Bu balık için yan bağlarım gitti

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında semiho tarafından paylaşıldı.

1. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 istarvit 1 izmarit(hemde yemsiz)
    Herkese merhaba. Uzun süredir tatlı su avcılığı yapmak için sitede araştırma yapıyordum. Kafaya koymuştum hiç bir şey bilmesemde bir göle gidip şansımı denemeliydim. Yılbaşı gecesi girdim foruma okuyorum bişeyler derken Gürol abiyi gördüm o da yeni üye olmuş ava gelen var mı diyor. Yarım saatlik msn sohbetinden sonra beraber ava gitmeye karar verdik birde benim bir arkadaşı daha aldık. Gürol abi saolsun her türlü malzemeyi hazırladı bizim oltaları beğenmedi zaten bize yardım etmek kaldı. Bayramın 2. günü bir heycanla düştük yola çadırımız herşeyimiz tam takır. Yolda Murat'ıda aldık Çatalda civarında küçük bir göle gittik. Mekanı tekrar gitsem bulamam doğrusu Gürol abide yeni keşfetmiş ilk denemesiymiş. Mekana normal araba ile girmek mümkün değil. Gölün etrafı kapalı çanak gibi çok küçük şirin ve ortam mükemmel. Neyse çadırı kurduk ateşimizi yaktık oltaları attık amaç aynalı sazan. Bu arada şu gördüğünüz resmi çektikten sonra bulunduğum yerden aşağı inerken ayağımı burktum fena halde yere düştüm.

Eyvah ayağım kırıldı bütün planları mahvettim diye düşünürken baktım yürüyebiliyorum dert etmedim. Ortam güzel tam gölün kenarında çadırımız ateşimiz muhabbet falan derken hava karardı. Oltalarda tık yok Gürol abi ve Murat odun toplamaya gitti. Ben ateşin başında şiş ayakla oturuyorum birden bir zil sesi ile fırladım tek ayakla zıplaya zıplaya heycanla yetiştim bu arada bağırdım onlarda yetişti derken çekiyorum boş geliyor. Takım ipinden kopmuş. Bizde bir şaşkınlık ipin önceki kullanımından hasarlı olduğuna kanaat getirdik. Neyse ilk gün tık yok yatalım dedik.

Sabah saat 9:30 da 2. zil sesi. Murat duydu ve hep beraber zıpladık ayağım şiş olduğu için haliyle en son ben. Gürol abi çekiyo büyük bişey belli kepçe kepçe diye bağırıyo Murat telaşla kepçeyi zorda olsa önce ne olduğunu öğrendi sonrada buldu :) bende o sırada foto makinasını aldım görüntü çekicem ama makina benim değildi ve ayarsızdı bulanık olduğu için o anları çekemedim. O anlarda ne mi oldu koca bir aynalı sazan geldi. Zorda olsa kıyıya geldi balık ve Murat kepçeyle zorda olsa aldı. Murat sanki kurban tutuyormuş gibi elleri ve dizleri ile balığın üstüne kapaklandı :) . Güzel geçen iki günümüzü bu aynalı sazanla sonlandırdık. Bu arada ayağımı ciddiye almadım ve yine bu forumda tanıştığım Eren kardeşimin doktora git bağlarında sorun olabilir uyarısı ile doktora gittim. Yan bağlar gitmiş alçıya aldılar 3 hafta yatak. Bende bari yattığım yerden bu güzel anları sizlerle paylaşayım dedim. Saygılar.

Son düzenleme: 4 Ocak 2007
  2. tebrikler arkadaşlar.. güzel sazan..:) ve geçmiş olsun..:(

3. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Değil yandiz çapraz bağlarım aşil tendonlarım kurban olsun böyle sazana :D

4. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    öncelikle geçmiş olsun ama değmiş maşallah aynalı çok güzel gözüküyor ellerinize sağlık

5. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Saolun arkadaşlar :) Herkes fanatik balıkçı şaşırıyorum valla. Yinede çok dikkatli olmak lazım önce sağlık. Özellikle giydiğiniz ayakkabılara dikkat edin. Ben kalın tabanlı ağır botları giydiğim için bu kaza geldi başıma.

6. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Aynalı sazan için tebrikler. Aynı zamanda geçmiş olsun.

7. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    Ellerinize Sağlik...

8. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Knk tekrar geçmiş olsun en kısa zamanda aynı organizasyonu beraber yapmalıyız.

9. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kısmetse daha büyüğünü birlikte tutucaz.

10. bybt1972

bybt1972

selam

vay be abicim. nasıl balıkmış öyle. kim tuttu , nasıl tuttunuz, balığı çekerken mi ayağın sakat oldu..
    gece yoksa çakallar geldimi? maazallah dağ başı kar kış

11. bybt1972

bybt1972

unutmadannn
    Kış geldi diye balık sezonunu kapatanlara yukarıdaki balık ithaf olunur...

12. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    semih abi öncelikle geçmiş olsun.aynalı sazan çok güzelmiş abi ya nasıl heyecanlandım şimdi anlatamam.bu arada yem,takım bilgisi verirmisin.yemleme falan yaptınız mı?

13. bybt1972

bybt1972

semiihhh. nerelerdesiinnn

14. bybt1972

bybt1972

15. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Saol kardeşim aslında Gürol abi yaptığı için o daha detaylı anlatabilir ama görüğüm kadarıyla fırdöndü yarım metre ip gezen kurşun fırdöndü yarım metre misina en uçtada iğne şeklinde bir takım kullandık. Yem olarakta kuru mısır. Ben cahilliğimle bu kadar anlatabiliyorum Gürol abi arzu ederse detaylandırsın.

16. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    semih abicim geçmiş olsun:(
    gürol, semih abi ve arkadışınız murata ayrı ayrı tebriklerimi sunarım ellerinize kolarınıza sağlık harika bi iş başarmışsınız hemde bu soğukta ve o koşullarda
    güzel avlarınızın devamını dilerim rastgele :)

17. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    gürol abi videoda güzelmiş sağolasın:)

18. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Saol kardeşim Allah razı olsun.

19. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    semih aynalı sazanın tadını hep merak etmişimdir. Nası yemesi zevkli mi tarif edermisin ?

20. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Tadına bakmak kısmet olmadı :) Gürol abi bilir anlattı kılçıklı olurmuş. Ben hayatımda yemedim artık kendi oltamızla çekince bakarız tadına.