Büyükçekmece ve Küçükçekmece gölüne gidenler?

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında abdulbakibaygal tarafından paylaşıldı.

1. abdulbakibaygal

abdulbakibaygal Abdulbaki

Merhaba. İçimizde Bu iki göle giden illa ki vardır. Gölün kıyısında balık var mı? Gambusya balığını arıyorumda. Bu iki gölde hiç denk geldiniz mi?

2. Balıkçı_snipeR

Balıkçı_snipeR DAVUT

Gambusya balığı ne menem bi balıktır bilmem ama;
    Küçükçekmece gölü : Balık yönünden tamamen bakir bi göl. :)
    Büyükçekmece Gölü : İsrail sazanı(bol miktarda) - Kara sazan - Aynalı sazan - Turna - Yayın - Kızılkanat... Hemen hemen tatlı su balıklarının her çeşidi mevcut, tabi tutabilene...

3. probzen

probzen Oğuz

En İyi Avı:
    37kg yayın
    gambusya dediğin lepistese benzer bi balıktı galiba,büyükçekmecede eskiden varsada şimdi yoktur israil sazanları bitirmiştir onlarıda

4. abdulbakibaygal

İsrail sazanını gambusya bitirir bence :) hepsinden hızlı ürerlermiş.

5. cesiniay

cesiniay Cengiz

Favori Kamış:
    Sıweıda golıhat 4.20
    Favori Makine:
    Okuma DT60
    En İyi Avı:
    Lüfer,Kefal,İstarvit
    küçük çekemce gölünde kaya balığı az da olsa var .ayrıca türünü bilmediğim garip garip balıkların olduğunu duyuyorum.gs. kürek takımı var kanarya sahilde.kürekçiler sıkça karşılaştıkları tuhaf balıklardan bahsederler hep.geçenlerde menekşe sahilinde enfes diye bir lokanta var bu bölgede olanlar bilirler.balık lokantası olduğu halde türünü belirleyemedikleri bir balık getirmişler gölden.alış veriş yaptıkları balıkçılardan biri yakalamış .bir süre akvaryumda beslediler.resmini istedim yayınlarım.
    ayrıca yılın belli zamanlarında dil balığının göl içine girip çıktığınıda buradaki balıkçılar söylereler ancak ben görmedim.ağustos sonu eylül ortalarına kadar böyle imiş

6. abdulbakibaygal

resim yüklerseniz sevinirim. gambusyayı illaki devlet salmıştır . Büyükçekmece ya da küçükçekmece ye ama bulmak mesele. Küçükçekmece gölü ne gidebilirimde, büyükçekmece sorun.