşaltıldı.Zemine mıcır döküldü.Buraya kadife ve sazan salındı.2002den beri gitmiyorum.O tarihten sonra salındı ise bilmiyorum.Bildigim kadarı ile alabalık yok.Albalıgın avı da sazandan farklı degil orada çünki erken ve de haftaiçi gittiginde ekmek içi ile tutuyor idik.Önemli olan sessizlik.Orası milli parklara baglı.Zaman zaman av yasagı konur nedenide hafta sonu gelenlerin 7-8 cm lik balık yavrularını alması gerkçeydi.Şimdi durum nedir bilmiyorum.Sanırım şu an gölün büyük kısmı yosunlarla kaplanmıştır.Bir de gelenlerin kullandıkları deterjanlar gölde kirlemeye neden oluyor.Her şeye ramen gezip görülesi bir yer.Gölcük deyince insanlar izmit gölcükle karıştırıyor.Bolu'ya 13 km dir.

9. j.cousteau

j.cousteau

Favori Kamış:
    zipkin & olta
    En İyi Avı:
    500g > sarpa
    orda olta atmak için 7 ytl vermek gerekıyor bekcıye makbbuz karsılığı bn gecen sene ekım de gıtmıstım solucanla fln denedım balık vurmadı bıle sonra yanımdakı bı grup meps le bı balık aldı cınsıne bakamadım sonra geri bıraktılar hava kararmak uzereyken yanıma bı balıkcı geldı, oralara senelerdır 2 gunde bır mutlaka gelırmıs . burda alabalık ne tuttum ne de tutanı gordum dedı konusmamızın bı yerınde.

10. KoRSaN

KoRSaN M.Yüksel

Ben boluluyum ama hiç balık tutmayı denemedim bana yasak oldugunu söylemişlerdi ama içimde gitmişti öle bi ortamda balık tutmanın zevki ayrı:) .Gölköye bisiklet kiralayarak geze geze gittim yaklaşık bolu merkezden gölköye bisikletle 30 dk civarında gittim.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2007
  11. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    çok güzel yerler bende gidecem oralara:D

12. deePblue

deePblue na

pazar günü sabah 8 ve 10 arası yine bu doğa harikası yerdeydim.
    sezonun ilk günüydü ve ortalık gercekten balık kaynıyordu.
    nedense içimden hiç onları avlamak gelmedi.balıklar su üstünde adeta dans ediyordu ve onları bu haliyle avlamak bana yanlış geldi,bilemiyorum.ama yeni aldığımı 2 numara döner kaşığıda denemek istiyordum..ve 5. atışımda kıyıdan yaklaşık 10 metre ilerde bi şapırtı koptu..kıyıya çektiğimde balığın 1100gr.geldiğini gördük babamla.benim en büyük avımda böylece bu oldu..belki devam etsem bu rekorumuda rahatlıkla kıracağımı biliyordum ama dediğim gibi işte,onları görerek avlamak beni tatmin etmiyor :) yanımda foto.makınası olmadığı için yeni manzaraları ve rekorumu size gösteremiyorum..ama hayatımda hiç balık tutmadım diyenler için gölcük birebir ;)
    tabi avlanma makbuzunu kestirdikten sonra :D

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahmet kardesim lutfen bir dahakine kamerayla git.O baligi seninle okadar gormek isterdim ki.Sanada cok guzel bir ani olurdu. Degerli paylasimin icin cok sagol gorusmek dilegiyle.

14. deePblue

deePblue na

İnşallah hüseyin abi..bir anlık dalgınlığımıza geldi işte.evde unuttuk :eek:
    balığı geri saldığımız için evde çekme şansımızda olmadı :D
    ama bu olay kulağıma küpe olacaktır ;)
    ben teşekkür ederim yorumunuz için.görüşmek dileğiyle

15. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Bende Boluda 2 Sene Kaldım Abant,Gölcük Buralara Çok gittim fakat Bir kere bile balık tutmak nasip olmadı :D Ama tutanları gördüm :).

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Enfes bir yer Gölcük.Bende kış fotoğraflarını eklemek istedim. Her mevsim ayrı güzel. Bu kareler geçen kış ofis arkadaşlarımız ile yaptığımız geziden..

Shot at 2007-07-02

Övünmek gibi olmasın ama bu kareyi ben çektim:D..
    Shot at 2007-07-02

Shot at 2007-07-02

Shot with DSC-W15 at 2007-07-02

Shot at 2007-07-02

Shot at 2007-07-02

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    off türkiyede böyle yerler varmıydı yaaaaaaa

18. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Hele kışın öyle harika oluyor ki.. Kimsecikler yokken. Kar sesini bile duyarsın;)

19. deePblue

deePblue na

olma mıı :D:D
    her insanın hayatında bir kere olsa da gitmesi gereken bir yer.
    hele buz üstünde kayak daha bi başka oluyor ;)

20. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Şaka mı yapıyorsun.. Renkler birebir aynı:D..