Bursa Da Nerelerelerden Kiyidan Deniz Baliği Tutulur

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alien13 tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    :eek: ateş pahası olmuş modluk
    hükümet istifa:D

2. alien13

alien13 Ali

Favori Kamış:
    lineaffee oystercast
    Favori Makine:
    Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    eşkina 58 cm
    öncelikle olaylara başından hakim olmadığın için bu tepkini haklı görüyorum

tek tek cevaplıyayım
    aslında ben bu forumda bu konuyu ilk açtığımda gayet tatlı bir dille amacımı belirtip yardımcı olabilecek arkadaşlardan hiçde emrivaki olmayan bi ricada bulundum

ancak yeni üyeydim ve adımı sanımı yaşımı belirtir imza ve profil bilgilerimi girmediğim için bazı arkadaşların samimi uyarıları bana gece üçte alaycı bi tavır gibi geldiği için işler karıştı ve konu modlar tarafından kapatıldı?

o karambolde bende bu konuyu yeniden açtım alele acele ayrıntısız ve sanırım isteğim biraz emrivaki görünmesi o an dikkatimi çekmedi

inan bu konuyu açmadan önce baya bi konu okudum ama bursa ile ilgili istediğim bilgilere ulaşamadığım için bu konuyu açtım
    (eğer aradığım bilgi varsa hadi araştırda göster bakalım)

aslında tam konuya hakim olmadan köpürerek tavrın sertleşecek deyip hemen arkasından da hiç tanımadığın birinin bi kaç cümlesine dayanarak yaptığın karakter analizini hoş olmayan bi noktaya getiriyosun...

Balık tutmanın insan karakterine sabır, olgunluk, huzur vs gibi bir çok erdem eklediği bi kesin, ama herkez bu erdemlere ulaşabilecek kadar bu işle ilgilenemiyor maalesef,

yaradan herkeze farklı karakterler vermiş, ben senin analizini yaptığın karaketere kesinlikle sahip olmasamda, insanlar farklı karakterlere farklı davranış biçimlerine saygı duyamadığı sürece dünya daki savaş ve kavgalar bitmeyecektir.............

3. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Neyse olay tatlıya bağlanmış görünen...Allah insanları değişik fıtratlarda yaratmış ve her kişiye bi o kadar nevi istidatlar vermiş...İnsan bu istidatlar doğrultusunda hereket eder yani insan bi bakıma makinedir. O bakımdan imza ayarlarının güzel bi anlamı oluyor...Makinayı tanıcaz ve ona göre makineye yağ sürecez ki ki cızırtı yapmasın...:) Herkese hayırlı sohbetler...;)

4. Suatreis

Suatreis

sinirine, iddialarına, kesin tavırlarına, ve kararlığına sahip olan ailem ile gurur duyuyorum, ki bu durumda farklı bir tartışmaya neden olacağımı zannetmeyiniz. Ancak, tüm bu değerler ile beraber demokratik uzlaşma yöntemlerinizi tercih etmeniz takdire şayan ve az görülen bir örnektir. Daim katılımcı olman dileğim ile sınırsız paylaşımlara hoş geldiniz. Sefalar verdiniz. Bir önceki mevuzularda tartışılan (mı desem paylaşılan mı) artık bir önceki konuda kalmıştır. siz hala ordaysanız ben de burdayım.

kucak dolusu insaniyetimle....

5. alien13

alien13 Ali

Favori Kamış:
    lineaffee oystercast
    Favori Makine:
    Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    eşkina 58 cm
    nerdeeee

geçen sene bende iskeleden balık tutardım ama artık iskeleye balıkçı girişini yasakladılar, güzelyalı marina da öle

yardımın için saol keşke herkes senin gibi olsa

Son düzenleme: 15 Eylül 2006
  6. Suatreis

Suatreis

öyle birşeyi yapamazlar. Lütfen bildiğiniz detayları belirtiniz.

7. alien13

alien13 Ali

Favori Kamış:
    lineaffee oystercast
    Favori Makine:
    Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    eşkina 58 cm
    keşke dediğiniz gibi olsa

güzelyalıdaki yat limanını tamamen tel örgülerle çevirip kitlemişler

mudanya iskelesinden bir adım bile atmanıza izin vermiyorlar, özellikle balıkçıların, iskeleden içeri adım atım hemen 3 metre ilerleyip olta atanlara terbiyesizce saldırırcasına çıkışarak kovuyorlar..

8. bassiptar

bassiptar taner

Favori Kamış:
    sportex 3,60
    Favori Makine:
    ryobi
    En İyi Avı:
    mırmır1,250 kg.Eşkine 2 kg
    sevgili kardeşim ..

güzelyalıda marinanın dış kısmına kimse karışmıyor.. marina girişinde bir merdivenle , marinanın denize bakan dış kısmından ister istavrite, ister izmarite, ister ispariye , biraz sabırlı davranarak ta eşkinaya ve mırmıra olta atabilirsin..

ayrıca güzelyalıda siemens taraflarında kıyıdan mırmıra dip oltası ile deneme yapmanı tavsiye ederim.

yine kurşunlu marinasında iç kısımda kefal avlıyabilirsin..

yakında güzelyalı sahillerinde mepsleri ve kaşıkları ile lüfercilerde yerlerini alırlar..

bu kadarı yeterlidir sanırım..

9. alien13

alien13 Ali

Favori Kamış:
    lineaffee oystercast
    Favori Makine:
    Okuma Bluehawk
    En İyi Avı:
    eşkina 58 cm
    allah razı olsun

Hocam çok teşekkür ederim fırsat buldukça deneyeceğim, bu hafta sonu gemliğe gitmeyi düşünüodum verdiğin bilgiler ışığında vazgeçip, burgaz marina dış kısmını bi denemeye karar verdim. yannız oralar fazla kayalık diilmiydi diye bi şüphem var ama sen diyosan vardır bi biildiin diorum