Böyle kısmet görülmedi...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında zodi tarafından paylaşıldı.

 1. zodi

  zodi

  Yaş:
  52
  Mesajlar:
  353
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  sadece olta
  En İyi Avı:
  1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
  Berhaba arkadaşlarım büyüklerim,
  Biliyorsunuz uzun zamandır aranızdayım ve gerek sizlerle beraber gerekse yanlız olarak sürekli balığa çıkıyorum. Dün de benim izin günümdü ve öğle saatlerinde her zaman ki yerim olan Arnavutköy fenerinin oraya balık tutmaya gittim. Hava güzel, balıklarsa poyrazdan dolayı biraz azdı.
  Orası benim istavrit mekanım, yaklaşık 10 yıldan beri (İzmir'deyken de İstanbul'a geldiğimde burda tutardım) orada balık tutarım ben. Saat 16:00 ya kadar yaklaşık 1,5 kilo istavrit tuttum. Ama istavritler de bildiğiniz gibi değil, iri iri cillop gibi. Akşam da misafirliğe bekliyorlar 4 kişi balık yiyeceğiz. Ve ben müjdesini verdim telefonla. Yarım kilo daha tutup gelirim diye. Nitekim 10 - 15 dakikada o yarım kiloyu tuttum zaten. Bir çektim 10 u birden dolmuş çaparinin, hem de irilerinden. Yanımdakiler 1 - 2 çekiyor bu arada. Neyse efendim 16:30 a kadar iki kilo balığı aldım. Ama hava güzel denizde de balık çoktu, hadi dedim atayım biraz daha. Atıyorum çekiyorum... cık. olta boş... Atıyorum çekiyorum... olta boş... En uzağa atıyorum yine boş... Yanımdakier 10 lu çekmeye başladılar, benim olta yine boş.

  Hadiii, takımı değiştirdim kurşunu parlattım atıyorum.... 1 tane... atıyorum boş... Yanımdakilerle mesafem abartmıyorum 1 metre. Ve yemin ederim sağımdaki 10 lu solumdaki 15 li balık çekiyor, çaparide boş yok boş... Ben atıyorum oltayı... boş, bomboş... Ben hayatımda böyle bişey görmedim. Çıldırdım yemin ederim. Üstelik sağımdakiler solumdakiler acemi. Adam olta atmayı gözümün önünde öğrendi. Çekiyor adam 10'lu full... O da farketti tabii oltayı boş çektiğimi, "Abi fazla hızlı sarma oltayı balıklar yolda dökülebilir" dedi bana :) O bile akıl vermeye çalıştı yani :)

  Kovaya baktım iki kilo kesin var, saate baktım 5 e geliyor. Daha 1 saat balık yapar... Sonra aklıma imza ayarlarımdaki yazım geldi. Dedim ki oğlum Ali yemekte kaç kişisiniz? Dört... Kaç kilo balık tuttun? İki... Daha ne istiyosun dedim. Bırak oltanı al voltanı... Bıraktım yerimi yeni gelen bir arkadaşa... Daha ben motora binmeden çocuk 10 luyu doldurmuştu bile :)

  Kısmet işte böyle bir şey... Boşuna yazmamışım imza ayarlarıma...
  Hepinize sevgiler...
   
 2. Hattusilis

  Hattusilis

  Yaş:
  41
  Mesajlar:
  163
  Şehir:
  Istanbul
  Favori Kamış:
  misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
  En İyi Avı:
  çipura takribi 0.5 kg
  Çok isabet olmuş bu olay:)
  Deniz balık kaynıyor ama sizde tık yok, :D e ama imza ayarındaki limiti doldurmuşsunuz ;o zaman bu gün size bu kadar balık verecek deniz.
  Ama isterseniz siz imzadaki 2,5 kg'ı 3,5 yapın ne olur ne olmaz:D
  Paylaşım için teşükkürler...
   
 3. zodi

  zodi

  Yaş:
  52
  Mesajlar:
  353
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  sadece olta
  En İyi Avı:
  1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
  Sağol Kutay'cım :) oluyo bazen böyle. hayret bi durum
   
 4. zodi

  zodi

  Yaş:
  52
  Mesajlar:
  353
  Şehir:
  İstanbul
  Favori Kamış:
  sadece olta
  En İyi Avı:
  1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
  Arif naaber? Ne havası, ben efendi efendi balığımı tutuyodum hatta başkalarının karışan oltaları bile ben çözüyordum. :)

  Ben anladım ama. Kısmet bu kısmet.
  :)
   
 5. banada öyle geldi..:D:D