booooooooom

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında balıkadam tarafından paylaşıldı.

1. balıkadam

balıkadam ibrahim

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    1 kiloluk aynalı sazan ve 1 kg 900 gr lık alabalık
    Mehabalar yeni vakit bulabildim.Bu hafta sonu başıma gelen olayı anlatıcam.Uzun zamandan sonra bi balığa çıkalım dedik(babam ve arkadaşları ile) az kalsın 2 gün önce doğum günüm ölüm günüm olacaktı.Benim önceden hiç gitmediğim bir yere gittik adını unuttum.Avlak yerimi seçtim babamla beraber avlanmaya koyuldum.Az sonra babam karşı tarafa geçti.O gün akşamlarız diye bütün eşyalar yanımızdaydı(ocak ,gaz, çaydanlık...).Ben güneşin kavurucu sıcağında şemşiye yardımı ile korunuyordum ama eşya çantası korunmuyordu eşyaları aldıktan sonra üstünü kapamayı unutmuşuz.Ben doğanın güzelliğine kapılmış balık tutuyordum.Tabi çanta güneşte kalınca içindeki ocağa gaz doldurduğumuz tüp ısınıp genleşmeye başlamış ve güüüüüüüüm diye patladı ne olduğunu bile anlamadan şok oldum :eek: kafama vucuduma çarpan eşyalar suda yüzen kanca poşetleri hatta takım çantamız küçük valizdendi onun yan tarafı bile kopup suya fırlamış arkama döndüğümde manzara bana herşeyi anlatıyordu.Ucuz kurtulmuştum çünkü ölüm tehlikesi vardı çanta bana sadece 1 metre uzaklıktaydı allahtan açık olan bıçağı az önce kapamıştım.Patlayan şişe 15 metre ileri fırlamış kasistin sayesinde bana doğru değil sağ tarafıma doğru fırlamış şarkı gibi param parça olmuş bana doğru geldiğini düşünemiyorum bile.Zaten hep küçük balık geliyordu iyice moralim bozuldu diyeceğim o ki balığa eylenmek için gidiyoruz böyle bir şey anlattım çünkü başkaları tedbirli olsun diye bunun gibi nice örnekleri vardır herkes paylaşsın isterim ki tedbirli olalım kim isterki böyle bir şeyle karşılaşsın hele birde o gün doğum günü ise:( .Herkesin tedbirli olması dileğiyle kazasız belasız bol avlar:D :D :D

2. İbrahim allahtan üzücü bir olay yaşanmammış doğum günün de böyle bir olayın olmasıda biraz üzücü.. ama sağlık olsun sizlere bir şeyler olmamış..
    Bundan sonra daha dikkatli bilinçli olman dileği ile kazası belasız evlar dilerim ...

3. allah korumuş aslında ufak ayrıntılara dikkat etmek gerekir bir şey olmaz diyip tedbir almamazlık yapmayalım herkese kazasız belasız avlar....

4. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Offf, Allahım korumuş sizi. Hiç akla gelmeyecek kaza.. Dikkat etmek gerek. Ben birde arabada bırakıyorum zaman zaman o tüpü:(...:rolleyes: :eek:

5. Allah korumuş, gelmiş geçmiş olsun. Bir hayır işle bir adak kes. Başının gözünün sadakası olsun .

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    allah beterinden saklasın büyük geçmiş olsun

7. kanki0642

kanki0642

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    7,5 kg. Kofana
    Büyük Geçmiş Olsun

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Dikkatli olmak lazım demekki. Hele arabada asla bırakmamak lazım. Çakmak bile bırakmamak lazım arabada. Geçmiş olsun. Demekki bu tür malzemeleri gölgede bırakmak lazım.
    Bu arada bu tür malzemelerde bir emniyet sübabının olmayışı çok düşündürücü. Bu şekide satılmalarına asla izin verilmemeli. Hoş piknik tüplerinde de yok ya.

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Büyük gecmis olsun kardesim.

Burdan özetle sunu cikartabiliriz. Ne yaparsak yapalim, dikkatli yapalim. Ortada hic bir sey yok gibi görünebilir, fakat örnek burda iste. Tekrar gecmis olsun, tabiki burdan gerekli ders cikarildigi icin bir dahakine ne denli dikkatli olabilecegini tahmin edebiliyorum. :)

10. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    geçmiş olsun, size bişey olmadığına sevindim. çok dikkatli olmak lazım, olmadık kazalar olabiliyor bu tür yerlerde.

11. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Bizim arkadaşlardan biride semaver yakarken sol elinde tuttuğu çalı çırpıyı semavere atana kadar sağ elindeki çakmağı semavere atmıştı. :)
    Sonuç malum zaten,bir gümleme birde korkudan bembeyaz olmuş bir yüz.

12. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    kardeş büyük geçmiş olsun

13. Matchbox

Matchbox

Büyük geçmiş olsun dostum...:eek:

14. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ibrahim geçmiş olsun gerçekten kaza geliyorum demez allah korusun;) :eek:

15. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Çok geçmiş olsun Allah`tan size birşey olmamış