Buyukcekmece'den

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında maytir tarafından paylaşıldı.

1. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Duzeltme

Merhabalar,
    Bu hafta sonu kerteriz noktasina daha dikkatli baktim ve yukaridaki bilgiyi duzeltme ihtiyaci hissettim.
    Buyukcekmece tarafinda Sagdaki (Albatros tarafindaki) minareler cakisacak. Kiyidan da aciklik en az 500m var.

Bu hafta sonu yine bereketli bir av oldu. Ne yazikki resim cekemedim. Bayagi bir esek istavriti cektik. Mubarek 9 aylar da geldi raki ile acilisimizi yaptik :)

Bu arada sari renkli bir circir (Lapin yavrusu) yakaladik. Ilginc geldigi icin fotografini cektim. Arsivimizde bulunsun :)
    Sevgiler,saygilar

2. arm59

arm59

Favori Kamış:
    Olta:Dam,daiwa,banax
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.(1994)
    100 den fazla izmarit yavrusunu suya saldığınız için sizi tebrik ederim. Amatör balıkçıların bu denli bilinçli davranması çok önemli.
    Marmara gibi bereketli yerde 18 kg. balık yakalamak olağandır.

3. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Gecen hafta yedigimiz zilgitlardan sonra bu hafta boy standardini biraz daha yukselttim, dolayisi ile daha da fazla izmariti geri yolladim :eek: Ancak cevremizdekiler bu kadar duyarli degillerdi. Parmak kadar izmaritleri, kiracalari livara atiyorlardi. Zaten aksama kadar cevremize demirleyen tekneler en fazla yarim saat sonra sıkılıp sanslarini baska yerde aramak icin ayrildilar. Hele bizim ardi ardina cektigimiz esek istavritlerini gordukce :D
    Iyi bir ustanin yaninda balik avlayabildigim icin sansliyim, birde bu sitede bilinclendikce kendimi daha da iyi hissetmeye basladim.
    Bu arada carpma ile ilgili mesajlara katilamasam da kismen okudum. Carpma ile balik avi konusunda dogru yada yanlis fikir belirtemeyecegim. Hic de denemedim. Ozellikle kucuk izmaritler biz istemesek te cogunlukla gozlerinin arkasindan igneye takiliyorlar (yemeden once yakindan mi bakiyorlar acaba :) ) Elimizden geldigince zarar vermeden igneden kurtarip denize geri birakiyoruz.

Son düzenleme: 30 Ekim 2006
  4. fazla bagaj

maşalllah diyelim.. ama fazla.!!!