Bursada avlak yerleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında mallaca tarafından paylaşıldı.

1. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bursada yeni amatör bi balık sevdalısıyım.Yeni olduğumdan nerelerde ne avlanır bilmiyorum.Bursa ve çevresini bilen dostlarım varsa bana yardımcı olabilirler mi?
    Bu güne kadar gemlik körfezinden istavrit,tırsi,sarı kanat Kurşunludan mezgit gibi avlarım oldu.Buralardan başka da bi yer bilmiyorum. :) Arabam var Armutlu,Narlı veya daha başka önereceğiniz avlak yerleri varsa tavsiyelerinizi beklerim.Tabi buralarda ne çıkar onuda bi zahmet yazsanız da hazırlığımı ona göre yapsam.

2. joker

joker

Favori Kamış:
    Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
    En İyi Avı:
    Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
    Abi hoşgeldin öncelikle.. Forumda Arama sayfasına Bursa yazarsan orada Bursa ve çevresi platformu var, orda bizi bulabilirsin.
    Cevabıma gelince, Mudanya'da ki iskelelerden zargana, kefal, tek tük iskorpit, nadiren pisi çıkıyor. Bunun dışında Güzelyalı'da Marinanın olduğu taraflarda gece eşkina, iskorpit çıkıyor, yalnız kıyılar kayalık. Marinanın yanında Feribot iskelesinin hemen yanından aşağıya sallarsan oltanı kefal ve ispari alırsın. Narlı'da da özellikle geceleri eşkina karagöz iskorpit mevcut. Güzelyalı açıklarından ise mezgit ve istavrit alabilirsin tekneyle.
    Rasgele

3. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Teşekkür ederim dostum hepsini deneyeceğim.

4. slimselim

slimselim

Favori Kamış:
    Tarzan Zıpkın , Albastar olta Rambo bıçağım Fotoğraf makinam
    En İyi Avı:
    2 kg aynalı sazan 1.5 kg RusKefali

Bilgiler için sağolasın.

5. uskudarlı

uskudarlı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    su anda belli deil:D
    BİZİMDE gemlikin ilersindeki kursunlu belediyesine baglı altıntaş koyünde yazlık var orada istanbuldan gotürdümüz çaparilerle cok güzel istavrit alıyoruz ;)

6. kasırga1

kasırga1

Favori Kamış:
    olta
    mudanya iskelesi açık ispari,nadir iskorpit, ve sabaha karşı çapari ile kıraça yapıyor bide mudanya yıldız tepesinin altında büyük kayalar varya orası aslanlı kayadiye geçer bayağı taşlık kayalık bölgeler karagöz piçi ve bol ispari yapıyo bu aralar gidersen arnavutköy limanından teke çıkartmayı unutma güzel verim oluyor aslanlı kayada hadi rastgelsin herkeze

7. arno_16

arno_16 hasan yenigelenler

selam

herkeze selamlar bende yeni giriş yaptım siteye.çok güzel ve bilgi verici bi site.20 yıldır yazları altıntaştayım orda yazlımız var yeni merak sardım balık avçılına çok zevkli ve güzel tabiki.altıntaşta iskele yıkılmadan eylül ayında bol bol zargan cıkıyordu.1 ay öncede gece kayıkhane önündeki taş dökülen yerden 5 adet yaklaşık 400gr la 700 gr arası mırımır yakaladım.şeytan kayaları denilen yerin kurşunluya doğru olan kısımlarında kayalardan yaklaşık 300 .400 mtre ilerlerde geceleri dip oltasıyla eşkine cıkıyor 1 kiloluğa yakınlarını eniştem yakaladı.altıntaş kıyılarında cıkan balık ve yerleri daha yeni merak saldığımdan balığa bu kadar biliyorum.herkeze güzel avlar...