Bu Balık Ağlattı beni

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında levent_izmir tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Levent abi takma kafana ya.
    Tutarsın merak etme aynı büyüklükte çipura tutarsın mutlaka hatta daha büyüğünü tutarsın ama insna yakaladığı balığı kaçırınca kahroluyor helede bu büyük irice bişeys mesela ben lüfer kaçırdım kaç kere insan berbat oluyor koca balık gidince

2. ozan

ozan Ozan

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ardında da nacizane bi kaç öneri; ne olursa olsun büyük balığı bi anda yukarı çekme kıyıya atma gibi işlere girişmeyin çünkü balık yapacağı en can alıcı ve yıkıcı hamleyi siz misinaya en fazla yüklendiğiniz anda yapma fırsatı bulmuş oluyor, sakin olun nasıl olsa yorulur ve çatlar. ikinci ve en önemlisi ise iğneniz ve misinanız sağlam ve kaliteli olsun. çipura için mustad 496 veya kısa saplı düz çelik iğneleri kullanmanızı tavsiye ederim.

3. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Geçmiş olsun gerçekten çok üzücü bir olay.Balık mamuna mı atladı yoksa yengece mi?

4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Üzülme be Levent. En büyük üzüntün bu olsun..:) En azından kıssadan hisse çıkmış. Bir daha sağlam malzeme kullanıp gerekli teçhizatı yanına almadan balığa gitmezsin.
    Gerçek durumu yaşıyan sensin ama ben olsaydım balığı kamışa bindirip uzak da olsa yavaş yavaş sahile ya da kolayca kaldırabileceğin bir yere kadar çekip götürürdüm. Ama kısmet işi bu.:) Canın sağolsun...

5. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    geçmiş olsun dostum.

Levent bey, geçmiş olsun ...

geçen ay ben de derin suda 30 mt. suda yaklaşık yarıya kadar getirdiğim bir balığı iğrenin aynen seninki gibi olması yüzünden kaçırdım. hemde mustad 496 3 nolu iğne,
    225 N serisi aldım onlar açılmıyor, iğne konusunda tavsiyesi olan arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyoruz.

6. nusret_mutlu

nusret_mutlu

ya suya inip te alsaydın ya abi balığı

7. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    balık mamuna geldi yiv dostum

sonradan düşününce neler geliyo insanın aklınada işte o bikaç dakika içinde ilk defa böyle bi balık tutmanın heyecanıyla ne yapacağını şaşırıyosun
    yani en azından ben öyle oldum :eek:

8. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    Levent Abi Seni Yerine Kendimi Koyuyorumda Offf Offff Kafayi Yer Insan Valla:(

9. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Bence güzel dakikalar geçirmişsiniz kaçsın mühim değil mutlaka en az o kadarı yine denkgelecektir ama o heyecan yeter sağlık olsun rastgele saygılar.

10. veteriner26

veteriner26

10-11 yaşlarımdayım.Sizin çipurayı kaçırdığınız iskeleden sabah saatlerinde kıbrıs atıyorum.olta akıntı ile iyice uzağa açılmış ama halen herhengi bir balık vurmamıştı.bende yeni ekmek dolayıp oltayı atmak için makinayı sarmaya başladım.sarma işini ekmeğin dağılması için biraz hızlı yapıyordum.olta boş bir şekilde rahat rahat gelirken birden poşete takılmış gibi ağırlaştı.biraz afalladıktan sonra oltaya poşet değil balık takıldığını anladım.modelini hatırlamadığım dam makinam zorlana zorlana balığı iskelenin dibine kadar getirdim.ben oltayı hızlı hızlı sararken ekmek dağılmış ve parlayan 12 adet iğne tahminimce 2-2,5 kg lık levreğin dikkatini çekmiş.ancak benim yanımdada kepçe yoktu ve bende balığı kıyıya almak yerine aynen sizin yaptığınızı yapmaya çalıştım.ve o balığa göre olmayan mustad 7 no iğnem dümdüz sudan çıktı.ama balık suda kaldı.işin diğer kötü yanı 2 gün sonra aynı yerde acemi bir arkadaş sarpa tutmuş.dedimki gel bu sarpayı levreğe atalım.çocuk kırkda yılda bir balık tutmuş.zorla ben sarpayı 1251 mustad iğneye canlı şekilde takıp suya bıraktım.10 dakika sonra misina gerildi.ve oltayı çekmeye başladık.benim kaçırdığım balıkla aynı boyda bir levrek yakalanmıştı.tabi bu sefer 1251 açılmamış ve balık o çocuğun olmuştu.çocuk balığını alıp evin yolunu tuttu.ve arkasından bakakaldım.levrek bırakma oltası benimdi, oltayı ben denize atıp balığı ben çekmiştirm.ama yemlik balık o çocuğundu ve levreği o alıp gitmişti.
    yani anlayacağınız o iskele öncedende hainlik yapmıştı.inşallah daha büyük balıklar sizin olur.

11. askerlikte vardır cezalı tanklar falan.. o iskeleyi cezalı ilan edelim olsun bitsin.. sirkülerede yasak mekan olarak koydurabilirsek..görsün gününü..:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Kasım 2006
  12. levent_izmir

levent_izmir levent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg ortaya karışık
    bugün benimde işim vardı o tarafta kısa bi süre uğrayayım dedim belki çupra beni bekliyordur diye:D
    ama oltaya bu balık geldi tam adını koyamadım
    bilen biri söyleyebilirmi acaba

13. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    dostum balık bu.ne yapacağı belli olmuyo.ben bu tarz tecrübelerden sonra lapa avına bile kepce ile gidiyorum.o durumdada sanırım denize atlayıp kucaklar çıkarırdım balığı.:)

14. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    bu balık kumluk yerlerde daha çok yaşayan tipik karagöz.melanur demek geliyo içimden aa onun gövdesi cizgili olmaz

15. bambul

bambul Noyan Ekici

Favori Kamış:
    sopa, el oltası
    En İyi Avı:
    Orkinos 5 kg, kalamar 1100g
    Ben de yavru sargosa benzettim.

16. göksen inal

göksen inal göksen

Favori Kamış:
    okuma salina spin 2.40
    Favori Makine:
    pen pursuıt 3000
    En İyi Avı:
    henüz levrek yok
    levent abi olyı sonuna kadar okudum çok müthiş bir balık.öncelikle geçmiş olsun.inşallah sende bizde tutarız aynısından

17. kimyacı

kimyacı

ne diyeyim şu an oralardan çok çok uzağım ama o iskeleyi çok iyi bilirim sabahın köründe az gitmedim oraya.
    ama kismet değilmiş durumunu çok iyi anlıyorum bende olsam ağlardım:)
    sen canını sıkma artvinden oraya geliyorum ve senin kaçırdığın balığı yakalmak için gece gündüz oralarda olacağım:)))))
    şaka bir yana canın sağolsun.

18. bornovalı2

bornovalı2

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    saragoz 1010 gr
    levent abi geçmiş olsun.daha büyklerini yakalarsın inşallah.acizane bişey söylemek istiyorum abi.
    çupura nın ağzının içinin her tarafı kıkırdak tır.balık büyüdükçe bu kıkırdak kemik gibi oluyor abi . o yüzden balık ilk hamleyi yaptıı zaman misina elindeyse sağlam bir vurdurma ypman gerekir ki iğne bu kıkırdak ağızlıya iyicene batsın:)
    tekrar geçmiş olsun abi...

Levent abi resimdeki balık saragoz dur bu arada.benimde favori balığımdır...

Son düzenleme: 6 Ocak 2007
  19. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Levent yılmak yok abi. Devam kaçanı yakalamaya gelebilirim seninle.

20. granyoz

granyoz

Favori Kamış:
    Olta-mızrak
    En İyi Avı:
    Hayalim Kiloluk Çipura
    Levent Kepçesiz çıkmamak lazım. Bunu tüm balık avlayan arkadaşlar yapıyor. Büyük hata bence. Balığa giden kişi eğer yanına kepçe almıyorsa zaten baştan büyük balığı kaçırmış demektir. Profesyonel balıkçıların teknelerine bakarsan kepçe demirbaştır.