bu takımlar hakkında yrumlarınızı bekliyor......???????

Konu, 'Makineler' kısmında emrecan tarafından paylaşıldı.

1. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    1- 60 kg kız arkm :) / 2 - 6.400 gr Turna (Kayseri) 3 - 7kg Sazan (Nevşehir)
    ellerine salıq

Son düzenleme: 27 Nisan 2007
  2. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    cabelas hakkında

Arkadaşlar yaklaşık iki yıldır bu siteden alışveriş yapıyorum.Tabiki bu siteden alışveriş yapmanız için bazı kurallar var.

1- Siteye üye olacaksınız.Sitede kaydınız olacak.
    2- Aldığınız mal tutarını hesaplarken karşınıza iki şık çıkacak.
    a- Uçakla (yaklaşık dört günde elinize geçiyor) ups kargo ile.
    b- Gemi ile. ( Bu biraz uzun sürüyor bir ayı bulabiliyor )
    Şimdi ikinci önemli bir konu.

Herhangi bir maldan hesap yapalım.100 dolarlık bir ürün alacaksınız.
    Eğer uçakla isterseniz % 40
    Gemi ile isterseniz %20 oranında fiyat artıyor.

100 doları geçen hesaplarda böyle diyelimki 30 dolarlık bir ürün alacaksınız
    o zaman her halikarda sizden 35 dolar yol bedeli alıyorlar.Demek oluyorki 100 daların altında sipariş vermemek lazım.

Bir diğer konuda kamış siparişleri sadece uçakla kabul ediyorlar.Zaten sitede bazı ölçülendirme bilgileri var.Olaki size gönderilen ürün bir şekilde kayboldu yada sizin elinize geçmedi yine paranızı dolar üzerinden iade ediyorlar.
    Benim başıma geldi tahmin ediyorumki mal gümrüğe takıldı ve orada uzun bir süre beklemiş ve geri gitmiş dediğim gibi para iade edildi.

Diğer bir konuda malın Türkiyedeki gümrükten geçmesi.Tek seferde 150 doların üzerine çıkıldığında bu rakam ürün bedeli+yol bedeli beraber hesaplanacak gümrükten geçmeme durumu olabiliyor.Mümkünse siparişleri bölerek vermek daha mantıklı.

Evet size vereceğim bilgiler şimdilik bu kadar.İsteyen arkadaşlara ayrıca yazabilirim.

3. carp

carp Mehmet

Bülent bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben de son günlerde sıkça ziyeret eder oldum www.cabelas.com'u. Aynı üründen en fazla kaç adet yer alabilir tek siparişte? Bir internet sitesinde okudum 3'ü geçerse gümrüğe takılır diyor. Doğruluk payı var mıdır?

4. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    dostum pek zannetmiyorum.Yani aynı üründen iki yada üç olmasının ötesinde 150 doları geçirmemek lazım.Bir ay önce 477 dolarlık siparis vermiştim her çeşit mal vardı ve gümrükte takıldı geri yolladım.Eğer sipariş vereceğin malların toplam tutarı 200 dolar ve üzeri ise bunları 100 dolarlık parçalar halinde vermen sorunu çözecektir.O zaman aynı ürünleride parçalara ayırmış ve değişik paketlerde gümrükten geçirmiş olursun.

5. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Gümrükten geçip geçmemesi tamamen Gümrük memurunun insiyatifindedir.Eğer ticari bir kaygı olduğunu hissederse gümrüğe takılır.Yani aynı üründen birkaç tane varsa bunları ticari amaç ile getirdiğini düşünür ve gümrüğe takılır...
    En güzeli 100-150 USDyi geçmeyecek ve çok parçalı olmayacak sipariş vermektir.....
    Yılbaşı ve bayram dönemlerinde ise biraz daha esnektir ve gümrüğe takılma ihtimali daha düşüktür....

6. carp

carp Mehmet

Tekrar teşekkürler bilgiler için. Mepps aglia kaşıklardan çeşitli numara ve renklerden 2'şer 3'er alıp set yapmayı düşünüyorum. Bir de little cleo kaşıklardan 2 boy ve değişik renklerden. Ancak little cleo'larda tek boydan 16 adetten az alınamıyor. Sorun belki burda çıkar.
    Bir de örgü misina almak istiyorum ancak ölçüler kafamı karıştırdı. 0,20 veya 0,25 kalınlığa denk gelen örgü misina kaç lbs'lik olmalı acaba?