Buraya Lütfen Bir Göz Atin

Konu, 'Genel Konular' kısmında BASAGAOGLU tarafından paylaşıldı.

1. BASAGAOGLU

BASAGAOGLU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    Arkadaşlar Foruma üye Olan Türkiye çapindaki Amatör Olta Balikçilarindan Bir Ricam Olacak!!! Tatli Sularimizda Göl Ve Barajlarimizda Neredeyse Tamaminda Metrelerce Ağ Var.çevre Kirliliği Küresel Isinma Ve Su Potansiyelinin Giderek Olumsuzluklara Sürüklendiğini Hepimiz Biliyoruz.sizden Istediğim Elinizin Uzandiği Her Yere Gereken Uyari Ve şikayetleri Lütfen Yapin.bu Konuda Yetkileri Olan Arkadaşlar Da Mutlaka Vardir.kaçak Avciliğa Ve Ağlarla Yapilan Avciliğa Ne Olur Müsade Etmeyin.emin Olun Sularimizdaki Canli Potansiyeli Bitme Noktasina Geldi.5-10 Kiloluk Baliklar Hayal Olmaya Başladi.lütfen Duyarsiz Kalmayip Gereken Neyse Yapmaya çalişalim Yoksa Gelecekte Bu Forumda Balikçilik Değil Sadece Eski Anilarimizi Baylaşiriz.bilgisayarinizi Her Açtiğinizda Bulunduğunuz Bölge Yetkililerine Tek Bir Mail Atmak Bile Bunun Için Bir Adimdir.fikirlerime Katilacağiniz Düşüncesiyle Herkese Saygilar

2. cakall

cakall Burhan Sait

sonuna kadar katılıyorum

Sonuna kadar size katılıyorum.iki sene önce Alibeyköy Barajınına gitmiştim (o kısma uzun zamandır gitmemiştim).Geceden kampımızı kurduk suyu yemledik,oltaları atmak için günün açmasını bekledik.Gün bir açdı yeminle suyun üstü aynı baklava dilimleri gibi ağla sarılmış.Biz bunu bir gördük şok olduk.Ağ sahipleri geldi.Adamlar attıkları ağın metrajıyla ilgili bize hava attılar utanmadan 2.000 metre ağ atıyorlarmış vs vs.Tabi bizde toplandık doğru eve.Pazartesi günü sabahtan saat 14;00'e kadar Jandarma'ya,Valiliğe,Kaymakamlığa aklıma neresi geldiyse hem telefon hem mail attım.İki hafta sonra gittiğimde oradaki Amatör balıkçılar anlatıyor Jandarma her iki koldanda gelip ne kadar ağ,sandal varsa hepsini toplamış getirmiş.Artık benim şikayetlerimdenmi yoksa başka birinin şikayetimi bilmiyorum ama o arkadaş anlatırken öyle mutlu oldumki anlatamam.Herkezi böyle davranmaya çağırıyorum.O insanlara orada müdahale etmeyin %80'ni piskopat kılıklı başınıza iş açmayın.

saygılar

3. Sayın Başağaoğlu,

Öncelikle imza ayarlarınızı yapmanızı rica ederim,size nasıl hitap edeceğimizi bilmemiz açısından bu önemli.

Birkaç gündür aklımda şöyle bir soru var.

Azalan sularımızda bilinçsiz avcıların yapmış olduğu katliamları artık anahaber bültenlerimizde,iyi birşey icra ediliyormuş gibi seyretmeye başladık.Ağlarla,serpmelerle,tırıvırılarla,oltalarla insanlar kilolarca,yüzlerce,binlerce balıkları avlamakta.Yazın yaşanacak kuraklık sonucu, bu ve bunun gibi örnekler artmaya ve bizlerde burdan konuşmaya devam edeceğiz.Kimimiz bu adamlarla kavga edecek,kimimiz resmi makamlara şikayet edecek,değişik yollarla mücadele edeceğiz.

Peki şimdi soruyorum herkese.
    Gasp,dolandırıcılık,kapkaç,hırsızlık,tecavüz.... bunlar ne?
    Sirkülere aykırı avcılık,ağ,tırıvırı,dinamit,yasak sezonlarda avlanma.....bunlar ne?

Bir farkı varmı? Hepsi kanunlara göre suç değilmi.Hepsinin zararı topluma değilmi.
    Niye 1.maddedeki olaylar herkes tarafından suç olarak kabul ediliyorda,
    2.maddedeki olaylar sadece bizler gibi bilinçli avcılar tarafından suç olarak biliniyor.
    Anahaber bültenlerinde niye yapılanlar iyi bişeymiş gibi haber yapılıyor.İnsanlarla yaptıklarıyla ilgili röportajlar yapılıyor.
    Ama kimse bunun illegal bir hareket olduğunu söylemiyor.

Bu kanunsuzlukla fert olarak niye mücadele etmek zorundayız.Kanunlar nerede,güvenlik güçleri nerede,ceza yazacak insanlar nerede.

Sinirlendim yine...:mad: :mad: :mad:

4. BASAGAOGLU

BASAGAOGLU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    Arkadaşlar Imza Ayarlarim Için özür Diliyorum Aksakliği Giderdim Yorumlariniz çok Güzel Ama Inşallah Katilim Miktari Ve Gösterilen Duyarlilikta Inşallah Zamanla Istenilen Düzeye Ulaşir.temiz Ve Bol Balikli Kuşlarla Dolu Göletler Görebilmek Dileğiyle...