Buyrun Buradan Yakin...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında SEMthecarpist tarafından paylaşıldı.

1. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Merhaba dostlar..! Geçen yıl kayalı barajına bir sefer yapalım dedik , sabahın erken saatlerinde tam techizat koyulduk yollara ; anlatmama gerek yok ya işte hep o aynı his'' büyük balığı ne pahasına olursa olsun yakalamak'' bir an önce gitmek için yollardaki kasisleri bile görmezlikten gelip kuş misali uçuyorduk adeta , çünkü o en önemli sabah saatleri balıklar ve bizim için çok değerli dakikalardı malümunuz..! Kısa bir keşiften sonra yerimizi bulduk ,en büyük endişem ; zor bir yer olmalıydı ki sessizliği yakalayalım ve sonrasında uzatmadan gerekli yemlemeleri yapıp oltalarımızı attık. Bir kaç saat sonra, oda neee:eek: o ne gürültü bir kamyonet bize doğru yaklaşıyor aman Allah'ım korktuğum başıma geldi:eek: Şimdi işte herşey başlamadan bitti dedim kendimce ..! Kamyonetten 6 kişi indi içlerinden biri bize uzaktan ''rastgele arkadaşlar'' dedi. En azından iyi tarafı onlarda hem piknik hemde balık tutmak için gelmişlerdi. Tabii arabanın ses düzenini test etmeden olurmuydu hiç, hani biz de çok merak ediyorduk ya sözüm ona...cız bız biralar vs.derken yanımıza orta yaşlı bir adam geldi '' ne takıyon kardaş'' mısır dedim. ''Banada ver de bizde iki olta atalım şuraya'' tamam verdik. Sonrasında yalnız bu seste balık zor yakalanır kapasak iyi olur dedim ,''tamam '' deyip kapadı. Çöplerini etrafa savurarak çevreye verdikleri zararın yanı sıra gölete yemek artıklarını boşaltıp gittiler.(Neyse fazla uzadı galiba) biz onların arkasından söylene söylene etraftaki çöpleri topladık. Tam bu günün talihsiz bir gün olduğunu düşünürken oltarın birine 2,5 kg aynalı vurdu, o bizim sevinç kaynağımız olmuştu...eminim ki buna yakın şeyleri sizler de yaşamıssınızdır , paylaşmak istedim ... insanın canı sıkılıyor......!

2. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    merhaba ..gününüz tatsız ve sevimsiz başlamış ama sonunda sakinligi ,huzuru ve avı bulmuşsunuz bunada şükür :)

3. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    evet sayın hocam dediğiniz gibi bunada şükür

4. bu tip insanlar çok var emin ol ,en azından sonunda mutlu sona ulaşmışsınız :)

5. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    Buna benzer olay Benim de basıma geldi

2 sene önceydi SAmsun baruthane kayalıkların da karagöz avına gidiyordum her zaman ki gibi atladım bisikletime önce karidesleri topladım ve aksam ustu her zaman balık tutugum yer yaklastım o da ne bi baktım ki amcalar arabayı cekmişler cilgingiri de kurmuslar içip güzelleşiyorlardı :) neyse selamımı verdim gectim yerime aramızda on onbeş metre vardı ortam güzel dir :p neyse yarım saat gecti gecmedi bi araba daha geldi ve içinden bi bayan bi de bay indi onlar da katıldı olaya ben hic oralı olmuyordum içimden bi ses kalk gitt diyordu balık tutma hevesi dur az daha onlar gider diyordu ve kendimle catısıyordum tabiki balık hevesi daha baskın cıktı :) neyse bu yerde en popiler yerimdi ve oltama mavrişgil takıldı 2 tane yani balık vuruyordu neyse adamlar iyice zooom oldu halay malay ortamların dozu artık gelen kadın kıpkırmızı oldu ve yanıyorum diye bagırdı ve ustundekini cıkardı :) ondan sonra bi hamleyle yanıyorum deyip altındakini cıkardı ve cumburlop denize attı kendi bir den sok oldum oltayı acele topladım ve o gun bu gundur karagöz mavrişgile daha gitmiyorum bir sey degil alkolik kaynıyor kayalıklar da :( adamlar alkoliyken insanın basına bela olurlar diye cekinmeye basladım yani kendim ne kadar delikanlı olsam da bu insanların neye kızacagı ne yapacagı belli olmuyor balık ugruna ölmekte var neyse siz cevre kirligine deginmişşsiniz ondan önemli hayatı kaybetmekte var yani neyse ben de paylasmak istedim saygılarımla ...

6. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    sevgili Ronder öncelikle büyük geçmiş olsun, bence en doğru şekilde davranmışsın, özelliklede senin yaşadığın olay değişik boyutlarda algılanabilir di .... uzatmadan maalesef böyle insanlar var korkarım hep te olacak....! mücadeleye devam rastgele:)

7. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Evet MELİH REİS yapılacak bir şey yok , tek sevindirici yanı elimiz boş gelmemek. rastgele

8. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Merhaba

Samet bey nasılsınız balık işleri nasıl hazırlıklar ne alemde 1 temmuzu gelsede Balık mevsimini açsak rast gele

9. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Merhaba İlker sezonu bende sabısızlıkla bekliyorum, hazırlık dersen alba shoptan arada birşeyler yazdırıyorum.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2006
  10. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    piknik magandaları

merhaba samet bey keyifinizin nasıl kaçtığını tahmin edebiliyorum buna benzer olyları öyle çok yaşıyoruzki sormayın ..çözüm ..bir kuşak böyle gider gelecek kuşak için ancak neler yapabiliriz bunu konuşmalıyız bizde okul işte bunun için uğraşıyoruz gelecek nesil hiçte fena sayılmaz aslında bizim zamanımızda görsel yayında yoktu şimdi ortam dahada iyi bakın ben sizi tanımadan ulaşabiliyorum bunun için canla başla hep birlikte çalışmalıyız ki öylede yapıyoruz kolay gelsin..m.demirörs gazi öğr.üye.

11. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Umudumuz Onlar

Günaydın demekle söze başlamak istiyorum, sabahın bu ilk saatlerinde göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı ayrıca teşekkürler. Sizinde dediğiniz gibi yeni nesil çağın getirdiği son teknoloji ile sanal anlamda bazı olayları görsel olarak yaşayabiliyor, tabii iyisini de kötüsünü de...!:rolleyes: Umudumuz onlar Mehmet ağabey... sizede kolay gelsin.. Rastgele..

12. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    sezon hazırlıkları nasıl gidiyor

13. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    1 temmuz u bekliyorum herşey tamam....:D

14. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    İyi akşamlar sende benim gibi fırsat buldukça sitedesin kendimi alamıyorum Hikayeler güzel bilgi alış verişi güzel iyiki bu siteye üye olmuşum saygılar