bolu gölcük alabalık

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ugur78781980 tarafından paylaşıldı.

1. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    oralara gitmessem çatlarım valla:D

2. maksoy

maksoy mehmet

Favori Kamış:
    3.00 lük kamış
    En İyi Avı:
    32 cm aynalı
    gölcükteki balıkların hepsi sazan dır ben başka bir tür balıkla hiç karşılaşmadım

Göle çekirdek atardık havada kaparlardı kancaya takardık vurmazlardı öyle akıllı o balıklar

yaz gelsede gölcüge gitsem ah ah

Doga tutkunlarını Boluya bekliyorum

3. murat.guney

murat.guney murat Güney

Arkadaşlar BOLU \ Gölçükteki balıklar ot sazanıdır avlamak için çok basit tavuk çiğeri yeterlidir balık lezzetsiz olmakla birlikte balçık kokusuda barındırır. Ancak doğal güzellik diyorsanız o konuda tek geçebileceğim yerlerdendir.

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan

Murat, bahsettiğin "Ot Sazanı" avlanması tamamen yasak olan tür değil ,değil mi? Yanlış isimlendirme (Tatlı su kefali mesela) olmasın? :confused:

5. constrmanx

constrmanx

En İyi Avı:
    turna 45 cm
    mükemmel yerdir gölcük..abant,yedigöller ve gölköy de süper...

6. c.ykul14

c.ykul14 Cemil Yurdakul

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4,40
    Favori Makine:
    Okuma Longbow2
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Selam arkadaşlar.

İşim gereği 9 aydır istanbuldayım ama bolu'lu olduğum ve boluda kaldığım süre içerinde sayısız kez gölcük'te balık tutma şansım oldu.

Gölcük'te şuan alabalık mevcut değil.
    Tam olarak senesini hatırlamıyorum ama en az yaklaşık 20 yıl önce yaşım 12-13 iken gölcük'te çok güzel alabalık vardı ve gölün girşinin hemen sol tarafındaki caminin orada alabalık yetiştirme havuzları vardı.Fakat gölcük dağlardan gelen su ile dolan bir gölet olduğu için gölün dibi zamanla çamur olmuş ve temizlemesi yapılmıştı.Bu temizleme için göl suyu tamamen boşaltıldı gölün zemini çamurdan temizlendi ve bütün zemine yıkanmış cakıl taşı yani mıcır serildi.Göl boş iken içine girip fotoğraf bile çektirmiştik.
    Daha sonra göl tekrar su tutmaya başladı fakat nedenini tam olarak bilmiyorum göle bir daha alabalık bırakılmadı.Ayrıca yan taraftaki yetiştirme havuzlarıda kapatıldı.
    Şuan gölcükte su üstünde görülen balıklar ince sazan diye adlandırılan derelerde bol miktarda bulunan çok pullu sırtı koyu renk altı ise beyaz renk olan diğer adları ise pullu sazan,tatlı su kefali diye adlandırılan balıklardır.
    Ekmek ve özellikle tavuk ciğerine çok iyi gelir.
    Ben yem ile uğraşmam diyenler sabah saat 10:00'a kadar ve akşam üzeri sinek ile tutabilirler ayrıca 1 ve 2 numara meps ilede avlanabilirsiniz.
    Bunun dışında yaklaşık 5-6 senedir gölde hollanda sarısı mevcuttur.Hiç tutmadım tutmakta istemedim zaten.

Balık tutmak şuan yasak 1 temmuz itibariyle serbest oluyor.Milli parklar'a ait bir mesire yeri olduğu için giriş ücretli ve ayrıca balık tutmak içinde olta başına
    3 tl. civarı para veriyorsunuz(gecen seneki fiyat)
    Güneş doğumundan batışına kadar balık tutmak serbest hava kararınca bırakın balık tutmayı gölün etrafından ayrılmanız gerekiyor.
    Herkesin görmesi gereken ülkemizin doğa harikası yerlerinden bitanesidir.

Senelik iznimde boluda olacağım ve mutlaka gideceğim gölcük'e

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Cemil merhaba, ifadelerinden Gölcükte bulunan balıkların Ot sazanı değil de Tatlısu kefali olduğu anlaşılıyor. Bilgilendirme için teşekkür ederim.;)

Temmuz'da yapacağın av için de, şimdiden rast gele.:)

8. natura

natura Recep

Favori Kamış:
    AlbaStar&captain(4.00 er Mt)
    Favori Makine:
    Alba Star (10 bilyalı)
    En İyi Avı:
    sazan 13,8 kg
    evet anlattıkları kadar var.ama ben alabalık görmedim desem yalan olmaz.
    kadife-kızılkanat ve klasik sazan var.dün oradaydım iki makinam var onları suya saldım.çiğere alıştırmışlar ben mısır taktım.acayip vuruyorlar.
    hayret diyorum 10 tl veriyorsun hiç kontrol yok.tırıvırı atmış biriyle neredeyse kavga çıkartıyordum.
    ne atarlar ne yakalarlar görevliler hiç ilgilenmiyorlar.ufacık gölette 500'e yakın oltacı var.yarın korkuyorum orada da hiç bir şey kalmıyacak.
    2 yıl önce abant'ta yasaktı orada da oltacılar gördüm.
    her yer serbest olmuş nedendir anlamadım.

bizdeki gölde geçen yıl 1 temmuz da yasak kalktı bu sene 15 haziranda yasak kalktı.olta balıkçılığı da bu gidişle bitecek.
    ne yazıkki!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

gölcüğe sersene 2 3 defa balık tutmaya giderim..genelde bizim sarıbalık olarak tabir ettiğimiz balıklardan var..alabalığın a sı bile yok malesef.. o arkadasın görüğü kıyılardaki balıkların hepsi sarıbalık..sarıbalıklar vanilyalı hamuru yutmak için adeta kavga ediyorlar birbirleyirle..ve gözlemlediğim bir şey, sarıbalıkların salındıgı göllerde diğer balıklar hızla azalmaya başlıyor...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ağustos 2009
  10. balikci

balikci

Sevgili Altan,

İç sularda, sepetle amatör avcılık yapılması yasaktır. Tavsiyelerimizi amatör olta balıkçılığı tebliğlerinde izin verilmiş yöntemlerle yaparsak forum amacının dışınada çıkmamış oluruz. ;) :)

Sepet, ağ, tırıvırı, paragat v.b. bu tür araçlar amatör olta balıkçısının takım çantasında bulunmaz.

Senin de diğer arkadaşlarımız gibi bu konuda hassasiyetini esirgemeyeceğini diliyoruz.

11. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

ben sarı balıgın bolugunu belirtmek için öyle bir terim kullanmıstım kötü bir niyetim yoktu kusura bakmayın :)

12. balikci

balikci

Açıklaman için teşekkürler Altan :)

Biz genede altını çizelim de, bilmeyen arkadaşlarımız varsada senin sayende öğrenmiş olurlar.

İyi akşamlar :)

13. hakansia

hakansia hakan

En İyi Avı:
    1 kg pullu sazan
    bu gölcükte kalacak yer var mı yoksa sadece piknik alanı mı?

14. bassy_bolu

bassy_bolu altan koşar

gölcükte otel var ama hiç içine girmedim kullanıma açıkmıdır bilmiyorum.

15. achilleus52

achilleus52 Erkin

Favori Kamış:
    Bauer Baitcasting 2.10 / 5-25 medium
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 100TSHL Baitcasting
    En İyi Avı:
    Turna 108 cm / 8.6 kg
    2007'de yazılmış bu konu sene oldu 2012 gölcük oldu çöplük...gölcük'ün şimdiki halini gördükçe içim yanıyor, gözlerim doluyor.