bu hafta gezme ve ihbar haftamdı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    dün gece koyuldum yollara değişik yerlere gideyim dedim taya kadın derin göle gittim niyetim sabah turna yakalamak sabah oldu birde ne göreyim bütün kıyılar ağla çevrilmiş olta atmaya yer yok neysededim zaten bu hafta gezmeyi kafaya koymuştum sırasıyla gölleri dolaşayım dedim ve oradan ayrıldım yola çıktığımda 156 ya ihbarda bulundum derin gölde üç adet ağ var diye moralimi bozmadan yola devam ettim ve kulak çayırına indim çevre kontrolü için yollar gayet güzel herşey normal sazana ve yayına olta atanlar dışında işte isbatı

oradanda çıktım neyse dedim kaldı bir fafta oda bu seferlik bizim kıyağımız olsun dedim ve o arkadaşı es geçtim.
    geldim kazıklı göle ki orada yayın ve sazan vardır birde israil sazanı başka balık aramayın birde ne göreyim vatandaşlar akşam gelmiş sabaha kadar iki adet sazan tahminen 10 cm dört adet yayın üçü 15 biri 25 cm tahminen dayı bunları salsaydın ya çok ufaklar dedim adam dövecek gibi suratıma baktı onlar dört kişi ben yalnızım sustum ve arabalarının önüne gittim resim çekmek için çaktırmadan pilakayı çektim ama adam çakmış sen ne yapıyon dedi gölün resmini çekiyom nette yayınlıycam dedim
    işte resimler
    buda kazıklı gölün son hali
    hemen 156 yı aradım onuda ihbar ettim ordan dedimki bari buraya kadar geldik turna göllerine gideyim belki kovboy(mesut'u)görürümde iki laflarız nafile mesut ortalarda yok bu hafta gitmemiş biraz atçek yaptım baktım tık yok birkaç resim çekip çıktım
    işte turna gölü
    turna gölü
    turnagölü
    tayakadına döndüm ormana daldım çayımı demleyip (kamp tüpümde)bir güzel kahvaltımı yaptım çayımı içtim buz gibi ormanın içinde sonra dikkatimi bir ağaç çekti tek kökten iki ayrı gövde çıkmış ve dışarıda birleşmiş ha çok anormal değil benim memleketim olan silifkede yayla yolunda daha ilgici var o ağaç çam iki ayrı kök araları 3 mt kadar ve ağaçlar 3 metre kadar yukarıda birleşiyor zaten o çam ağacı doğa harikası olarak koruma altında benim bu gün gördüğüm onun bayağı küçüğü ama paylaşalım dedim işte o ağaç

en son şamlar barajını dolaştım kaç senedir gitmediğim bir yerdi ama şok oldum o koskoca şamlar barajı olmuş şamlar deresi genişlik 100mt uzunluk 300 mt herhalde yakında kalan suda kurur
    işte böyle bir hafta geçirdim herkese saygılar birdahaki sefere görüşmek dileğiyle

Son düzenleme: 24 Haziran 2007
  2. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Üstat belgesel yapmışsın.vallahi İstanbuldaki göllerin durumu balığı bir kenara bırak hiç iç açıcı değil.suyumuzu çok dikkatli kullanmamız lazım yoksa bu yaz toprakla abdest almayı öğrenecez gibi.güzel çalışman için teşekkürler.

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Çok güzel bir araştırma olmuş..