Bot & motor tavsiyesi

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında Yasin01992 tarafından paylaşıldı.

1. Yasin01992

Yasin01992 Yasin

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Sazan 4,760kg
    Arkadaşlar merhaba uzun zamandır formu kayıt olmadan takip ediyordum.Biraz Kendimden bahsedeyim 27 yaşındayım makine mühendisiyim ve Eskişehir'de ikamet ediyorum. Küçük yaşlardan beri balıkçılığa ilgiliyim bu sevdayı artık bota taşıdım. Üniversite dönemimde aldığım Seahawk 3 bota yapmış olduğum tente ve İzmirden aldığım 2hp Suziki Dt-2 motorla 4 5 gez iç sularda ve denizde açıldım. Genellikle eşim ile beraber böyle bir sevdamız var hem açılıp balık tutmak hemde dalış yapmak yüzmek gibi. Ama elimdeki mevcut bot motoru taşımadığı için ve güneşde çok yumuşağıdı için daha professionel bota geçmek istiyoruz. Amacımız yılda 3 4 kez iç sular veya denizlerde arabanın bagajından botu çıkartıp sahil güvenlik ile sorun yaşamadan gün boyu açılmak.Bu konuda aklıma takılan bir kaç soru var.

Almış olduğum Suzuki motor faturasız ve CE belgesi kayıp bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim.

Bir arkadaş ile 3.60 alüminyum taban bot ile anlaştık ama 85 kg olduğunu öğrendiğimde almaktan vazgeçtim eşimle beraber kurulumu basit ve sağlam bir bot arıyoruz.

İntex Mariner 4 bot işimizi görürür mü? Liman kaydı ister mi?

Birkaç 3.0 metre alüminyum taban bot buldum ama faturasız bu botları alsam daha sonra fatura kestirebilir miyim?

Biz araçla gezerek tatil yapıyoruz. Örnek veriyorum botu Bursa'da liman kaydı yaptım. Sadece bu bölgede mi açılabilirim yoksa tek bir liman kaydı ile Türkiye'nin her yerinde arabadan botu şişirip açılabilir miyim.

2. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Arkadaş ,, faturalı 3.60 kaliteli yani Quik silver veya zodyak gibi bir bot ve 9.9 yamaha veya honda makineli güzel bir takım yap ve bağlama kütüğüne kaydettir. Yıllarca arkana bakma , tecrübe ile sabittir.

Sonradan fatura kesilmez. Liman kaydı mutlaka gereklidir , bu kayıtla istediğin yerden açılabilirsiniz