Buyukcekmecenin Palamutlari

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında maytir tarafından paylaşıldı.

1. maytir

maytir

Favori Kamış:
    Tam takim amator :)
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Butun hafta gecen sabirsiz gunlerden sonra bir de hafta sonu kotu hava uyarisinin verdigi stres eklenmisti. Ama kararliydim, tekneden yada kiyidan bu haftasonu balik tutacaktim. Sabah 5'te kalktim durgun bir hava vardi, sansimizi deneyebilirdik. Saat 5:30 da tekneyi hazirlayip yola ciktik. Buyukcekmece'de Albatros-Gurpinar tarafinda kiyiya yakin yerde Palamut icin sansimizi deneyecektik. Av yerimize geldigimizde takimi actik, hava da aydinlanmaya baslamisti. Aradan bes dakika gecmeden ilk vurus oldu. Kucuk bir palamut aldik. bu kadar kisa surede sonuc almak keyfimizi yerine getirdi. On dakika icerisinde bolge yerli-yabanci balikci tekneleriyle doldu ve telasli bir av basladi. Herkesin yuzu guldu. Saat 7:30 a kadar toplam 11 Palamut yakaladik. Sonra balik kesti. Biz de kayinpeder ile izmarit yerine gidip orada ava devam ettik. Saat 13:e kadar kismetimize 10Kg. izmarit 1Kg. istavrit cikti.

AV TEKNIGI
    Palamut: 25 li Palamut caparisi
    Izmarit: Yemli (mama yem)
    Istavrit: Iri olanlar Canli yem, kucuk olanlar capari ile

2. DR_BLOoD

DR_BLOoD

tebrikler harika av olmuş eelerinize salık kedi balıkları kaç kilo :D :D :D :D :D

3. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Onlar kacak yolcu, ceza olarak kiyiya dondukten sonra tekneyi bir guzel temizlediler :) . Ama anneleri onlari coook ozlemis. Neredeyse iskeleye yanasmamizi beklemeden tekneye atlayacakti.

4. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    gerçekten güzel av olmuş bende bugün gidecektim dün akşam bütün takımları yeniledim sabırsızlıkla sabahı bekledim ama hava çok kötü inşallah yarın gideceğim

5. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Bu arada konuyu yanlis yere acmisim. Tekne ile balik avciligi bolumunde olmasi gerekiyordu. Nasil duzeltebilirim :confused:

6. kuzguncuk

kuzguncuk

En İyi Avı:
    Palamut
    Merhaba öncelikle tebrikler güzal bir av olmuş.
    izmarit için kullandığınız mama yem nedir?

7. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Mama yem dedigimiz ayiklanmis karides ici (teke). Bunlari ayiklayip buzluga atiyoruz. Lazim oldugunda da kullaniyoruz. Izmarit bayiliyor bu yeme :)

8. kuzguncuk

kuzguncuk

En İyi Avı:
    Palamut
    buzluktan çıktığı gibi buzlu mu takılması açılmayı beklenmesimi daha iyi performans veriyor?

9. maytir

maytir

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Lambuka ve palamut
    Yok acilinca kullaniliyor. Ama cok gunese koymamak lazim. Yani kullandikca acilirsa mayismadan taze taze kullanmis oluyorsunuz