büyükçekmecede mırmır avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    [​IMG]slm arkadaşlar ben büyükçekmeceden kansu.1 yıl önce öğrenip dahada geliştirdiğimiz bir yöntem sayesinde günde ortalama 50-60 mırmır yakalıyoruz.(2 kişi)tabi buna yanımızda olta atanlar çok bozuluyor.bizde onlarada gösterdik sonunda.ama daha çok çalışmaları gerekiyo.neyse ben size oltayı tarif edeyim.

bir adet 35-40-50-... gr size kalmış ağ kurşunu alıyoruz(ortası delik uzun kurşunlardan)sonra içine akvaryumcularda rahatlıkla bulabileceğiniz hava hortumlarından 10 cm kadar alıp geçiriyoruz.daha sonra kurşunu kösteğin bağlanacağı tarafa sıfır şekilde yapıştırıyoruz.daha sonrada hortumun içinden 40-50 arası misinayı geçirip 2 tarafınada birer fırdöndü bağlıyoruz.kurşunun sıfır olduğu tarafa 50 cm 0.20 misina bağlıyoruz ve ucunada balığın boyuna göre 6-7-8 no iğne bağlıyoruz.(biz 7 kullanıyoruz)diğer fırdöndüyede oltamızın klipsini takıyoruz işte size mırmır takımı.(sıyırtma)oltamızı dibi kum olduğundan emin olduğumuz bi alanda atıp hiç beklemeden çok yavaş bir şekilde çapari yapar gibi ama daha yavaş bi şekilde çekiyoruz. buarada yem olarak küçük karideslerden kullanıyoruz.balık yemi gördüğü anda atlıyo ve hissettiğiniz zaman hemen çekiyoruz.(karidesi takarken kuyruğunu koparıp iğneyi kopardığımız yerden geçirip ağızından çıkarıyoruzki yemm doğal dursun.herkese bol balıklar.

Son düzenleme: 30 Ağustos 2006
  2. GÜNKO35

GÜNKO35

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 400 gr
    merhaba kansu kardeş anladığım kadarıyla bu takım bayağı iş yapıyormuş ,fakat biraz karışık gedli bana anlayamadım yani, reim olarak çizme şansın varsa ve ya folarsan memnun olurum .kısmetse pazr günü mırmıra gitmeyi düşünüyorum da senin taktiğini uygulamak isterim. saygılar.

3. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit

Bencede resim olsa iyi olur.Saygılar:)

4. Suatreis

Suatreis

tarifiniz bilinen dip sürtmesi takımı ile birebir uyuşuyor. Başarılı bir takımdır. sabit tutmanız durumunda aynı takımla kırlangıç a da talip olabilirsiniz. çekme hızını ve dip yüzey konumunu çok iyi bildiğiniz sürece sorun yok. Akvaryum hava hortumuna alternatif 4mm pnömatik hortumlarn yarı saydam mavi rengini tavsiye ediyorum. Bu şekilde geçme delikleri daha dar olan gezer kurşunlarında ufak bir genişletme işleminden sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz ve size ağırlık konusunda çok daha çeşnilik sunucaktır.

5. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
  6. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Teknik işe yarar gözüküyor, denemek lazım :)

7. GÜNKO35

GÜNKO35

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 400 gr
    kansu kardeş resimler için teşekkür ederiz .emeğine sağlık

8. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    yemin canlı olmasımı yoksa ölü olmasımı daha etkili?

9. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    bu işi boru kurduyla yapsak olurmu dersin denedinizmi hiç
    bu ara tebrikler rastgele

10. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaşım yemin canlı olması daha iyidir ama yeni ölmüş krideste olur .ancak öü karides gevşiyeceği için atarken düşebilir oyüzden canlı tavsiye ediyorum.boru kurdunu ise hiç denemedim ama olur büyük ihtimalle.zaten mırmır kurda hiç dayanamaz.bekletme olta ile bile alırsın kurtla.teşk.