Bursa-Trilye

Konu, 'Bölgeler' kısmında PaO tarafından paylaşıldı.

1. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Bu yakınlarda ben bu güzel beldeye gidicem harika bir doğa...Orada olursa birazda avlanmak istiyorum ne önerileriniz var, hiçbir bilgim yok ne çıkar ne çıkmaz.....

2. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Trilye'ye (şimdiki adı Zeytinbağı) gittin mi daha önce?

3. harslan

harslan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    karadenizde dere avı
    ben birkere gittim, trilye limanından daha çok eşkina ve karagöz çıkıyor, ama birde teke bulursan harika olur

4. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    hayır ya...ilk kez gitcem

5. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ever vaktin az ise, bence sadece trilye'nin keyfini çıkar, balıkla uğraşma.
    yok benim vaktim var dersen eğer, sabahın ilk vakitleri, akşam üstü ve gece liman içinden, limandaki kayalıkların ucundan ve kafelerin ordaki küçücük iskeleden aklına gelen tüm takımları dene. Bu mevsimde bir şey gelirse oltana şansına. Gece yemli yaparsan süprizlerle karşılaşabilirsin. Arabası olan tanıdığın varsa eğer Eşkel'e doğru da gezin derim.

İyi gezlemeler ve rastgelsin.

6. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Çok teşekkürler bakalım haftaya oradayım...

7. uskudarlı

uskudarlı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    su anda belli deil:D
    bizim oranın asasında yazlık var hatta altıntaş koyu diye geçer guzelyalının ilerisi su anda orda ispari cıkıo olması lazım kayalık bolgelerdende karagoz falan alabilirsiniz:) ;)

8. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    bir ay öncesine kadar geceleri limanın arkasındaki kayalardan eşkina alıyordum.bayada iri çıkıyo şu aralar çıkarmı bilmem.

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer (Bana göre 1kg, arkadaşıma göre 400gr) :-))
    slm

hocam bir gidemedin sen de balığa burada haftalardır rapor bekliyoruz. bursaya geldiğimizde acaba oralarda balık olur mu diye:) :) :) şaka bir yana şimdiden rastgele.raporunu dört gözle bekliyorum.

10. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Trilye ye daha önce gitmediyseniz bencede balık avından ziyade bir çevre turu yapın. zeytinyağı mutlaka alın ve küçük imalathaneleri ziyaret edin derim. Yanlış hatırlamıyorsam çok geniş bir kıyı şeridi yok zaten. İskele meydana en yakın noktada idi sanırım. Sol tarafına doğru kısa bir yürüyüş yolu uzanıyordu diye hatırlıyorum.

11. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Doğru hatırlıyorsun Aylin.

Trilye küçücük bir yer olmasına rağmen, ziplenmiş bir dosya gibi küçücük alanda birçok güzellik barındırabiliyor. Trilye (Zeytinbağı) ile ilgili internette birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Sahil şeridi kısa, Kadınlar Plajı ile başlayan kıyı, Meydan önü, Balıkçı barınağı ve kayalık sahili ile sonlanıyor. baştan uca 1 Km civarı. Köy içerisinde çoğu araçların bile giremeyeceği dar sokaklar ve bu sokaklara serpiştirilmiş bir sürü tarihi eser var. Muhtemel bunların çoğunu eğer izledi iseniz Kanal D'deki Sev Kardeşim adlı dizi filmde görmüşsünüzdür. Zeytin'i ve Zeytinyağı ile ünlüdür. Sahildeki meydanda kafeler'in yanı sıra Zengin çeşitli balık restoranları bulunur. Ayrıca Trilye'de yerel şarap imalatı da yapılır.

Ulaşım Bursa'ya geldikten sonra kolay, önce Mudanya'ya geliyorsunuz. Mudanya'dan doğruca devam ederek yaklaşık 15 dakika sonra Trilye'ye Ulaşabiliyorsunuz.

Gezerken Tepeye çıkmanızı, tepedeki Çamlı kahvede çay içmenizi ve manzaranın keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim.

Balık mı? bir sonraki gelişinizde tutarsınız artık;)

Saygılar ve bereketli avlar.

12. serhatcenk

serhatcenk

Orada şöyle sağlam bir nefes al, mis gibi zeytinyağı kokusu dolar ciğerlerine... Bir de köyün delisi var yani ilk öyle sanıyorsun, başlıyor Trilye'nin tarihini anlatmaya... Öff nasıl kurtulacağım bundan derken adam ilerideki tezgahını gösteriyor.. İşte zeytin şu kadar yağ bu kadar diye.. Tabii anlıyorsun ki adam deli meli değil bildiğin satıcı... :D :D 3 tane tarihi kilisesi vardı yanlış hatırlamıyorsam... Barbunun memleketinin orası olduğunu söylerler tabii oltayla yakalayamazsın...:)

13. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali
    Trilyede balık durumu nedir. Nerelerde avlanıyorsunuz. Bilgisi olan arkadaşlar , abiler varmıdır.

14. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Denemek lazım, ben bu yıl hiç trilyeye gitmedim. Gemi barınağının ağız kısmında istavrit yapıyor olabilir.

15. kasırga1

kasırga1

Favori Kamış:
    olta
    yeni geldim tirilyeden limanda gece 3 saat kadar takıldım canlıyem denedim teke borukurdu midye ispari çıkıyo ama çok nadir vuruyor.. meydandakiküçük iskelede istavrit nadir kıraça genelde herkez çapari atıyor şimdilik bukadar mudanyada hareket var balık yapıyo rastgelsin

16. zafer10

zafer10

gökay merhaba..mudanyadan yeni geldim,çol güzel istavrit yaptı,,1 tanede küçük kırlangıç aldım,,sabah 6,da tekrar ordayız,tavsiye ederim..

17. kasırga1

kasırga1

Favori Kamış:
    olta
    merhaba zafer abi mudanyadaydım pazargünü baya iri istavrit yapıyordu 2 tanede küçük eşkine denkgeldi geri saldım büyüsünde gelsin diye hayırlı avlar rastgele