Bu olta nasıl bir olta?Fikir verirseniz sevinirim!

Konu, 'Takım Çantası' kısmında moderncelebi tarafından paylaşıldı.

1. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr

Slm arkadaşlar.Bu oltayı ben Norveçte kilerden buldum:):kullanılmamış şekilde poşette duruyordu:eek:ldukça iri ve cok sivri iğneli bir olta.Ayvalıkta bir kaç kişiye gösterdim değerli bir olta oldugunu bunun tekne giderken tekne hareket halindeyken ellle tutulup kullanıldıgını söylediler ama benim yinede aklımda soru işareti kaldı.Aslında teknemde olmadıgından ve öyle bir ihtimal de olmadıgından 2 yıldır elimde öyle duruyor.Teknesi olan ve kullancak bir arkadaşımada hediye etmekten gurur duyarım çünki beklemesinin bir anlamı yok.Sakin hiç kimse işine yarayacaksa çekinmesin.Kargo parasını ödemek şartıyla isteyen arkadaşıma abime kardeşime hemen göderirim.Saygılarımla......!!!!

Son düzenleme: 21 Nisan 2007
  2. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    bir çeşit çoklu sırtı gibi görünüyor

3. selam arkadasım eger yanlıs bılmıyorsam bu bır lambuka sırtısı ve gercekten cok iş yapar ve eger gonderırsen ben talıbım buna bu demre taraflarında super olur sevgıyle kalın rastgele 0555 3303674

4. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Arkadasım telefonunu aldım tamamdır;:)Şimdiden hayırlı olsun

5. DrHG

DrHG

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sinarit, 9 kg
    Bari bize de ölçülü fotoğrafı olsun...

Napalım biz de foto ile yetinelim...:( Şaka bir yana avcı kısmı düz bir şekilde kolçaklar açılmış, ölçü için yanına cetvel konmuş hali ile fotoğraflarsanız sevinirim....;) Böylece biz de takımı öğrenir, yapar, dener, raporu veririz....:D :D

6. ergen

ergen

Haspel

Norvec, Isvec ve Danimarkada kullanilan klasik bir El Takimi;)

Isim olarak ta "Haspel" denir.

Bu Aleti bilhassa Norvecde hemen hemen herkesin elinde görmeniz mümkün.
    Bir nevi büyük bir Capari Oltasi. Bu Olta ile büyük Kolyoz, Uskumru, Morina ve her türlü Mezgit türünden Baligi tutmaniz mümkün. Üzerinde bulunan cesitli türden Sahte Yemlerde bunun belirtisi.
    Bu El Takimi ile ayriyetten, hareket halinde olan tekneden de saymis oldugum Balik Türlerine Sirti cekmek mümkün.
    Bilhassa Caparinin üzerindeki krom renkli ufak Kasiklar, Türkiyede de mükemmel is yapiyor:)
    Mesela Levrek, Kolyoz, Lüfer, Kofana, Lampuka gibi Avci Baliklarin yakalanmasi icin mükemmel bir Cözüm:)

Rasgele

7. evet hocam az önce resmi Norveçli arkadaşıma gösterdim.teyit alınmıştır:)

8. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Bi arkaşımız istedi bende telefonunu aldım.yarın 23 nisan olması sebebiyle sanıyorum kargolar kapalıdır fakat yinede bakıcam.Yarın ilk işim oltayı ölçeklendirmek olucak.Elimden geldiği kadarıyla oltanın yapımı hakkında bilgi vericem.Norveçe çok gidiyorum takım getirmeyi çok isterdim fakat uçuk fiyatlardan dolayı acemi oldupumdan almayı düşünmedim.Fakat sanıyorum mayısın sonunda 15 gün için gidicem bu oltadan 3-5 adet getirmeyi düşünüyorum:hatta belki kilerde gerisi vardır:)

9. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Sevgili hocam:)

[​IMG][​IMG]
    Ahanda bişey daha buldum evde:)yakında banlarlarsa beni şaşırmam :):):

10. arkadasım şimdiden teşekkurler eger antalyaya gelırsen bunun la belkı sende balık tutarsın :p :p :p

11. Ahanda bişey daha buldum evde:)yakında banlarlarsa beni şaşırmam :):):[/QUOTE]

Fikret senin ev daha önce av malzemesi dükkanı olsa gerek:D
    bi kermes yaparsın artık:D :D

12. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Merhabalar arkadasim bende isvecte yasiyorum kendi capimda bende balik tutmaya calisanlardanim.Ilk resimdeki olta eminim biraz eski bi olta yapan ya cok malzeme kullanmis yada sirti cekmekicin dusunmus biraz daha ufaklarini ben levrek icin kullandim capari usulu.2.resimdekieger cok buyuk degilse istarvit icin onu bende Turkiyede denemeyi cok istedim ama kismet olmadi daha ama otakimi kendine sakla bi istarvite ciktiginda dene derim altina agirlikolsun diye ignesini cikarttigin bi eski kasigini bagla burda guzel is yapiyo burada istarvit deneyimim var ama turkiyede hic tutmak nasib olmadi insallah yanilmiyorumdur rastgele:Norvecte bende biliyorum malzemeler cok pahali ihtiyacin varsa sadece igne al derim buyuk baliga canli yem takmak icin yoksa da bosver. Rastgele

13. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Dostum isveçe botla gelip gidiyorum:Özellikle gemiden alışveriş yapmak için malum:)Norveç'te bir çok sey gerçekten pahalı.sanıyorum mayısın sonunda oralarda Osla yakınlarında olucam.Ben bu kadar pahalı oldugunu görünce alışverişten Vazgeçtim zaten.Tanıştığımada cok memnun oldum.Şuan Ayvalıktayım:Herzaman beklerim kapım tüm arkadaşlara sonuna kadar acıktır...

14. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr

Fikret senin ev daha önce av malzemesi dükkanı olsa gerek:D
    bi kermes yaparsın artık:D :D[/QUOTE]
    Daha deşssem cıkacak galiba:)?BEnim balkon altı koca bir kiler,dipler dolu fakat çıkartamıyorum birgün cesaretle girişicem bakalım.!!!

15. Daha deşssem cıkacak galiba:)?BEnim balkon altı koca bir kiler,dipler dolu fakat çıkartamıyorum birgün cesaretle girişicem bakalım.!!![/QUOTE]

Fikret ben yakınım bı ara gelim beraber deşeriz balkon altını:D hazır gelmişkende oltaları suya indiririz;) :D

16. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Fikret ikincisine Japon Sibikisi diyorlar. Ama bizim anlayacagimiz fabrikasyon capari. Baska bir sey degil. Insaallah bunun da yakin da taliplisini bulursun.
    hadi rastgele..

17. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Buldum bile:)Hocam.....Bekleyeceğine bari laik ellerde degerlensin..Küçük bir hatıra olsun..

18. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Buyur gel kardeşim herzaman!
    En son havuza su cekmek için motor arıyordum,2tane cıktı:)Bu kadar Malzemenin kaynagıda Benim pek akrabam yok fakat ben daha önce calısırken eve gelen giden dostlar oluyordu:Sagolsunlar kendi evleri gibi ne bulmussa almıslar:)Hatta bigün geldim biri pencereleri degiştirmişti:)Enterasan adama enterasan dostlar işte:)

19. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Oltayı bugun arkadasa atabildim onuda aksam 7 cıvarı teslim ettim kayurtiçi kargoya:acıl ve ani bir iş cıkması sebebiyle bır gun gecıktı kusura bakmayın arkadaslar duyrulur:)

20. tesekkurler arkadasım acelesı yoktu