Bu iskemle boş mu acaba ?

Konu, 'Tanışalım' kısmında halisabi tarafından paylaşıldı.

1. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    Olta,kamış,bıçak...ilkyardım malz. ve biraz da umut :)
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Sabah aşağıdaki tanıtım yazısını kazaen cevap bölümüne yazmışım. Kusurumu bağışlayın. (acemilik işte...)

Birkaç gün önce google aracı ile kendime yeni bir olta takımı ararken yolum bu balıkçı kıraathanesine(*) düştü. Önce şöyle dışardan bir göz attım. Genci ile yaşlısı ile içerde koyu bir sohbet... kahkahalar, maytap geçmeler, gırgır-şamata. "Be adam" dedim kendi kendime; "sakın içeri girme, bir daha ayrılamazsın, bu kadar kişi konuşuyor, bir tek bozuk laf eden yok." Ama dayanamadım geldim işte. Boş bir iskemle bulursam oturacağım. Yok, "amca senin yanında pek rahat edemeyiz, iyisi mi bahçe tarafına bir iskemle atalım sen bizi ordan izle" derseniz ona da sesim çıkmaz. Bir yerde haklı olabilirsiniz böyle düşünmekte; "üççeyrek yüzyıllık ömrünü tamamlamış birinin kafa yapısı benimkine nasıl uyar?" diye bir soru da takılabilir aklınıza.

Olsun, ben yine de ara sıra kafamı kurcalayan sorularımla yanınıza şöyle bir uğrar, sonra yine dışardaki masada kahvemi içerim.

Sevgilerimle.

Halisabi

(*) Kıraat etmek = okumak

2. Nedemek .....
    Çekin bir tabure abimize...
    Çay getirin bakalım tavşan kanı olsun...
    Mahaşallah yaş 75 nettesiniz..
    Sizde şimdi ne anılar vardır demi...

Tekrar armıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz....:) :)

3. Sevgili halis dayımız .. aramıza hoşgeldiniz.

Sana sandelye değil baş köşe bir koltuğa alalım sen kahveni bizim yanımızda iç daha iyi olur ..

Sitemizin en güzel yanlarından biri aile ortamı oluşturabilmemiz ..Hepimiz sevgi ve saygı çerçevesinde imkanlarımız bilgilerimiz doğrultusunda bir şeyler öğrenmeye öğretmeye çalışıyoruz..

Sizin de bizim yanımızda olarak bilgilerinizin paylaşmanızi bekleriz.Sizlerden öğreneceğimiz çok şey vardır..

Sevgi ve Saygılarımla

Umit KARACA

4. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    hoşgeldin

halis amca hoşgeldin:)

5. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    hoşgeldiniz

Aramıza hoş geldiniz Halis Amcacığım.Burada herdaim ve aktif olarak bulunmanız siteye ayrı bir tat katacaktır...
    :p zaten site tadından yenmiyor,hepten aç kalıcaz.:p

6. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba Halis bey amca, aramıza hoşgeldiniz... :) Tatil dönüşü yazdığınız yazıları keyifle okudum... Dilerim paylaşımlarımız daim olur :p Sanırım sizden, çokça keyifli hikayeler okuyacağız burada... İskemleniz her daim hazır, hikayelerinizi okumak ve tecrübelerinizden faydalanmak için bekliyor olacağız.

Bir de Mahir amcamız var ki, dünya tatlısıdır... Yakında kendisiyle tanışırsınız... Site renklenecek ve sizlerin tecrübeleri ve hikayeleriyle daha da keyifleneceğiz gibi geliyor bana :)

Tekrar hoşgeldiniz, sevgiler...

7. Evet bende şimdi bitirdim yazılarınızı
    Ama halen şoktayım....Nekadar güzel bir anlatımınız var. Kendime gelemedim.
    Umarım aramızda hoş vakit geçirirsiniz.
    Biz burda bazen şakalaşır bazen de birbirimizi kırarız ama sonunda tekrar barışırız. Artık sizde bize yardımcı olur yol gösterir iyisini doğrusunu Reis Baba ile birlikte anlatırsınız....
    Tekrar ailemize hoşgeldiniz.

8. palukcu

palukcu

O bey amcam

Ver elini öpeyim.Gerçek balıkçıysan buradan ayrılma yok takılıyorum diyorsan hemen ayrıl.
    Buralara giren bi daha çıkamıyor.
    Bu yaşta hastaysan balığa sorun yok ama bu yaştan sonra balığa hasta olursan vay evdekilerin ve bizim halimize
    Bizim bi amca vardı senin gibi adam bizim arkadaşa sen niyebalığa gidiyorsun ne yapacaksın diyordu.
    70 den sonra balığa gitmeye başladıvalla benden daha çok yol yürüyüp benden daha çok balık tutuyor.
    Ama romatizmaları azıyor.çünkü hiç sufdan çıkmıyor.

9. güneyli

güneyli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    70 cm Baraküda
    Hani nerede?hangi yazı?umumi mi acaba? bizde okusak:eek:

10. CHEF__

CHEF__ idris ÖZDEMİR

Favori Kamış:
    olta
    Ne demek iskemle boşmu biz sizin güzel anılarınızı dinlemek için berjer koltuk bile ısmarladık buyrun geçin şöyle rahat olun :)

11. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Hoşbulduk

Yok,yok...kimse yerinden kalkmasın, benim için heryerin değeri aynı burada. (Ayrıca başköşeyi hanımlara bırakmanızı rica edeceğim. Centilmenliğe de böylesi yakışır, di mi ama?)

Nasıl olsa 3-5 gün sonra aramızdaki resmi duvarları kaldıracağız, onun 'çün ben şimdiden ortalığı biraz ısıtayım: bana halisabi demeniz yeterli. Bu hitap tarzının içinde yeterince saygı var, artı sıcaklık var, sevgi var. Gerçek hayatta da herkes bana halisabi diyor zaten, ben de bunu benimseyip heryerde aynını kullanıyorum.

Gelelim asıl konumuza: şu ana kadar selamlayan Ahmet, Ümit, Sennur, Harun ve İrfan... hepinizi ayrı ayrı kucaklıyor ve yanaklarınızdan öpüyorum. (Fazla mı ısıttım ilk günden?)

Peki, peki... Bugünlük bu kadar yeter... Yarına Allah Kerim.

Sağlık ve sevgiyle kalın.

12. ergen

ergen

Yas 75 mi???

Ahmet yaaaww! Ben bu Halis abimizin 75 Yasinda olduguna inanmiyorum. Yok yok adam bizi resmen isletiyor! Yazilarini okudunmu yahu?? Bu tarzda ancak gencler yazar! Acaba gönlü genc kalanlarmi yazardi?? Pek hatirlayamiyorum. Yaslilik iste ne yaaaapcen!! Bak bana kalsa Halis abinin Fotosu da Fotomontaj:D

Halis abi aramiza hos geldin:)

Not: Korkutmak gibi olmasin ama seni de arkadas listeme ekledim:D :D

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    karsılama komitesi acılısı yapmış devamıda bizden halis abicim aramızahoşgeldin umarım engin tcrübelerinden bizi mahrum bırakmazsın

14. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Sağol evlat

Berger koltukta rahat edemem... sahilde halime acırsan şu katlanan meretten birini verirsen çok makbule geçer.

Sevgiler,

15. halisabi

halisabi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Camgöz. (Tartmadım)
    Elbette inanma

Yaşlıyım demedim ki. O sadece nufus idaresinin kimlik kağıdına yazdığı bir sayı. Asıl yaşım gönlümde yazılı. (allah sizlere de nasip etsin... amin) :)

16. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    aramiza hosgeldiniz halis amcacigim.nüfus idaresinin yazmis oldugu o sayiya ragmen bu enerji bu dinclik masallah allah sizlerin yoklugunu hissettirmesin bizlere.tecrübelerinize her zaman ihtiyacimiz var.

17. salsala

salsala

Favori Kamış:
    olta.
    En İyi Avı:
    sinarit 2.100 gr+çipura 1.800 gr
    hoşgeldiniz

hoşgeldin halis ağbi.maaşallah bu yaşta bu efor:) allah bizede o yaşları sizin gibi dinç ve kafa yapısı sağlam olarak gösterir.

18. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    bu söze AMİN demek düşer bize

19. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Halis abi, hos gelmissin sefalar getirmissin abi.

20. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    halis abi aramıza hoşgeldin.:)