Buyukcekmece'den

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında maytir tarafından paylaşıldı.

1. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    21-10-06 tarihli avdan goruntuler. Bayramda balik ziyafeti vardi yine :)
    Sisli hava yuzunden kerteriz noktamizi tam olarak bulamadan demir attik ancak tesadufen oldukca iyi bir yere denk geldik ve senenin ilk mirmirlarini yakaladik.
    Toplam 18Kg civarinda balik aldik. Bunun haricinde 100den fazla kucuk izmariti geri biraktik. Onlar icin hem guzel bir ziyafet hem de gelecek icin egitim oldu :)

[img=http://img86.imageshack.us/img86/414/img0432xq4.th.jpg]

2. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    maşallah mustafa 18 kg balığı tek baçına çekmek zor olmadımı yahu:)

3. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Tabiki ustam, kayinpederimle cektik baliklari :)
    ikiser takim kullandik. Kayinpeder iki yemli, ben bir yemli ve kamista bir capari kullandim.
    Kucuk istavritler capari ile, buyukler canli yem (teke), izmaritler ve mirmirlar canli yem ve mama yem ile alindi.
    Mirmir bayagi gucli bir balikmis, ilk kez yakaladim. hele iki tanesi vardi ki, tahminimce onlar da mirmirdi kostekleri kopardi.
    bu hafta takim hazirlarken kostekleri biraz daha kalin misinadan hazirladim.
    Birbirine yakin (100-150m) iki farkli yerde avlandik.
    Saat sabah 06 dan aksam 16 ya kadar. Aslinda esas balik saati 16'dan sonra ama malum iftar saati.

4. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Daha kalın yerine daha dayanıklı olanı tercih et misinada.
    Esnek ve Florakarbonlar ile daha iyi verim alırsın.

5. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Daha onceki yazilarda silikon misinalarin daha cok uzun oltada verimli oldigunu, diger takimlarda kopabildigini okumustum, yada oyle hatirliyorum.

Bu yuzden once iki tane 0.35 kostekli takim yaptim ama pek hos gelmedi gozume, sonra iki tane daha dayanikli misinadan 0.20 yaptim.
    Bakalim 0.35 ler yavas kalirsa digerlerine gecerim.

6. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Hayir dostum 18.KG (Yaziyla da onsekiz)
    Sasilacak ne var anlamadim. Genelde cok abzurt bir durum olmadiginda (simsekli bir hava, yunus gecisi) bu civarda balikla donuyoruz. Hatta gecen haftalarda da yaptigimiz boyle bir avla ilgili resimleri eklemistim hani 11 palamut yakaladigimiz av.

Istavritleri 2 Kg geldi.
    Mirmirlar 2.5-3 kg civari.
    Hani haftaya lavabonun bos halini de cekeyim isterseniz :) Hani bir de cetvel koyayim yanina :) Yada tum baliklari asfalta dizeyim.

7. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:

ah be mustafa 18 kg yazık be abi normalde kişi başı günlük limit5 kg olarak sirkülerde belirtilmiş. biraz daha duyarlı olsakta cocuklarmızda bizim yaşımıza geldiklerinde balık tutsalar onlarda torunlarına anlatsalar olmaz mı abicim.:eek:

8. Mustafa Bey Balikavi gerçekten bir gönül işidir.

Bu doğrultuda hareket etmek ise ayrı bir güzellik ve heycan katar işin içine ..

Avınız bereketli olmuş ama burda gözden kaçırmış olduğunuz bazı noktalar bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum .. Sonuçta sirkülerde bahsedilen limtilerin aşağısında veya yukarısında Opsiyonlu %5 beş gibi bir durumdan cok fazla av ve boy limit olduğu göz önündedir..

http://www.balikavi.net/dokuman/sirkuler372.php#bolum3

Yukarıdaki linkte Sirkülerdeki avlanma ve yasaklamalar la ilgili konular yazmaktadır..Göz atap buna göre av girişminde bulunursanız seviniriz ..

İlginiz için şimdiden teeşekkür ederiz.

9. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Cektik valla 18Kg.
    Bu sirkulerde neymis oku oku bitmiyor.
    Neye elimizi atsak o yasak oluyor :)
    Bu yaz hayatimda ilk kez gordugum bir balik yakaladik (lambuka). Bu site ile tanisinca bir de baktik yasakmis,
    25 igneli capari ile palamut avina ciktik, amatoru bozarmis enfazla 6 igne,
    Simdi de 8Kg den fazlasi caiz degilmis.
    Anlasilan daha ogranacek cook seyimiz var cook :)

Nerden bulastik bu balik isine, ne guzel yukumuzu alip daglara cikiyorduk.

10. Mustafa Bey bende tanışmadan önce o şekilde idim açıkcası Bu bir gerçek .

Ama örnek alıp uygulamaya insanların artık geçmesi lazım.Sonuçta ortak bir denizde avlanıyoruz.

Göstermiş olduğunuz Hassasiyet umarım bu konuda diğer avcı arkdaşlarada örnek olur ..

11. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Mustafa

mırmırları tuttuğunuz yerde kaç metre derinlik vardı.?

(Herkes birşey söyleyip keyfini kaçırmış, bana da mırmırlar ufak göründü,izmarit kadar mırmır!!!)
    Ama işte böyle böyle daha duyarlı ve bilinçli oluyoruz hepimiz.
    Rastgele.

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Avınız sirküler dışı da olsa bereketli bir av olduğu kesin, ama benim asıl tebrik etmek istediğim yanlıştan dönmeye olan niyetinizdir :) Çok çok teşekkür ederim duyarlılığınız için :) Armıza hoş geldiniz :)

13. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Elbette hassas olacagiz,
    Ben 16 yildir doga sporlari ile ugrasiyorum. Biz daglarda sehirden goturdugumuz herseyi aynen geri getiriyoruz. dagcilik forumlarinda kayaya cakilan bir boltun (civi) gunlerce tartismasini yapiyoruz. Isin o kismi da ayri bir problem, ozellikle ticari turlar yuzunden daglar her gecen gun daha da fazla yipraniyor ve kirleniyor.
    Bu forumdaki konumuza donecek olursak acikcasi balik tutmayi ogrenmenin yani sira korumayi da ogrenmeye basladik sayenizde. Bunun bu kadar kisa bir surede olmasi da ayrica mutluluk verici.
    Buyukcekmece korfezi balik acisindan cok verimli bir yer ama her gecen yil balik sayisinda daha fazla azalma oluyor. Bunun en onemli sebeplerinden bir tanesi algarnalar. Umarsizca korfezi ve cevresini surekli talan ediyorlar. balik yumurtalarini ve yuvalarini bozuyorlar. Sahil guvenlik bu konuda yetersiz kaliyor. Gorduklerinde algarnayi kesip samannra ile suya birakiyorlar. Cozum olarak korfeze, hurda arac atilmasi gundeme geldi. Balikcilar (profesyonel) karsi cikinca vaz gectiler. Oysa bu yontem hem baliklar icin yuva oluyor hem de algarnalar icin buyuk bir tuzak.
    Neyse iyi ki varsiniz sevgiler

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Şimdi anlaşıldı bizlere kızmadan ve üzmeden yanlışınızdan hemen dönmeniz :) Doğa dostu, her yerde dosttur :) Teşekkürler :)

15. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Rica ederim, keyfim kacmadi bilakis ben de mesai saatimin icerisinde elimden geldigince uzatmaya calisiyorum. Bu yazilari ilgilenen herkes okuyor sonra. Zira ilgilendigim diger konularda da bu tur tartismalarin yillardir icerisindeyim.

Mirmirlari tuttugumuz yer 6-7m derinliginde. Kiyidan 200-250m acikta taslik bir zeminde idi.
    En kucuk mirmirin boyu yaklasik 15 cm. Sanirim izmaritlerle kiyasladiginiz icin gozunuze kucuk geldi. Mirmirin ideal boyu nedir bilmiyorum ama izmaritler de iri.
    12cm nin altindaki 100 kadar izmariti av sirasinda geri attik.
    Simdi fotograflarin yanina niye sigara paketi, cetvel, kantar topuzu kondugunu daha iyi anladim :)
    saygilarimla

Son düzenleme: 26 Ekim 2006
  16. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    bende tebrik ederim. aramıza hoş geldiniz.

17. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    tebrikler...........:D:D:D

18. semiho

semiho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 istarvit 1 izmarit(hemde yemsiz)
    Tebriker güzel av olmuş. Tam olarak nerde avlandınız ? Bende Büyükçekmece'de ava çıkmak istiyorumda bu konuda biraz bilgi verirseniz sevinirim.

19. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Buyukcekmece korfezinin icerisinde ve disinda bircok av noktasi var. Biz bu aralar cok yakindan, Mimarsinan tarafinda okulun aciginda avlaniyoruz.
    Mimarsinan tarafinda okulun sag cati ucu ile sagindaki minare kesisecek, buyukcekmece tarafinda da caminin iki minaresinin kesistigi yerde 6m derinlikte capanizi atin :)
    Rasgele

20. Entomorph

Entomorph

Favori Kamış:
    Olta,Çapari,Rapala
    En İyi Avı:
    Dülger Balığı 1 kiloya yakın
    Tebrikler. Duyarlılığınızdan dolayı.;)

Mırmırlar güzelmiş:)