Bursa'dan herkese selamlar.

Konu, 'Tanışalım' kısmında murcey tarafından paylaşıldı.

1. murcey

murcey Murat Ceyran

En İyi Avı:
    2.5 Kg. Turna
    Arkadaşlar, ben aranıza yeni katıldım sayılır. Aslında yaklaşık 1 aydır sitenin üyesiyim ama zaman bulamadığımdan tanışma mesajını yeni yazabiliyorum.
    Adım Murat Ceyran. 1972 Adana doğumluyum. 1993 yılından beri Bursa'da ikamet etmekteyim. 12 yıl Almanya'da kaldıktan sonra 1984 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaptık. Zaten balık hastalığımda Almanya'dayken başladı. Ben daha 8-10 yaşlarındayken komşumuz Mehmet amca ile birlikte Alabalık avına giderdik. Sabah kalkmakta zorlandığımdan dolayı okula gitmemek için binbir türlü bahane üretirken balığa gideceğimiz gün sabah saat 03:00'te bile fişek gibi kalkıyordum :D . Türkiye'ye döndükten sonra Adana Seyhan Baraj gölünde ara sıra aynalı sazan avına çıkardık. Balığa yalnız başına gitmek istemediğim için bu kadar uzun süre ara verdim. Bursa'ya geldikten sonra uzun süre balığa gitmedim. Genelde tatlısu avcılığı yapıyoruz. Son 2 yıldır komşum olan Özkan arkadaşımla sık sık gitmeye başladık.
    İmkanlar pek elvermediğinden balığa gittiğimiz yerler biraz sınırlı. En yakın zamanda farklı yerlere de gitmek için şimdiden planlar yapmaya başladık bile. Ben Hasanağa Toki konutlarında oturuyorum. Haliyle balığa gittiğimiz yerlerde buraya yakın yerler. Genelde Hasanağa göleti, Kayapa göleti, Uluabat gölü ve Karacabey boğazı yolundaki Karadere'ye gidiyoruz.

Hasanağa göleti: Turna ve Sazan çıkıyor ama çoğu kez eli boş dönüyorsunuz. Hasanağa göletinden şu ana kadar hep eli boş döndük. Hasanağa göletinde küçük balık yok. Turna küçük balığın kökünü kurutmuş durumda. Sadece büyük sazanlar var. Zaten bizde büyük balığın peşinde olduğumuz için ara sıra bu göleti deniyoruz.

Kayapa göleti: İsrail Sazanı, ben pek benzetemesemde Tatlı Su Kefali ve Kızılkanat çıkıyor. Başka tür balık tutanı görmedim henüz. Kayapa göleti küçük balıklarla kaynıyor. Şu ana kadar büyük denebilecek balık tutamadık.

Uluabat Gölü: Çok büyük bir göldür. Turna, Aynalı Sazan, Kara Sazan, Kızılkanat ve benim henüz görmediğim başka çeşitlerde eminim çıkıyordur. Yakın olduğu için sürekli gidiyoruz. Genelde Kızılkanat aldık. Sazanları şimdilik ağ atanlar alıyor. İnşallah bir gün biz oltacılara da nasip olur.

Karadere: Karacabey boğazından başlayarak Uluabat gölü ile birleşen uzun bir deredir. Ne zaman gittiysek boş dönmedik. İsrail sazanı, Kızılkanat, henüz tutamamış olsakta diğer sazan türleri, Turna ve Sardalya'ya benzeyen (adını bilmediğim için) balıklar çıkıyor.

Biraz uzun oldu ama hem tanışmak, hemde bilgi almak amacı ile uzun yazdım. Balığa gittiğimiz yerler sınırlı olduğu için Bursa'da oturan arkadaşlardan diğer alternatif yerler hakkında bilgi rica edecektim. Şu sıralar nerede hangi balıklar çıkıyor? Önereceğiniz yerler varsa bilgi verirseniz çok sevinirim. Balık ayrımı yapmıyoruz. Önemli olan şamandıranın suya dalması ve bize vermiş olduğu keyif.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

2. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Hoşgeldin Murat. Güzel bir tanıtım ve yöre hakkında faydalı bilgiler vermişsiniz.
    emeğinize sağlık diyor, güzel ve başarılı avlar diliyorum.

3. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Hoş Geldin Murat Abi...

4. Murat aramıza hoşgeldin.:)

Bu güzel bilgilerden eminim yakın arkadaşlar faydalanacaktır..Ellerinize sağlık:)

5. balikci

balikci

Murat bey aramıza hoş geldiniz.. :)

Ayrıca paylaşım tadında bir tanışma konusu olmuş, bölgede yaşayan yada ilgili olan arkadaşlarımıza fikir edinmeleri açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

6. murcey

murcey Murat Ceyran

En İyi Avı:
    2.5 Kg. Turna
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Aranızda olmaktan mutluyum.
    Hoşbulduk.

7. ÇARŞI

ÇARŞI xxxxx

Keyifli paylaşımlar.Hoşgeldiniz.

8. Dio_nysos

Dio_nysos İhsan

Favori Kamış:
    Okuma TR65
    En İyi Avı:
    Henüz bulamadım
    Murat Bey aramıza hoşgeldin
    Güzel bir anlatımla seni tanımış olduk. Verdiğin bilgiler hem aydınlatıcı hemde balık aşkını anlatma açısından hoş olmuş. :) Bende beşevlerde oturuyorum. Bahsi geçen yerler banada oldukça yakın. Fakat şu ana av yasağı olduğu için 30 hazirana kadar deniz de avlanmayı tercih ediyorum. Temmuzdan itibaren nasip olursa beraber avlanmak isterim.
    Ayrıca organizasyonlar kısmına bakarsan yakın zamanda gerçekleştirilecek olan (hava muhalefeti nedeniyle ertelenmiştir) Bursa organizasyonuna katılabilirsin.
    Selamlar

9. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    Murat aramıza hoş geldiniz. Eminim ki güzel paylaşımlar çıkacaktır. bu arada biz pek tatlısu avından anlamayız ama öğrenecek bişiler daima vardır :D

10. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Murat aramıza hoş geldin, Bursa lı arkadaşlarımızla birlikte güzel organizasyonlara imza atacağınızı umuyorum.Şimdiden keyifli paylaşımlar;)

11. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Aramıza hoş geldiniz.Bursa ekibi olarak keyifli paylaşımlar diliyorum.

12. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hoşgeldiniz:)

13. murcey

murcey Murat Ceyran

En İyi Avı:
    2.5 Kg. Turna
    Beraber avlanmaktan çok memnun olurum. Tecrübelerinden faydalanmak benim için çok iyi olur. Organizasyona da hemen göz atıyorum.
    Sağlıcakla.

14. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Aramıza hoş geldiniz.

15. murcey

murcey Murat Ceyran

En İyi Avı:
    2.5 Kg. Turna
    Hoşbulduk arkadaşlar, ilginize teşekkür ederim.

16. shark26

shark26

Favori Kamış:
    olta. zıpkın
    En İyi Avı:
    35 kg civarı akya
    hoşgeldiniz. güzel paylaşımlar dilerim

17. Yörük Efe

Yörük Efe

Favori Kamış:
    Şimdilik Olta, Sonra Zıpkın ve Dalış takımı da olacak.
    En İyi Avı:
    Şimdilik Pek Dişe dokunur bir şey yok.
    Hoşgeldiniz.

Murat Kardeş ; Öncelikle Aramıza ve Ailemize Hoş Geldin.
    Araştırdığın ve aradığın konular ile tüm can dostları burada bulacağından eminim.
    Keyifli ve zevkli paylaşımlar.

18. can1963

can1963 Recep Can

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5kg
    Murat bey hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar..

19. murcey

murcey Murat Ceyran

En İyi Avı:
    2.5 Kg. Turna
    Hepinize çok teşekkür ederim. Tekrar hoşbulduk.

20. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    murat aramıza hoş geldin