bu sazan vahşetini kim durduracak

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında mustafaeren20 tarafından paylaşıldı.

1. mustafaeren20

mustafaeren20 mustafa

Favori Kamış:
    daiwa-okuma -banax-shimano
    En İyi Avı:
    turna 4,5kg-sazan 4kg
    malesef ışıklı gölünde balık sadece amirin kavaklar bölümü dediğimiz yerde havyar atabiliyor ama zıpkınla balığı avlıyorlar günlük tahminlerimize göre 1-2 ton balık vuruluyor ağla yakalanıyor bu duruma seyirci kalınıyor herkezden yardım istiyorum.ilgili yerlere herkesin mail atmasını sizden rica ediyorum.teşekkürler

2. Jandarmaya konuyla ilgili bilgi verdiniz mi?

3. Mustafa gayet basit...önce bir ulusal gazetenin bölge bürosuna git durumu bildir.arkasından jandarmaya git durumu basına bildirdiğini konusunda bilgi ver.

arkasından www.jandarma.gov.tr sitesine durumu ayrıntılarıyla yaz.(şu gazeteye gittim,şu karakola bilgi verdim vb.)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 27 Nisan 2007
  4. nevzat42

nevzat42

Kardeş zıpkınla yada ağla havyarlı balıkları avlayanlara zıpkının ucunu biraz değdireceksin ki akıllansınlar.Ne demiş atalarımız 'US İLE USLNMAYANI ETMELİ TEKDİR,TEKDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR.

5. Bu nasıl bir zihniyet anlamıyorum.Belli balık havyarda neden avlarsın.Düşünmezmisin aldığın her balık aslında binlercesine bedel.Sonrada balık bitti diye anlatırlar .

6. nevzat kardeşim o senin dediğin B planı.ama arkadaşımız önce A planını uygulasın..olmazsa senin dediğin B planı:)

7. deePblue

deePblue na

bi kaç ton mu :eek: :eek: :eek:
    ya var yaaaa..gitsen çöksen başlarına "ekmek parası"diye acındırırlar kendilerini:mad:
    umarım en kısa zamanda yetkillerinden durumdan haberi olur ve gereği yapılır..

8. cagatay2501

cagatay2501 Çağatay

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    4 kiloluk turna
    öncelikle herkese selamlar ismim çağatay forumun yeni üyelerindenim.böyle düşüncesiz insanlar bu şekilde bilinsizce avlanmaya devam ederlerse yakında balıkçılık diye bişey kalmıycaK zaten her geçen sene daha kötüye gidiyor.herkese rasgele...

9. berkman84

berkman84 Gökhan

Favori Kamış:
    Balzer Trendos 3,90 (3 parça)
    Favori Makine:
    balzer bonita 30luk
    En İyi Avı:
    turna 2.3 kg
    abi ben bunları anlayamıyorum önünü göremeyen veya geleceğini düşünmeyen insan değil yaratık bunlar yaa bunlara insan demeye dilim varmıyor

10. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

merhaba arkadaşlar bu konu hemen her yöremizde sorun ağla özellikle avlanmak sadece yemlik olarak serbestesi var onunda belli kuralları var ama kımsenın sirkülerden haberi yok tabi ben ce öncelıkle sirküleri inanlara bi şekılkde avla alakası olsun olmasın herkese bi şekılde bildirmek şart oluyo vatandaş şu yenı sıstemde göletleri kiralama mevzuu v adamlar kıraladım mülk benım gibisinden sezon olsun olmasın ağını bırakıyor suya bu şahıslara serbestmi hayır sirkülerde böyle yazmıyor üretim yapması şart amaa kiraya veren mülki amirlerde bu konuda kayıtsız alakız ilgisiz nasılsa yrtkıyı yerıne getırdi para gelecek devlete sözde çünkü ilerde o adam ya nasıl oldu da burda balık kalmadı dıycek devlete geri dönecek beni kandırdınız burda dediginiz kadar balık yok sözleşmeyi fesh edin diycek devlet olsun ben bidahan balık salarım yine kıralarım diyecek mantığa bakın oh ne ala böyle işe dimi

işte arkadaşalar bu sistemin önüne geçmesinin bi yoluna bakmak lazım en başta 'AĞ' atılmasının engellenmesinin kesin çözümünü bulmalıyız satışınımı engelletmelıyız yoksa kullanımını sorun bir, diğeride herkesin aynı duyarlılıkta olması gerek gerçekten göletleri kiralayanlar ağ atmakta serbestmi ben bunu daha çok meraak edıyorum mesala ALLAH sonumuzu hayırlı etsin ne diyelim

11. işte arkadaşalar bu sistemin önüne geçmesinin bi yoluna bakmak lazım en başta 'AĞ' atılmasının engellenmesinin kesin çözümünü bulmalıyız satışınımı engelletmelıyız yoksa kullanımını sorun bir, diğeride herkesin aynı duyarlılıkta olması gerek gerçekten göletleri kiralayanlar ağ atmakta serbestmi ben bunu daha çok meraak edıyorum mesala ALLAH sonumuzu hayırlı etsin ne diyelim[/QUOTE]

Size kesinlikle katılıyorum.Kullanım hakkı alınan bir gölette Sözleşmede aksı hükümler olmadıkça Avlanma yasağı ve şekli konusunda müdehale edilemez.
    Çünkü farklı bır tür yetiştireceğini beyan edip gölde ne var ne yok yakalayabilir.
    Göletler genelde mülkiyeti üzerinden ve uzun süreler içinkiralandığından içindeki evsafı(balığı)pek önem taşımaz.Kiralayan kişi kendisi üretip kendisi sattığından
    kendi balık çiftliği olanlarla aynı haklara sahip olurlar.

12. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

Size kesinlikle katılıyorum.Kullanım hakkı alınan bir gölette Sözleşmede aksı hükümler olmadıkça Avlanma yasağı ve şekli konusunda müdehale edilemez.
    Çünkü farklı bır tür yetiştireceğini beyan edip gölde ne var ne yok yakalayabilir.
    Göletler genelde mülkiyeti üzerinden ve uzun süreler içinkiralandığından içindeki evsafı(balığı)pek önem taşımaz.Kiralayan kişi kendisi üretip kendisi sattığından
    kendi balık çiftliği olanlarla aynı haklara sahip olurlar.[/QUOTE]

iyi güzel hoşta ileride bu şahısların sözleşmeleri bitip yenbilemediler diyelim yerine bi başka insanlar gelecek ama gölette ne balık var nede başka bi canlı devlet bunu göze alabilecekmi yeniden balık bıraksa ekolojiye uyumu ve üremesini gözetlemek için en az 5 yıl her türlü avlanmayı yasaklaması gerekmezmi bence mantıklı değil

13. enver15

enver15

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    8.5 kg Sazan
    arkadaşım böyle bir sorun bizimde başimıza geldi ilçe trım aracılığı ile jandarmaya gittik ve epey ağır bir para cezası ödediler ayrıca araçlarınada el konuldu