Boncuklu Çipura Oltası

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında Avciperdeci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Bu oltayı bana hediye eden abimiz, Çipura avında mükemmel sonuçlar aldığını söyledi, Henüz deneme şansım olmadı ama sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

http://www.youtube.com/watch?v=5tXqO_1Kry8

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Teşekkürler Serdar kardeşim güzel bir paylaşım oldu bendede var ama bende henüz deniyemedim inşallah en kısa zamanda gideriz balığada deneriz.

Yakında bi tekne org. yapıcaz bakalım o zaman inşallah kısmet olur ;)

Paylaşım için teşekkürler kardeşim.
    Kp.Kp.Kp. :D:D

3. merto3579

merto3579 MERT

Favori Kamış:
    BLAZER 3 MT RYOBI ECUSIMA 6000 VI
    En İyi Avı:
    ÇUPRA 500 GR
    bilgiler için sağol serdar kardeş bir takım yapmaya karar verdim

4. KaraKurt

KaraKurt Fatih

Favori Kamış:
    Olta ve Sabırrrr
    En İyi Avı:
    Kötü av yok :)
    Bilgiler için teşekkürler...

5. balikci

balikci

Serdar abi eline sağlık, değişik bir yöntem ve anlatım.

Anladığım kadarıyla boncukların marifeti, yaydığı ses ile balığın ilgisini çekmek. Kıyıdan denemelerimzide çalışmaz sanıırm bu takım doğrumu abi?

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Serdarcım teşekkürler o balık kokusu emdirilme olayı son derece mantıklı hatta elimizdeki yagdan bile damlatabilirz .. tabii sentetik ip olmamalı pamuktan mamul saglam bir ip olmalıki yagı emsin...
    ancak
    kıyıdan bu sistemi atııgımızda suyun içinde harekersiz kalacagından boncuk sesi olmayacaktır..tekneden de kullansak yinede uzun köstegin ve ucundaki yemin nedeni ile.. sistemi aşagıya/yukarıya hareket ettirsek dahi. kösteğin yerinden oynayıp ses çıkartacak kadar diger boncuga çarpacagını zannetmiyorum..:confused:
    vallahi .o benim aklıma yatmadı dogrusu onun belki başka amacı vardır..:rolleyes:

7. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    serdar paylaşımın için teşekkürler :)

8. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Bana bu takımı hediye eden abi kıyıdan da bu takımla avlandığını söyledi Murat ım. Ve bunun üzerine takım tanımam diyor kendisi.
    Abi dediğim gibi ben kullanmadığım için bilmiyorum. Ancak bana söylediği boncuğun sadece ses çıkarması ve misinanın aradaki boncukta olduğu için yakalanan balığın defalarca dönsede misinanın da kendi ekseninde döneceğinden karışma olayının ortadan kalkması.

Ses çıkrmasına gelince ses çıkarıyor abi, boncuklar büyük ve cam boncuk, ha bu ne kadar yeterli olur bilemeyiz. Ancak benim mantığıma göre yeterli olur. Çünki sahte yemlerde mevcut olan dan daha fazla ses çıkıyor abi.

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    ben teşekkür ederim kardeşim, :D:D:D

10. Bu boncuklu takımdan bendede var.Fakat bu boncuklar sesinin faydasından ziyade kösteğin anabedene dolaşmaması için ve derin sularda Tekneden kullanılan bir takım.İpli olan mazmoz bölümü sonradan ilave edilmiş..Kıyıdan kullanıldığında verim vasatın altında.Su altında bu boncukların ses çıkarmasıda oldukça zor..

Sanırım bu takımı yapan kişi yabancı bir kanaldaki yayın avı takımından ilham almış.Orada akıntının yemin bağlı olduğu kösteği anabedene dolamaması için 3 delikli boncuklar kullanmış..Fakat oradaki takım yere temas etmiyor,Şamandıra ile askıda bırakılıyor..

11. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    aynısından 3 gün önce yaptım..yarın denicem kısmetse...

12. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Sonuçları bekliyoruz Ufuk kardeşim. Rast gelsin inşallah;)

13. balikci

balikci

Muvaffak abi, konu açılmışken sormak istedim, sizde usta kefal avcılarındansınız, daha önceki makalelerinizi okumuştum bu konu hakkında, farketmişsinizdir suya taş atınca bütün iri kefaller taşın düştüğü bölgeye toplanır, bu düşen taşın sesimi balıkları o bölgeye gelmelerini sağlıyor, yoksa kefal kıbrısa alışkın olduğundan, su yüzeyine düşen her mantarı/taşı ekmek zannedip refleks olarak o bölgeyemi toplanıyorlar? aynı durum diğer balık türleri için geçerli olabilirmi sizce? bu uzun zamandır merak ettiğim bir konuydu araştırmadım, konu açılmışken aklıma geldi size danışmak istedim. Konu hakkında değerli yorumlarınızı merakla bekliyorum, selamlar.

14. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Bu video artik erisilebilir degil diyor uzerine tikladigimizda. Sorun bende mi acaba, ya dabaska bir aciklamasi var mi bu boncuklu takimin ne olduguyla ilgili?

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Şu anda sorun yok rahatlıkla izleyebilrsiniz.

16. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Cok tesekkurler, simdi izledim. Yalniz bir sorum var, o hareketli boncuga firdondu nasil sabitleniyor?

17. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Elimdeki oltada tesbih ipi gibi olan ip yardımı ile sabitlenmiş.

18. themad2

themad2 Serdar

zekice düşünülmüş bir takım yapan tam bir üstadmış..

Ben bu takımı deneyecek olsam alt ibi uzatır o kokan ipide arttırırdım ama balık o ipten ürker bence ??

19. volkan06

volkan06 Volkan

serdar bey merhaba. ben de manisadayım. sizinle tanışmak isterim. sizden öğreneceğim çok fazla balıkçılık bilgileri var. görüşmek üzere

20. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Merhaba Volkan kardeşim. Öncelikle aramıza hoş geldin.
    Tabii ki tanışalım, Manisa lı bir çok arkadaşımız var Amatör balık avı ile ilgilenen. Hepimiz bir şeyler öğreniyoruz birbirimizden.
    Msn adresim avciperdeci hotmail com eklersen oradan da konuşabiliriz.
    Keyifli paylaşımlar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.