Bursa yeni başlayan için deniz avı

Konu, 'Bölgeler' kısmında Standartt tarafından paylaşıldı.

1. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Shimano Catana cx spinning 1.80m 3-11gr
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    1kg civarı kasna ve karagöz
    Merhaba arkadaşlar. Ustalar. Herkese şimdiden, her zaman bereketli avlar diliyorum.
    Daha önce denize kıyısı olmayan yerde yaşadığım için deniz hakkında pek bir bilgim yok, malzemem de yok. Mevcut malzeme ve bilgilerimin hepsi tatlısu üzerine.
    Şimdi Bursa'ya yeni taşındım ve sizin de olduğu gibi balık avcılığı benim için çok büyük bir zevk. Amatör olarak, para harcamaya çekinmeden birşeyler alıp birşeyler yapmaya gayret gösteriyorum olduğu kadar.
    Ben forumu mümkün olduğu kadar dolaşıyorum okuyorum v.s. Yalnız yine de benim durumumda olan birisi için neler tavsiye edersiniz? Denizin balığı çok tekniği çok malzemesi çok farkındayım ama yine de yardımları, yönlendirmeleri ve bilgi paylaşımlarını bekliyorum.

2. 49336

49336 Lloyd

Öncelikle Bursa'ya hoşgeldiniz.Hedef balığınız önemli mesela yemli mi avlanacaksınız yoksa spin takım ile rapala veya kaşık mı deneyeceksiniz.Şuan Bursa'da mevsim itibari ile çapari ile istavrit alabilirsiniz.Aynı zamanda ben şu aralar rapala ile Lüfer yakalamaya çalışıyorum.Tekne kiralayıp uzun olta ile lüfer tutabilirsiniz.Beni sosyal medya hesabım üzerinden ekleyebilirsiniz veya forumdan özel mesaj atabilirsiniz.Bursa'daki bölgeler ve malzemeler konusunda yardımcı olmak isterim.İyi günler.

3. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    hedef balığım yok. amaç genel olarak avlanmak. o mevsim ve zamanda hangisi müsait ve benim ulaşabileceğim bir yerdeyse.
    dediğinize katılıyorum. hedef balık, zaman, avlanma şekli önemli faktörler. aslında asıl amacı şöyle belirtebilirim:
    maksadım malzeme çöplüğü yaşamamak. kanca misina fırdöndü v.s. malzemelerde malzeme kalabalıklığı veya gereksiz malzemeye kurban gitmek çok büyük mesele değil sonuçta ucuz malzemeler ama kamış ve makine konusunda problem var gibi görünüyor. gidip alayım diyorum ama denizde hiç avlanmadığım için hangisini alacağıma karar vermedim. aklımdan geçen 3.60m düşük atarlı(ortalama 20-30gr) bir kamış ve spin kullanıma uygun 50-lik veya 60-lık bir makine.
    180 ve 210cm iki kamışım var tatlı su avlarında dere ve ırmaklarda kullanıyorum ancak denize yetmiyor. 2500lük makinem var, tasmalama ve balığı çekme konusunda yavaş kalıyor.

şu malzemeler mutlaka sende olmalı diyebileceğiniz birşeyler var mı? ayrıca araba yok, tekne tecrübesi yok. bu durumda toplu ulaşım ile sahillere gitmekten başka seçeneğim de yok bu da ayrı bir durum.

4. 49336

49336 Lloyd

Maksimum 2,70cm bir kamış işinizi görür.Makine olarak 50-60 lık olabilir.Onun dışında önemli bir şey yok zaten.Balığa gitme konusunda zaman zaman ben yardımcı olabilirim.Benimde aracım yok fakat arkadaş çevremde bir çok kişi ile beraber balığa gidiyoruz,sizde misafirimiz olursunuz.Otobüs ile Gemliğe şehir merkezinden ulaşım 45 dk. ama malzemeler ile hiç olmuyor maalesef.

5. Standartt

Standartt Rıfat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500RC
    En İyi Avı:
    bütün malzemeler içinde bir omuz çantası ve elde kılıfında bir kamış ile pek sıkıntı çekmedim ben toplu ulaşımda.
    orada kayaların üzerinden şamandıralı olta ile avlananların kamışlarını görünce ve kendi 210cm kamışım ile yaşadığım sıkıntıdan dolayı 360cm civarında veya 4m bir kamış düşündüm.
    makineleri de hala araştırıyorum 3000lik makine yeterli olur diye bir çok makale okudum spin avcılığı için.
    elimdeki bütün malzemeleri tatlısu avı için bir kenara bıkarıp deniz için iki adet makine ve 3 adet kamış alayım diye düşünmeye başladım.

6. keminoglu

keminoglu Kağan

Merhaba arkadaşlar,

9-12 Aralık tarihlerinde Bursa'da olacağım. Eğer o tarihlerde bi av organizasyonu olursa bende katılabilirim. En baştan belirtmek isterim çok acemiyim :D Araba problem olmaz, aracım ile geleceğim.