Bu Nasıl Kayıkçı ? @=)(/&%+^'!#${[]}\@

Konu, 'Genel Konular' kısmında murat303 tarafından paylaşıldı.

1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Dün akşam arkadaşların ısrsrlarına dayanamayarak Dragos'a Çinekop tutmaya gittik 4-5 kişi. Tabi balık yok bizde muhabbete daldık. Saat 22:00 sıralarında nereden geldiği belli olmayan ve hızha kıyıya gelip kıyıdan 3-4m kadar yakından tam gaz tüm oltaları toplamak amacıyla ve elleriyle terbiyesiz hareketler yaparak bizim ve kıyıdaki birçok kişinin oltalarını toplayıp kesen bir serseri tüm keyfimizi alt üst etti.Herkes adamı taşlayıp bağırıp çağırdı fakat o hiç oralı bilem olmadı. Bende bir taş alıp kayığa fırlattım ve adamım tam sırtına geldi.O arada benim kamış sürükleniyor, adam takmış misinaya gidiyor arkadaş hemen benim oltayı kaptı ve misinayı kesti. O sırada eğer bir silahım olsa kesin vururdum sanırım. Bu nasıl bir zihniyet nasıl bir terbiyesizlik anlamadım.Karanlıkta yüzünü göremedik, kayıkdada herhangi bir isim falan yazmıyordu. Yaklaşık 20-30 kişinin misinalarını kesip attıktan sonra hızla açığa kaçıp gitti. Birkaç kişi karadan peşine düştü ama sonuç ne oldu bilemniyorum.

Kayıktaki şahsiyetsiz adam sana sesleniyorum, eğer bu yazıyı okuyorsan sen kendini çok iyi tanıyorsun. Umarım o kayıkla bir gün denizin dibini boylar ve köpekbalıklarına yem olursun. Gerçi köpekbalıklarının senin gibi bir pisliği yiyeceklerini sanmıyorum ama yinede acı çekerek gebermen bu dünya için çok hayırlı olur.

Değerli arkadaşlar

Yaklaşık 25 senedir balıkavı ile uğraşmaktayım ve ilkdefa böyle bir olay görüyorum.Ben balıkçı arkadaşları hep yardımsever ve iyi insanlar olarak tanıdım.Böyle bir yazı yazmak zorunda olduğum içinse çok üzgünüm. Fakat böyle birşey başınıza gelirse kesin resim çekip şikayette bununun. Bizim o esnada böyle birşey aklımıza gelmedi malesef. Gerçi kime şikayet edeceksiniz, hadi ettiniz o kişiyide buldular sizce ne ceza alır ? Bence 5-10 YTL bir ceza kesip serbest bırakırlar. Eğer kıyıya yanaşmış olsaydı sanırım linç edilecekti.En güzelide bu olurdu sanırım.

2. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    vay adi şerefsiz sinirlendim şimdi. Nişancılığınızdan ötürü tebrik ediyorum, işallah sırtı yarılmıştır. töbe töbee

3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Bu zihniyetteki insanları??? toplu olarak bir adaya salacaksın.Orada istedikleri gibi yesinler birbirlerini.Bunları hapse atsan devletin parasına yazık,tımarhaneye kapatsan oradaki saglık personeline yazık,hayvan desen hayvanlara hakaret olur,en iyisi asacaksın hasta kişilikli pislikleri...

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Bunların balıkçı olduğu ne malum?
    Olsa olsa ruh hastası, tedaviye muhtaç kişilerdir.:mad:

5. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Abi süpersin valla. Bu espri bütün sinirlerimi aldı. Kurşunlarıda böyle hedefe atabilsem tam süper olacak

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bir keresind eyemli oltam sudayken bir tekne geldi misinaya dolandı bir bktım kamış gitti suya götürüyor hopp heyy loo falan diye bağrıdım herif anladı sonra saolsun kamışı yanen geri getirdi kusura bakma farkedemedim dedi. Böyleleride var.

7. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    demekki arkadaşlar napıyoruz. böyle dingillerle karşılaşma olasılığını düşünerek. ava gittiğimizde yanımıza bol bol ceviz büyüklüğünde taş alıyoruz ve her fırsatta atış talimi gerçekleştiriyoruz.:D

benim de başıma ona benzer bir olay gelmişti. benimki bayağı yakın geçmişti ve nefes şişeleriyle duruma müdahale ettim bu da yetti bizimkine:D

8. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit

O sen birde bakırköy sahile gel adamlar malzemecilerle sankiş anlaşmış 20 kere takımımı yediler

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yok benim mekanım iyi kuytular rahat boşver :D

10. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    Orasıda kuytu kimse yok ben orda gümüş avlıyorum :D :D :D :D

11. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Tabiki yanlışlıkla olab olatlara birşey diyemeyiz. Bu tip bir olay ilk defa başıma gelmiyor, onlar kaza ile olmuş vakalar.Onları anlayışla karşıyalabiliyor insan. Fakat asıl zoruma giden oltaları alırken yapmış olduğu el hareketleri oldu.

12. deePblue

deePblue na

toplumsal kirlilik her geçen gün artıyor..bunun başka bir açıklaması olamaz..
    ruh hastası ve kontrol altında tutulması gereken insan sayısı her gün çoğalıyor ülkemizde..Bunlara prim tanımamamız gerekiyor;ancak bunun içinde onların dilinden konuşmamız gerekiyor.bunuda bir hukuk ülkesinde ne yazıkki yapamıyoruz..çünkü anayasa var,cart var,curt var nedense uygulayan yok ama..
    ahh gözünü seveyim kıstasa kıstas adaletinin !!!
    geçmiş olsun efendim.umarım tekrar böyle bir olay yaşamassınız..umarım hiç birimiz yaşamaz