bu turna alınmalımı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında rastgele41 tarafından paylaşıldı.

1. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo istavrit 1,5 saate
    arkdaşlar cümleten selamün aleyküm ben yeni geldim buraya çok güzel yer bende genç bir balıkçıyım izmitliyim bu aralar turna avına merak sardım geçen pazar günü çayırköydeydim ve yanımda adam şu balığı tuttu biz atmasını söyledik ama atmadı balığı tam boyunu ölçmedim ama tahminnen 35 36 cm civarıydı işte bunlar balıkçı deil kardeşlerim

2. refikhan

refikhan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak-Senatör 4,5 Kilo
    Kesinlikle alınmaz. Ayrıca bu turna söylediğiniz boyuttan da daha küçük. Yazık ,... yazık ki ne yazik...

3. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haklısın refik abi sana tamamem katılıyorum böyle insanlar yüzünden balık kalmaz

4. refikhan

refikhan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak-Senatör 4,5 Kilo
    imza ayarlarınızı yapmadığınız için, ismen hitap edemiyorum ama.. Yeni sürprizlerimiz olacak. Turna ile ilgili bizi takip edebilirsin. Foto ve videolarla ilgili...

5. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    merakla bekliyoruzz abi videoları ve fotoları

6. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Bu balığı alan arkadaşalr uyaralım hatta jandarmaya haber verelim.Turna için boy limiti 40 cm -%5 tolerans (38 cm ) dir.Ama görünen balık 30 cm yi geçmiyordur bence.

7. R DENİZ

R DENİZ R DENİZ

Favori Kamış:
    lineaeffe,Alba Star
    Favori Makine:
    Shakespeare, BALZER CDI 850
    En İyi Avı:
    Sazan 6 kg, yayın 15 kg
    Bir gün avlaklarda balık kalmadığında, balıkları sadece resimlerden seyredeceğiz ve ne günlerdi diyeceğiz. iş işten geçmiş olacak.
    Fakat burda kurallara uyan bizlerin ve geleceğim balıkcıları yavrularımızın suçu ne. Onlar belkide sadece resimlerini görecekler balıkları ve böyle bir balıkta varmış diyecekler.
    Bir çok bilinçli amatör balıkcı bu durumun farkında fakat hiç bir şey yapamıyoruz. yazık çok yazık!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

8. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    erhan kardeş 30 cm geçiyordu ama 35 yoktu gibi ben elimle ölçtüm yaklaşkk 33 34 cm felan dı ama genede çok yasık

9. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Yazıkki ne yazık.Benim bir defasında başıma geldi.Sakarya nehri kıyısında mollaköy göletlerinde avlanıyoruz.Kendini bilmez bir vatandaş boyları 20-30 cm arası 4,5 adetturnayı yakalamış hapisine atmış.Onları salacaksın herhalde dedim.Burda daha büyüğü çıkmıyorki neden salayım demezmi.ya arkadaş çok küçük onlar sal.Yok adam anlamıyor laftan jandarma diyom yok eee laftan anlamayana kötek dedik bizde 4 arkadaş.:DSonra saldık balıklarıda suya.İnsanı zıvanadan çıkarıyorlar zorla.:mad:

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Yazık ama bunun gibi niceleri tutuluyor ve geri salınmıyor bunuda bilelim.
    Zavallı daha küçücüküş kafası bile ağzı bile ufak ya.

11. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    malasef katliam yapıyorlar arkadaşlar çayırköyde güselim turnalar limit altında birer birer livarlara..yazık çok yazık..bizler nekadar da şikayet etsekte yok arkadaş millet tınlamıyor.hiç ama hiç denetleme yok..amatör balıkçılar derneği ne şikayet ediyoruz yok... kısa süre sonra balıkta kalmayacak orda..hatta ve hatta daha vahimi orada sazan da mevcut.ve balıklar yumurta dökmek için sığ alana sazlıklara geliyor ve bunları malesef ZIPKINLA avlıyorlar.....

12. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    doğruişte böyle kendini bilmezler yüzünden balıkta kalmıcak kocaman gölde

13. imza ayarlarınızı buradan düzenleyerek, isim, doğum yılı, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazınız.

14. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    tamam yapalım imzamızıda

15. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

resim orjınal boyutundaysa

dostum resmı orjınal boyutunda eklediysen bu turna alınmayacak kadar kuçuk bu balıgın boyu 30 cm anca anca geçer sadece boyutlardan deger biçipte balık çekmemelıyız aynı zamanda sırkulerdekı gıbı tutmamız gerekenden fazla balık tutmamayada özen göstermelıyız

16. refikhan

refikhan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak-Senatör 4,5 Kilo

http://www.youtube.com/watch?v=QyBg9vdOXLM

Bu adreste 21.04.2007 tarihinde Bursa uluabat gölünde yakaladığımız ve özgür bıraktığımız turnanın(38 cm) videosunu görebilirsiniz. Adrenalin(Necati) kardeşimizin çekimi ve benim görüntülerimle (Refikhan)... Teşekkürler Necati Kardeş....