Bunlar balıkçımı...

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında S_BURAK tarafından paylaşıldı.

1. S_BURAK

S_BURAK

Favori Kamış:
    Mepps connect 3 no mavi benek
    En İyi Avı:
    ALABALIK 3,5 KİLO , TURNA 5 KİLO
  2. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Bizim memlekette buna beleş balıkcılık denir. Trıvırı ile yazıktır be kardeşim. Sonra sanki adamlar ticaretini yapar gibi ağ ile balık tutmuşlar böğle balıkcılığın. Bide tatlısuda, eh söğlenecek söz bulmak baya zor bukonuda. Saygılar.

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahh ahh...Soyliyecek soz bulamiyorum. Mutluluklarina bakiyorum. Icimden bir ses
    kizamiyor, sadece "cahilligin gozu kor olsun" diyor. Ne yaptiklarini bilmiyorlar. "Yarin ne olacak? Bu mutlulugu nasil devam ettiririz?" diye sormuyorlar. Allah yardimcimiz olsun. Egitim sart.Hic bir sey yapamiyorsaniz, "Abi sen buyuk balikciymissin " deyip ,Balikevi.net'e davet edin. Muhabbetten, konusulanlardan belki bir ates alir, vazgecer bu sorumsuz yagmadan.

4. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Bu gerçekten çağdışı...

5. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
  6. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    hatta insanlık dışı.

7. tiptirivsi

tiptirivsi

yazık tek kelimeyle bir de gururla poz vermiş adamlar off off...

8. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    Eşşeklik baki kalıyor ne yazıkki :mad:

9. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Birde orkinos tutmuşlar gibi kasılmışlar ya bunlar balık tutmuyorki katliyam yapıyorlar balikların üstüne yatıyorlar :(:( ayıp yazık günah ne diyem ya bizim burda yapacagamiz söylem bunlara ve bunlar gibi olanlara bir önlem getirebilir mi ? :( bilmem :(:(

10. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bu çağdışılıktan ziyade şerefsizliktir.Hepinizden özür diliyorum böyle ağır konuştuğum için ama başka türlü ifade tarzı bulamadım.
    Kusura bakmayın.

11. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    bu tiriviriyi devlet hala stilmasina neden izin veriyo??tarim ve koy isleri akanligi satisini kesinlikle asalamasi lazim...bir keresinde zipkinla dalarken 10 metre civari bir alanda dipte parlayan baliklar gordum dibe inip baktigimda trivi iki adet tasa takilip kopmus birnin ustunde 4 tane ufak bir tane 400 grm civari sargoz ve dir digerinde 1 sargoz 1 ispari ve orfoz yavrusu vardi....aldim cikardim baliklar olu kokmus artik tirivilarida cope yolladim...yazik gunahtir ya eko sistemi bozmak icin herkez elinden geleni yapiyo!!!ben alanyada buyudum 1993-1997 arasi iskele at cek yaparak cok guzel lambuka,kzu,turna,sinagrit ve akliniza gelebilecek her tur balik yakalardik insanlar aileleriyle gelir aksamlari termusta cay kahveler kimi kek getirir muhabbetimiz superdi...ve eve donerken yiyecegimiz balikla donerdik...ama sonra bu karadezli trolculer dadandi bolgeye havyar zamani hergun 30-60 kilo arasi kuzu 200-500 kilo arasi orkinos getirmeye basladilar...adamlar hergun 3 kamyon balik yolluyorlardi balilar full havyarli pancarlar cevirme yapmayi arttirdi...bizim ortamda dagildi cunku avlicak balik kalmadi....3-4 yildir suda lambuka gormedim kuzu deseniz tektuk onceleri geldmi suruler liman mas mavi olurdu lambukadan kuzular 200-300 parca...sonuc yok ettiler..hic birsey yok simdi sardelye kolyos tutuyor karadenizliler...balikcilar ise eve ekmek zor goturuyor....allah bize akil vermis faydalanalim diye o hayvanlar kadar aklimiz yok.....

ne demisler INSANLARI TANIDIKCA HAYVANLARI DAHA COK SEVIYORUM....

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Çok üzücü görüntüler :( Cahillik bu yalnızca. Ne yaptıklarının farkında değiller, yoksa insan olan insan o yüz ifadesi ile böyle poz verebilir mi ? Gerçekten kahroldum. Vay memleketimin hali vay :confused:

13. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Ben artık trıvırı kullananlara kızmıyorum. Bu laneti yasaklayıpta göz yumanlara kızıyorum.
    Geçen yıl son baharda sahil yolunda yoğun şekilde trıvırı kullanımına şahit oldum. Tarım İl müdürlüğüne şikayet yazısı yazdım. Gelen cevapta tırıvırı kullanımına rastlanmadığı yazıyordu.:eek:
    Daha ne bekliyoruz ki?
    Eğer bu sorun halledilmek isteniyorsa trıvırının kullanımından çok, imalat, satış ve taşınması yasaklanmalı.

14. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Rastlanmaz tabiiki cevabını oturduğu masadan yazarsa ne görebilir.

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    arkadaşlar çok haklısınız denetim yok ceza yok satan çok daha bugün malzemeciye gittim tırıvırılar açıkta satıyormusun dedim ne yapalım abi kendimiz imal ediyoruz ekmek parası diyor ve söylediğine göre bir senede yüz bin adet satmış nasıl olur demeyin adamlar imalatçı yani zabıta/polis kim girse dükkana direk karşısında ama denetleme yok eeeeeeee böyle oluncada kullanan cahil çok

16. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    4 adet remixon3.60 surf kamış remixon king makara2 remixon falcon remixon elite
    En İyi Avı:
    valla geçen yaz elim büyüklüğünde ispari tuttum
    yazık valla yazık o çocuk büyüdüğünde anlar ama iş işten geçecek çok yazık

17. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    aslında benim aklıma bi fikir geldi jandarmaların giysilerinden diktirecez 3 tane yanımıza da kafadan arkadaşları alıp tırıvırıcılaın yanına gidecez veeeeeeeee formaliteden bi makbuz çıkarıp resmi işlemi başlatacaz artık ömür boyu hapismi veririz yoksa milar milyar cezamı orası vicdanımıza kalımış yoksa bunlar düzelmez

18. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    dışkapıda 1 ytl yasak felan kimse dinlemiyo zabıtayamı sölesek acaba????????????

19. NİHATSUNAR

NİHATSUNAR

Favori Kamış:
    olta ve çapari
    En İyi Avı:
    22 tane sargan
    Canım kardeşim,sana tamamen katılıyorum.Yorumun çok güzel,eklenecek bir şey yok.Tamamen cehalet.Teşekkür ederim.:) :confused:

20. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    bu bence katliam yapmış.doymamış birde cılkını çıkartmış.çok yazık.:(