Bu balıkların türlerini bilen varmıdır?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında Ferhat Acar tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Acar

Ferhat Acar Ferhat

İyi günler. Yok yakın bi sürede memlekete gideceğim. Tokat Reşadiye Tozanlı köylerinden aşağıdaki balıkların tutulduğu resimleri bulabildim. Kafaları yok ama balıkların :) Türleri nedir acaba söyleyebilir misiniz ?

2. simendifer

simendifer Sennur

Büyük balığı bekire benzettim, çoğunluğu gümüş ama arada çıkaramadığım balık da var. Balıklar deforme olduğu için çıkaramıyorum.

3. Ferhat Acar

Ferhat Acar Ferhat

Avı için ne gereklidir. Serpme kullanılıyor bizim oralarda ama benim için eğlenceli gelmiyor. Ne tür bir takım kullanmam gerekli bu balıklar için.

4. simendifer

simendifer Sennur

Serpme zaten yasak, o nedenle kullanmayın, kullananları da mümkün mertebe uyarmaya çalışın. Biraz sabrederseniz, kullanılacak takımlar hakkında bölgedeki arkadaşlarımız size yardımcı olurlar. Bölgeyi bilmediğim için bu konuda size yardımcı olamayacağım.

5. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    tüm balıkları solucan ve tavuk cigeri ile yakalayabilirsiniz.ama yeşil çekirge bulursanız şov yaparsınız.derenin kenarındaki ekinler sararmadıysa çekirge bulma olasılıgınız yüksek.

6. barakuda55

barakuda55 mustafa

Favori Kamış:
    remixon
    Favori Makine:
    albastaradmiral
    En İyi Avı:
    sazan15kg,sudak 3.5kg.,mercan 550gr.,yayın 4 kg.
    bekir balığı,gümüş,siraz,kasna karışık sinek iğneli ince 0,18 misinadan yapılmış olta ile yem olarak solucan,sinek,çekirge hamurda olabilir tutabilirsiniz

7. Ferhat Acar

Ferhat Acar Ferhat

ilginize teşekkür ettim :)reeling