Bozcaada

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bcanturk tarafından paylaşıldı.

1. bcanturk

bcanturk

Selam arkadaşlar,bu mevsimde bozcaada da kıyıdan ne tutulur fikri olan var mı acaba?Lüfer olur mu oralarda bu mevsimde (duyduğuma göre Çanakkale den bayağı lüfer çekiolarmış kıyıdan)Herkese iyi günler

2. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    merhaba burçin.ben iki yıl evvel gökeadada bu mevsimde bukundum.laz koyu di ye bir koy var orada, burda avlanmıştım,çok sayıda iri mırmır karagöz ve levrek tutmuştum burada en çok bu balıklar var hemde kıyıdan 2-3 metreden tutuluyor,iki gün önce oradaki bir arkadaşıma tel açtım bana levrek ve mırmırın bol oldugunu hemde bu yıl kadar hiç olmadıgını söyledi.lüfer içinse herhangi bir şey söylemedii..iyi avlar rastgele

3. bcanturk

bcanturk

Hocam gene sizden geldi yardım,ya bi lüfer tutamadım şu ömrümde hayvan nerde biz orda hesabı kovalıyoruz bakalım karşılaşmak nasip olcak mı?çok sağol bilgiler için

4. unal_zafer_murat_mutlu

unal_zafer_murat_mutlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    levrek 5 kilo
    ne demek efendim rica ederim ..bak birde silivri acıklarını dene eminim boş dönmessin,,ben denedim aldım ,yalnız canlı yem zargana kullan.sonra görüşelimmm.....:)

5. feodalite28

feodalite28

Favori Kamış:
    4 adet kamış ve makina,çeşitli renklerde zargana topu,mantar,herçeşit iğne,bot,mont,fener,uyku tulum
    En İyi Avı:
    valla aslen tüm avlar iyi geçti hatırımda kalan 7.5 kg levrek

ünalcım bu silivri macerası bukadar üstü kapalı anlatılmaz derim....
    birde geniş bi anlatım beklerim senden
    zargananın canlı yakalanışı iğneye takılışı, lüferin gelireken oltanın ucundaki zargananın çırpınışı, lüferin zarganaya dalışı oltaya asılışı lüferin tekneye çıkarılışı, parmakların yaşadığı o tehlikeli an :) evet ne dersin biraz bahset arkadaşlara

6. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    merhabalar Ezineli olarak hemen belirtmek isterim bu donemlerde Odunluk muhitinde kıbrıs Sardalya dip oturtması ile sağlam levrekler itina ile alınır ada değil ama aklında bulunsun yolun duserse :)

7. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    şu bozcaada meselesini tekrardan açmak istiyorum arkadaşlar. geçen sene gittiğimde çanakkaleden son vapurla gelip ilk vapurla giden amatör arkadaşlar görmüştüm. verimli bir yer olduğu her halinden belli. geçen yıl verim alamadım pek, feribot iskelesinden iri karagözler (300-500 gr) yakaladım. levrek benim orada olduğum 1 hafta içerisinde (1-8 temmuz) hiç çıkmadı kimsede. bir tane 2-3 kiloluğu arkadaşım iskeleye vurdurup kaçırdı!

bu civarları bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. ben de bildiklerimi paylaşmaya hazırım. zira 9 ağustos 17 ağustos arası oradayım inşallah.

- tekne kiralama şansımız var mı? (geçen yıl bakamadım)
    - kıyıda hangi mevkide ne çıkar? yemleri nelerdir?

benim keşfettiğim; feribot iskelesinin üzerinden kaleye değil de balık restorantlarının olduğu tarafa 10-15 metre mesafeye atarsanız, sübye ile karagöz, sargoz çıkıyor. sardalya ile dip oltasına (uzun köstek tek iğne, sardalyayı takıp yatırın, ya da dip kıbrısına balığı sarıp sallayın dibe) levrek ve ekmekli kıbrısa gece iri kefal geliyor.

özellikle yücelusta eski mezbahanın oradan eskiden iri eşkinalar çıktığını söylemişti başka konuda ama sanırım orası artık bar oldu, balık acaba hala oralarda barınmakta mıdır?

8. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    ühüühü 9 ağustosta gidiyorum, yok mu bozcaada hakkında bilgi sahibi olan? :( zıpkın için de olur bilgi, kıyıdan veya tekneden olta ile de.

şu ana kadar bildiklerim;

-feribot iskelesi ve mendirek
    - ayazma sahil (gece)
    - eski mezbaha yanı

9. sevdilhas

sevdilhas

Favori Kamış:
    genelde olta-nadiren zıpkın
    En İyi Avı:
    karabalık(Igdir Aras nehri kolu)3.8kg.
    Benzer sorulari geçen yil bende sormustum. sagolsun yucel usta yardimima kosmustu. bana verdigi cevaptan şık bir kısmı asagiya ekledim okuyabilirsin.muhtemelen agustosun ilk haftasi bende oradayim iskelede gorusmek dilegiyle...rasgele...
    ...bozcaada da iskeleye gelince sağda çay bahçeleri var sabah oraya gidebilirsin, ayazma plajının sağındaki kayalıklar, ve ilerdeki kampingin hafif taşlı sahilinde levrek yapar akşamları, sardalya ve kıbrıs sarmayla yakalıyolardı ben oradayken, + dalarken oralarda koca koca 5+kg lık kefalller falan da geziyo, yanına mutlaka gözlük-snorkel-palet al.Bunları kullanarak av yeri belirleyebilirsin kendine.Bu arada sabah 7-8 gibi ayazmadan gözlükle dalarak açıl, yaklaşık 1 km açıkta atol var oraya kadar su en derin 6metre, atol ve sahil arasında kalan kısımda muhteşem manzaralarla karşılaşıcaksın, envayi çeşit balığı izleme fırsatın olur benden garanti.