Bursa Team haydi Turnaya

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında adrenalin tarafından paylaşıldı.

1. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Selam abilerim ve arkadaşlarım. Bu hafta sonu bir turna organizasyonuyla Bursa team i yeniden canlandırma zamanı geldi diye düşünüyorum. Geçen Cumartesi günü ben Uluabat gölündeydim. Bence organizasyon için mükemmel bir yer.Birde o gün şansımız yaver gider ve turna yakalarsak deymeyin keyfimize.
    Ben Cumartesi günü katılmayı isterim ama çoğunluk pazar derse uyum sağlamak içinde elimden geleni yaparım. Hoş keşke 10 kişi olsada ben pazar gelmesemde olur:D
    Kimseye gaz vermek gibi bir niyetim yok çünkü hemen hepimiz kendi imkanlarımızla zaten balığa gidiyoruz. Ama bu tarz organizasyonların tadı bambaşka oluyor. Katılımlarınızı bekliyorum ben bu konunun ve organizasyonun takipçisi olacağım. İyiki de gaz vermiyorum ha:rolleyes: :rolleyes:

Saygılar.....

Son düzenleme: 12 Nisan 2007
  2. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    slm

gazı verdin zaten doğancada pazartesi akşama kadar kaşık attım hiç bişe çıkmadı:)

3. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sayın Cevat abi (göladamı) açmış olduğunuz konuyu sonradan farkettim kusuruma bakmayın abi.Benzer bir çağrıyı zaten sizde yapmışsınız.Neyse konuyu yenilemiş olalım ne dersiniz. Tekrar kusuruma bakmayın. Saygılar...

4. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    :)

Valla :) Seninde gaza gelesin varmış be atilla abi. Olsun antreman olmuş işte kol kası yapmışsındır biraz :) Şaka bi yana Turna bu işte sağı solu belli olmuyor.
    Turna oynak yapacakta 1 saat kadar, ve sende sanş eseri o koyda yada burunda olacaksın. Ve silikonun yada kaşığın o turnanın hoşuna gidecek bi kaç etken bir arada olacak işte abi. Olmayınca olmuyor.Kısmet bu haftasonu Uluabatamış demek ki;) Saygılar...

5. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    paylaşımların için teşekkürler necati kardeşim. dediğin gibi baya kas yaptım:) neyse kısmet ulubata inşallah saygılar

6. kaya caglar

kaya caglar

Favori Kamış:
    oltamda var zıpkınımda var teknemde var ama denizim yok :(((
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg
    Eğer giderseniz şimdiden size RASTGELE.... Livarlarınız boş kalmasın dileğiyle :)

7. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    saol kaya kardeş

8. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

ben cumartesi gitmeyi düşünüyorum,istanbuldan epey bir suni yem aldım yeni kamış ve makinemide denemek istiyorum bir buluşma yeri ayarlarsanız beraber gidebiliriz aracı olmayanıda alabilirim bursadan geçerken ben hiç gitmedim uluabat gölüne avlanmaya nerden atılır bilmiyorum,pazarda başka bir mera deneyebiliriz.

9. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    Haydi Bursa Iyi Haberler Bekliyoruz Sizden.

10. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

necati kardeşim,bu arada bana alabalık merası hakkındada yardımcı olurmusun?geçen hafta ersoy balığa uğrayıp tanıştım epey mera olduğunu söyledi

11. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    hafta sonu bursa teamı kuruyoz desenize:)

12. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

ben, iznik tarafında oturuyorum sezonda size iyi av yaptırabilirim buranın sazanları epey büyüktür, akbalık ve israil istemediğin kadar çok,boş olmaz bir tek yayın alamadım onunda yerlerini öğrendim 1 temmuz diyorum inşallah

13. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Valla cevat abi alabalık avına hiç gitmedim. Ama senin için bilgi toplamaya çalışırım etrafımdan. Bildiğim yerlerden birisi Küçuk Kumla nın üzerinde Haydariye köyü vardır. O köyün etrafından akan bi dere var.Orda alabalık olduğunu biliyorum. Treking rehberliği yaptığım zamanlarda oralara grup götürürdüm ve alabalık avcıları ile karşılaşırdım.Onlarla yaptığım sohbetlerde gayet iyi avlaklar olduğunu biliyorum.Ama ayrıntı istersen maalesef veremem çünkü müşterilerim olduğu için avlaklara bakma şansım olmamıştı.Bahsettiğim yer küçük kumladan yaklaşık 10-12 km uzaklıkta oldukça dik bir araç yolu var ama yol gayet iyi.Eğer istersen C.tesi görüşme şansımız olursa bu bölgenin bi krokisini getirebilirim kendim çizmiştim. Şimdilik bu kadar araştırıcam abi . Saygılar.

14. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    valla çok iyi olur cevat abi biz çok geldik iznik gölüne fakat hep boş döndük ben bursa hürriyette oturuyorum saygılar

15. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

iznik için garanti verebilirim,forumdan yasak gelmeden yaptığım avın fotolarına bakabilirsiniz.gemliğin dağlarında meralar olduğunu bende okumuştum araştırırsan sevinirim necati.

16. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Konuya katılımın biraz daha artmasını bekliyorum. Yarın buluşma yerini ve saatini hep beraber belirleriz.Hava durumuna baktım bu arada. Sanırım Cumartesi gününü değerlendirmeliyiz,çünkü pazar günü yağmur sorun teşkil etmesede rüzgar 28 km/s bu olumsuz bi durum,çünkü edindiğim bilgiye göre Uluabat ta gittiğim avlakta rüzgarlı havayı pek sevmiyormuş Turna.Bilgilerinize...

Cumartesi
    Açık. Yüksek: 60° F. / 16° C. Rüzgar Kuzey 11 mil. / 18 KM/S.

Pazar
    Yağmur Olasılığı. Serpintili Bulutlu. Yüksek: 53° F. / 12° C. Rüzgar Kuzey 17 mil. / 28 KM/S. Chance of precipitation 40%.

17. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Pazara başka bir planım var, Ömer abi ile açılacağız. Cumartesi olursa eğer Sabahtan işe gitmem gerekiyor. Belki yerime birini ayarlayabilirim ama ihtimal çok zayıf.

eğer Cumartesi olursa kaç gibi buluşup gideceksiniz göle. Ona göre düşüneyim ben de.

eğer gelemezsem de sizlere keyifli avlar dilerim.

Bu arada ben de Hüriyette oturuyorum komşu. ;)

18. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Rastgele Bursa.....hayırlı avlar...

19. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    eyvallah gurhan kardeşim saol

20. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    bursa team noldu yarınki turna organizasyonu kimsecikler yok ortada herkes arazimi ne :)