Bu Balık Ağlattı beni

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında levent_izmir tarafından paylaşıldı.

1. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    Tıvrı gibi cani olanşeylerden hariç tüm avmalz...
    En İyi Avı:
    çipura 3 kglik ,ortalama 1,4 kglikdee levrek ,750 -500 gr arası kefal
    ok hatamdan dolayı özür dilerim..

2. Ay ışığı

Ay ışığı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tamamen acemi şansı sekiz adet sazan
    Çok güzel başalamış ama kötü bitmiş. Gerçi insana o heyecanı yaşamış olmak da yeter! Muhteşem birşey...

3. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sevgili levent sağlık olsun bir dahaki sefere daha büyükleri gelir inşallah

4. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Levent abi geçmiş olsun.
    Herhalde çok büyük bir balığı kaçırmış olmak bir avcının yaşayabileceği en üzücü andır ama bir o kadar da unutulmazdır. Çok güzel bir tecrübe olmuş.
    Bende uzun yıllar yazları kuşadasında geçirdim, bahsettiğiniz akdeniz otelin iskelesine çok defa geldim ama hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştım.
    Olsun kısmet bu sefere değilse bir sonrakinedir, daha büyükleri mutlaka oltanıza takılacaktır.
    Rastgele

5. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    vatan pardon amatör balıkcıların gözü aydın

abi geçmiş olsun balığı kaçırdığına üzüldüm inşallah tekrar tutarsın ama içimde
    den de kıs :D kıs :D gülüyorum inşallah kaçırdığın balık ihşallah giresun keşap sahillerine gelir de intikamını almak bana nasip olur şaka bir yana baba ben o balığın peşine don gömlek altlardım

6. blackdeaths

blackdeaths

Favori Kamış:
    Shakespeare FireBird 070 Kamış:Sılstar Mıxc Tele Road 2305 300
    En İyi Avı:
    Lüfer kilo ???
    Kısmet deilmiş abicim inş daa büyüklerini tutarısn

7. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    offf offf
    valla bende duygulandım
    olaya şu yönden bak abicim : ben yerinde olmak isterdim çünki daha misinamda öyle bir balığı hissetmek bile nasip olmadı:eek:
    neyse bidahakine daha büyüğünü alırsın umarım:)

8. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Gecmis olsun dostum.Olur boyle seyler. Hangimizin basindan boyle bir olay gecmedi ki. Hepimiz biliriz nasil cigere oturdugunu, ozlemle beklenen bir baligi kiyiya cikaramamanin ne oldugunu. Ancak bir musibet bin nasihata bedeldir.
    Bir konuda sonuc almak ki bu ustalik olarak gorunur ,her zaman butun riskleri minimize etmekle baslar. Igneni ozellikle mercan, cipura gibi baliklara karsi celik
    acilmayacak bilinen markalardan secmelisin. Dugumler takiminda temiz ve dengeli atilmali. Kakic ve/veya kepce bulundurmalisin. Anliyacagin misinandan
    tut en ince ayrintiya kadar her sey dort dortluk olmali. Ancak gene bunlar yoksa baligin bir canli oldugunu unutma.Misinayi boslamadan gezdir ve yor.
    Baliklari aniden sudan kesmek yerine mumkun olan en alcak yere asilmadan tartirarak almak gerekir. Inanin bana bu teknigi bilmis olsaydiniz o balik icerdeydi. Ama hersey zaman her sey daha fazla pratik. Herseyde bir hayir vardir. Oltadan dusen balik, bir de sevgilinin terkedisi cigerde sizlayan tatli anilardir. Tekrar gecmis olsun...

9. wolky

wolky Volkan

Favori Kamış:
    İstanbulda İstavrit Tutmak içinmi :(
    En İyi Avı:
    sonunda aynalı sazan 1.5 kg ilk ve sondu :(
    abi kepçeye ne gerek var :) atlıcaktın denize :) etrafındaki abilerede şu misinayı tut iki dakika dicektin alıcaktın eline sivri bişi :) al işte biraz gayretli olurdu ama alırdın kanımca yanılıyormuyum acaba? yanılmada olabilir aydınlatın lütfen :)

10. çok güzel bir anlatım tebrık edıyorum o anı yasadım sanki çok kötü oluyor insan bu durumda ama neyse kısmet degılmiş insallah basaka sefere :( :eek:

11. serdar43

serdar43

Favori Kamış:
    Orta kalite kamış.
    En İyi Avı:
    Levrek- 1,750 gr
    okurken sanki kendim yakalamış gibi oldum sonunu okuyuncada baya üzüldüm ama şuda var o balığı çekmek o heyecanı yaşamakta herkeze nasip olmuyo. tam takım gidersin tık demez elinde bir olta ile vakit geçireyim dersin gelir böyle bir baba balık. Boşuna dememişler nasip işi diye. İnşallah bu başlangıç olur bundan sonra daha iyileri takılır oltanada unuturur abi bu hazin mevzuyu..

12. FOX

FOX Onur

Favori Kamış:
    lineaeffe turnafresh 420..albastar 300
    Favori Makine:
    lineaeffe 4.20 okuma travertine 65..daiwa sweepfire 35 silverstar 3.50
    En İyi Avı:
    16 çinekop..5 kg istavrit
    abi sağlık olsun sıkma canını işallah daha iyileri bulur bigün seni..rastgele...