bu rüya değil!!!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında icemaster tarafından paylaşıldı.

1. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Teşekkür ederim kardeşim

2. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Ben teşekkür ederim hocam..gel çay söyleyeyim:)

3. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Bukadar onay geldikten sonra inanmamak mümkün değil. İşin açıkcası korktum valla, allah muhavafa yüzme bilmeyen bi adam suya düşse vay haline, :rolleyes: :rolleyes:

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bu kaddar büyük balıklar olabilir.Bir gölde görülüp diğer gölde avlananlada bizim gölün nesi var deyip onlarda kendileri uydurmuş olabilir.Bu nedenle yerler ve isimler farklı.

5. Jashuaa

Jashuaa

Favori Kamış:
    olta, bol şalvar ve kaşar peyniri :)
    En İyi Avı:
    laspir 5kg, sakarya nehri.
    arkadaşlar hüseyin arkadaşımızın anlattaığı ve bazı eskişehirli arkadaşlarımızın onayladığı olay tamamen gerçektir. olay söylendiği gibi gökçekaya barajında yaşanmıştır. olayda boğulup cesedi bulunamayan rahmetlinin abisi hala eskişehirde berberlik yapmaktadır. tanışıp hikayeyi birinci ağızdan dinlemek isteyenlere berberi tarif edebilirim.

6. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Tarif et bakalım ben zaten kitap yazmayı düşünüyorum bu hikayeyi de katarım içine

7. blackdeaths

blackdeaths

Favori Kamış:
    Shakespeare FireBird 070 Kamış:Sılstar Mıxc Tele Road 2305 300
    En İyi Avı:
    Lüfer kilo ???
    Abicim bunlar efsane ya:) o kdr ne arar be abim türkiyede yayın olsa keşke.:)

8. eskisehirli_omer

eskisehirli_omer Ömer

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Bahcecik sazan 3,5kg ,sakarya 1.700 Dargın
    Arkadaşım sen gel önce sarıyar barajının büyüklüğünü derinliğini gör ondan sonra efsane de ;)

9. didaci

didaci Ayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan. 4'5 kg-levrek yaklaşık1 kilo
    keşke ispatı olsa birvideo en azından resim. kanıtı olmayan sadece hikaye olarak kalır büyür büyür.sadece büyür....!!!!!!!!

10. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    Buralar doğal barajdır..etrafta 3-5 kg balık cıkan su birinkintileri düşünüldüğünde buralardan balina cıksa eh işte denir..sakaryanın ağzına yapılmış barajlardır,doğal akarsu beslemelidir..barajlar kurulduğunda buralardaki balıklar barajlara gecti,üredi..sonradan balıklandırma yada üretim v.s olmadı sayılır, olsada az miktardır..Gökçekaya barajı hidroelektrik santralidir.Derindir ormanlık dibi ağaçlık çalı çırpı v.s dir..ağ atılmaz..atanlar temiz yerlere atar..etraftaki avlak göllerinin milyon katı su hacmi vardır..kuş uçmaz kervan gecmez dense yeridir..ben sarıyarda 110 kg lık yayın yakalandığını kendim gördüm..70 kg yanımda ağdan cıkardılar..sakarya ile sarıyarın birleştiği yerde uşakbükünde.. gökçekayada bu boy balıklar normal sayılır..Avrupadakiler gibi yakalayamazsın tabi:) 100 m göle salmışlar yayınları millet tutuyor..binlerce ton suluk yerden bahsediyoruz..sonuc olarak ayak altı , doldurma göletten 5-10 kg balık cıkıyorsa binlerce katı su hacmine sahip doğal yerde hayalllerdeki balıkların olması hiç mantıksız gelmiyor..

11. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    150 kg lık yayınlardan korktular diyorsun herhalde bizim burada işi tamamen abartmışlar burada yazılanlara göre dalgıç suya dalıyor ve daldıktan sonra üzerinde bir karartının geçtiğini görüyor ve yukarıya doğru bakıyor herhalde üzerimde tekneyle geziyorlar diyor ama yukarıya çıkınca bunun tekne olmadığını çok büyük bir yayın balığı olduğunu anlıyor ama bizim burada ağırlık 1 tonun üzerinde olarak geçiyor hadi bakalım hayırlısı

12. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    ne yayınlar varmış be ali abi :D:D

13. talhacan43

talhacan43 Ali talha can

Favori Kamış:
    Albastar lucky
    Favori Makine:
    Erma
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 3 kilo.
    Kutahyali oldugum icin bilirim bende. Abimizin anlattigi baraj porsuk baraji. Cok derin yerleri var. Suan azot fabrikasinin atiklari yuzunden suyu kirli durumda ancak diplerde hala dev yayin baliklari oldugu soylenir.

14. yamansukru

yamansukru şükrü

Favori Kamış:
    Shimano catana 180l spin
    Favori Makine:
    Shimano stradic ci4 olacak insallah
    En İyi Avı:
    SAZAN 8 KG
    aynı olayı ben bızzat amcamdan dınledım bundan 5-6 yıl once amcam arkadaslarıyla gece fenerle zıpkınla dalmaya gıdıyorlar guzelce yarım saat avlandıktan sonra yorulan mola vermek ıcın kıyıya cıkyor ve arkadaslarından bırı de arkalarından hızlı bır sekılde kıyıya yuzdugunu goruyor adam meger otobus buyuklugunde bır yayın gormus suyun dıbınde ve ertesı gun adam butun dalgıc malzemelerını satıyor ve bır daha o baraja gıtmıyor yanı otobus buyuklugunde bır cok yayın var zaten memlekteımızde bence cok normal bı durum efsane falan degıl yanı...

15. 4443

4443

Otobüsten kastın nedir ŞÜKRÜ anlayamadım tam olarak :confused: kaç koltuklu bu otobüs :rolleyes: :rolleyes:

16. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Yaman Şükrü'den yaman tanımlamalar.:)

17. spectator_man

spectator_man mry

arkadaş doğru söylüyor söylediği baraj sarıyer barajı olabilir eskişehir mihalıcık yakınlarında seki ören köyü barajın başlangıcı 300 kg yayın yakalandı orada

18. 4443

4443

300 kilo yayın çok çok iddialı bir ağırlık doğrusu abi :rolleyes:

Dünya rekoru bile sayılabilir heralde :)

Doğruluk payı vardır yoktur tartışması yaratmak için değildi zaten söylemim , tarifi hoşuma gitti arkadaşın otobüs kadar benzetmesi hihi

19. rapalacikral

rapalacikral ali

böle birşey olsa mutlaka medya da yer alırdı.
    piranha da varmıymış ?
    :)

20. emrepasa

emrepasa emre

bu, bu hikayeyi yaklaşık 40. farklı bölgeyle birlikte duyuşum.yani aynı hikaye onlarca farklı bölgede o bölge için anlatılmaktadır.ne diyeyim Allah ölenlere rahmet eylesin.