Bu Balık Ağlattı beni

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında levent_izmir tarafından paylaşıldı.

1. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    Kaç gündür gideceğim balık tutmaya hep bi aksilik çıkıyor.Sabah hanım K.adası na yazlığa gidelim hava çok güzel annemlerde gelir dedi.Bende fırsat bu fırsat tamam ama bi şartım var dedim ben sizle oturmam sahile giderim balık tutmaya dedim oda ok dedi.Neyse hazırlan çık saat oldu yarım oldu ksk dan çıkmadan alaybey den yemleride alayım dedim fazla vakit olmadığı için 20 tane yengeç birazda mamun aldım.
    Geldik adaya 2 gibi ben 5 dk takıldım doğru sahile.Yer davutlara gelmeden long beach denilen yazın iğne atsan yere düşmeyecek kumsal :) Denize girdiğimiz yerin biraz sağında bi iskele var oraya gittim yaklaşık 8-10 kişi var neyse selam falan varmı bişey dedim tık yok dediler.Moral bozmak yok ilk takıma taktım yengeçleri salladım koydum yerine 2. ye geçtim.Onada taktım mamunları salladım.Bu arada takımlar klasik 3 iğneli dip takımları iğneler çelik misinalar 0.30 ve 0.33.Mamunlu takım ufaktan tıkırdıyor ama çekmiyorum belli küçük balıklar yokluyor.
    Neyse böyle 3-4 defa yemleri yedirdik mamunları tabi diğerine dokunmuyorum,yine taktım yemleri salladım ama bu sefer daha iyi hissedeyim diye kamışı almadım elime misinayı aldım attıktan sonra.Bu arada manzarada çok güzel güneş tam karşıdan alçalıyor her zaman dalga olan bu yerde ufak bi kıpırtı bile yok deniz mükemmel dipteki kumlar parlıyor ben dalmışım tabi :)
    Tak diye bişey vurdu elimden misina düştü noluyoz dedim aldım elime biraz çektim alla alla bi ağırlık var ama kıpırtı yok ve vurma var ne bişey.Biraz daha asıldım yine gerginlik ara ara yosunlar var herhalde yosuna takıldı dedim.Yavaş yavaşta çekiyorum elimde misina baktım ağırlıkta birlikte geliyor ama yeminle ne bir asılma ne bir kafa atma hiçbişey yok.Takım yaklaştıkça bi sağa bi sola gitmeye başladı ben anladım büyük bişey ama kalbim güm güm atıyor bi yandanda yüksek sesle allahım nolur allahım nolur diyorum kaçmasın diye.
    Arkadaşlar inanmazsınız balığı gördüm yani fener şampiyonlar liginde finalde gol atsa bu kadar heyecanlanmam abartma dememeniz için düşük tahmini söylüyorum en az 3 kiloluk bi çupra :eek:
    O an hani film şeridi gibi derler ya öyle yaşıyorum.Balığı getirdim önüme kadar bi sağa bi sola gidiyor yaklaşık 1 metre yüksekteyim korkuyorum çeksem ya iğne gidecek yada misina.Bi bağırmışım kepçee diye herkes noluyo dedi herkes bakınca gördü balığı herkes kepçe diyo ama kimsede kepçe yok.Sahile çeksem vr yaklaık 100 metre yine gidecek.Başıma toplandı millet herkes bişey diyo yapacak bişey yok elimde kamışta yok misinayı tutyorum.Yapacak bişey yok ani bi hareketle iskeleye fırlatacağım yavaş yavaş çeksem çırpınıp düşecek.Ya allah dedim bi asıldım sonuç bu

Asılmamla balık havaya fırladı ama iğne açılınca tekrar suya düştü.O anki duygularımı anlatamam arkadaşlar :( inanın çok kötü oluyor insan acaip bir hayal kırıklığı çevredekilerin söylediklerini duymuyorum bile dondum kaldım oturdum iskeleye o hırsla önce gözlerimden yaşlar süzüldü sonra başladım resmen ağlamaya.Nasıl ağlamayayımki böyle bi balık oltama yaşam boyunca bi daha gelmezki.Çok yaklaşmıştım yarım metre ötemdeydi.Şu an evdeyim her an şöyle yapsaydım böyle yapsaydım keşke diyerek geçirdim.Ama ben nerden bileyim bu kadar büyük bir balık yakalayacağımıda yanımda kepçe taşıyayım.
    Çok üzgünüm çok :( iskeledeki herkes beni teselli etmek için bayağı uğraştı :eek: yanlız en son giderken bi amca sen şimdi sabah kadar uyuyamazsın dedi haklı galiba :( :(

2. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Sevgili Levent herkes kısmeti kadarını alır .Bu gün kısmetinde o balığı almak yokmuş .Ama sevinmelisin ki hala o büyüklükte bir av yapma şansına sahipsin .İnşallah çocuklarımız da bu büyüklükte avlarla karşılaşabilirler :) Bundan sonraki avların için şansın açık olsun diyorum .Rastgelsin :)

3. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Levent inşallah ileride daha büyüklerini de tutarsın.

4. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    kardeşim geçmiş olsun senin adına üzüldüm sana temennim inşallah tekrar bu büyüklükteki bi avla karşılaşman :) imzamızı boşuna atmadık rasgele

5. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    büyük geçmiş olsun levent kardeşim gerçekten bir oltacının en son istiyecegi şeydir herhalde
    çok daha iyisini yakalarsın inşallah rastgele:)

6. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    O kadar güzel anlatmışsın ki duygularını kendimi buldum valla :) Kısmetinde yokmuş be abicim ama mutlaka bir gün yanında kepçe olacak ve avını yakalayacaksın...

7. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 istarvit 1 izmarit(hemde yemsiz)
    Sen üzüntüden ağladın ben gülmekten :) ama bir sor neden güldüğümü seni o kadar iyi anlıyorum ki aynı şeyleri hissederdim bende. Neyse Allah daha büyüğünü nasip eder inşallah. Anlatımda süperdi o anı yaşadım.

8. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    sağolun arkadaşlar
    inanın bu heyecanı hiçbirşeyde yaşamadım şimdiye kadar
    o balığı gördüğüm an rüyadaydım sanki
    en kötüsüde artık hangi tuttuğum balık beni tatmin eder bilmiyorum :eek:

9. afet

afet

:eek: sen şimdi sabaha kadar uyuyamazsın diyen amca haklı Levent banada demişlerdi, şimdi iki tane kepçem var ;) sıkma canını nasip değilmiş, Allah daha iyilerini nasip etsin, rastgele,

10. nusret_mutlu

nusret_mutlu

Bahsetiğin iskele bumu

Son düzenleme: 12 Kasım 2006
  11. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    evet işte bu iskele offf of :(

12. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Abi geçmiş olsun. Ama o heyecanı yaşamakta inanılmaz bi zevkdir, bidahaki sefere inşallah. Rasgele

13. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    ya ne desem boş olan olmuş ama gerçekten güzel anlatmışsın saol ne yaparsın olan olmuş uyusanda boş uyumasanda sıkma canını nasip değilmiş de iyi geceler bu arada hoş geldin

14. tommasi

tommasi evrim ertik

Favori Kamış:
    olta,Yengeç
    En İyi Avı:
    Çipura 3.2kg
    walla abi bende aynı gün 3 kere baya kg luk çipura kaçırdım aynen senin gibi iğne yamuldu...Kuzen iğneyi değiştirelim dedi bende çok biliyom ya değiştirmedim biraz küçük geldi..sonra 2 tane kaçırdık abi sözü dinlemezsek böle olur :D

15. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Levent abi geçmiş olsun, inşallah bi dahaki sefere daha büyüğünü tutarsın.

16. ergen

ergen

Senin icin üzüldüm Levent

Ama unutma, bu tür Olaylar olmasa, bazi seyleri anlayamayiz, tadamayiz.
    Bir daha sefere daha büyügünü tutarsin:) Üzülme
    Ilk isin O igneleri atmak olmali;)
    Malzemeni daha dikkatli ve itinali secmeye calis.

Rasgele

17. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    heycanlı bir av olmuş, bence sen hiç canını sıkma daha iyilerini yakalarsın, önemli olan o zevki tadabilmek.:)

18. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Bundan çıkacak ders ucuz mal alacak kadar zengin olmayacaksın artık.
    Bak bu sayede tüm ekipmanın kalitelilerle değişecek :D
    Kısmet bir dahakine daha büyüğü olması dileğiyle....

19. 3182

3182

Her şey nasip kısmet. Takma kafana. Olar böyle vakalar amatör balıkçı yakalar.

20. ne diyim geçmiş olsun ve inan okurken heyecanlandım.. bi çok kere buna benzer olayı yaşadım.. durum gerçekten moral bozuyor.. göre göre bile bile kaçıyor ve yapacak bişi yok.. ölece bakıp kalıyor insan arkasından.. gercekten üzüldüm. paylaşım için teşekkürler..