bot hava motoru için yardım

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında _OzGuR_ tarafından paylaşıldı.

1. _OzGuR_

_OzGuR_ özgür

herkeze rasgele arkadaşlar bir sorunumuz var 3.40 lık bir botumuz var 3 gözenekli ayak pompası ile şişiriyoruz ama 12v ile çalışacak bir motor yapmak istiyoruz piyasada lastik vb şişirmek için kullanılan motorlardan denedik ama başarı alamadık bir çok düşüncemiz var havalı kornanın motoru yada buzdolabı motoru gibi sizin gördüğünüz yada kullandığınız işimize yarıycak bir proje varmı yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme: 1 Temmuz 2008
  2. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    aracın eksozuna olacak şekilde bir giriş yapın diger ucuda bot sibobuna uygun olsun aracı 15 dakika çalıştırın botunuzu şişirin yada eskiden el pompaları olurdu araç lastiklerini şişirmek için onu kullana bilirsiniz ama bu seferde kollarınız yorulur balık tutamazsınız. eğer buzdolabı motorunu aküyle çalıştara bilirseniz muhakkak olur bende 220yle çalışan var evde kullanıyorum gayette güzel verim alıyorum.

3. _OzGuR_

_OzGuR_ özgür

egzos işi iş değil hem bota zarar hemde kendimize çok kötü kokuyo söndürürken denedik onu siz buzdolabı motorumu kullanıyosunuz

4. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    evde bazı işlerde buzdolabı motoru yaptım orda kullanıyorum. bot şişirmede değil.

5. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    26 YTL ye bestway in bot şişiricisini aldım.14 dk da 3,50 lik botumu canavar gibi şişiriyor.Hiç uğraşma bence yok buzdolabı motoru hele egzos falan diye.Varken ucuza kullan bana kalırsa.Ha maliyeti çok yüksek olan bir şeye muadil daha ucuza bir faydalı model geliştirip kullanırsan tamam helal olsun.Ama 20-25 ytl ye alabileceğin bir alet için değmez derim.Ama yaparsan işine yarayacak bir alet helal olsun da derim.

6. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    zodiac'tan bot alıyorsun yıkamak için bile özel şampuan kullandırıyorlar sabun ve bulaşık detarjanları derisine zarar veriyor diye ;)
    ama bakıyorumda sizler vilneks bota bile egzoz gazı basıyorsunuz:eek: hiç tavsiye etmem:) ;)

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bencede çok zorlamaya gerek yok hesap ortada aklın yolu birdir:) :)

8. _OzGuR_

_OzGuR_ özgür

halil bey sağolun bizim maliyetle ilgili bi sorunumuz olduğundan demedim nette çok araştırdım kimse bu şekil bir pompadan memnun olduğunu yazmamıştı bende kendi miz bi sistem yapabilirsek işimize yarıycak bir iş için konu açmıştım sizin pompanız eğer bu şekişlde ise hemen bugün siparişini veriyorum ben bir tane bulmuşltum nette linki bu ama siz denediğiniz için onu alıyım herkeze rasgele

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=396&pId=7134

9. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    http://www.okyanusmarket.com/product_info.php?cPath=115_153&products_id=1000

Benim aldığım ve memnun kaldığım pompa linki budur.3,60 mt uzunluğunda 7 bölmeli voyager 500 botumu şişirmesi 10-15 dk arasında el popması ile(çift taraflı büyükce bi pompa) de 15 dk sürüyor ama güç sarfetmeden takıyorsun bota bi bakıyorsun 15 dk da iş tamam.El pompası ile çektiğim o zahmetlere acıyorum şimdi.

10. ıceman

ıceman orhan

En İyi Avı:
    kefal,zargana,lüfer,mırmır
    bahsettiğin motorları uzakta aramana gerek yok kipanın av malzemeleri reyonlarında 20 - 25 ytl ;)

11. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    ben bu aletden aldım büyük bir havuzum var bağda kullanıyorum onu şişirmek için almıştım 26 ytl

12. _OzGuR_

_OzGuR_ özgür

benim dediğim motormu kipada var airfeald marka olan ben hiçbir yerde bulamamıştım

13. yildirim33

yildirim33 yıldırım arıcı

Favori Kamış:
    el takımı -görmeniz lazım
    En İyi Avı:
    7 kg. kaya lagosu
    bende 12 volt araç çakmağıyla çalışanı var 2.80 botumu 4-5 dakikada şişiriyor çok memnun kaldım gitti gidiyor. com da hasan candan isimli satıcıdan aldın yanilmıyorsam 20-25 ytl arasıydı fiatı dakikada 400 lt. hava basıyor

14. kpax

kpax alihan uygun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    50 gr karagöz
    bende alıyım bir tane..sonrada botu alırım...:)))