cabelas'tan alışveriş

Konu, 'Takım Çantası' kısmında tomy77 tarafından paylaşıldı.

1. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    arakdaşlar cabelas adlı siteden shimano makine sipariş vermek istiyorum
    acaba daha önce alan arkdaşlar varmı fiyatı 180$ civarı acaba kargoyla nası gelir ve hangi kartlara alışveriş yapılıyor böyle yüksek fiyatlı rakamlara alışveriş yapan varsa yardım edebilrseniz memnun olurum bide kargo nasıl geliyor kendi ilimizdeki kargo şirketine mi? yani biras açarsanız iyi olacak şimdiden soğolun

Son düzenleme: 18 Ekim 2007
  2. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Osman kardesim Yalova dan yazmıssın sanırım...

Ben yerinde olsam internet yerine gidip kendim dukkandan alırım..;)

Hadi anadoluda olsan ulasım sorunu var derim ama Yalova dan internet siparisi bence cok da dogru degil..;)

Birsey olur da demem, olmazda demem...:confused:

Ama;

Zaman zaman sitemizde de internetten sipariste bulundugu icin pisman olan arkadaslar olmustur..

He; illa ki internetten alırım diyorsan ,kargo teslim tutanagı nı imzalamadan once paketi bir ac ve kırık veya eksik olup olmadıgını kontrol et derim ben..

Eger hasar varsa rapor tutturmayı da unutma;)

Simdiden hayırlı olsun..:)

3. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    Bencede buralardan veya mağazdan al, nednemi dersin çünkü geri iadesi nerdeyse imkansız oalcak kargoda bişi olursa.Mümkün olsa bile çok masraflı olacak. ve bir kaç kötü tecrübe var cabelasla.

Ama yinede sen bilirsin. Gemiyle almak istersen 4 ayda zor gelecek belki oda ne takip numarası oalcak nede nerde olduğunu öğrenebileceksin, muhtemelen kaybolacaktır. Uçakla almaya kalaksan %40 kargo vereceksin. En güzeli türkiye taksitli alış veriş.

4. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    abi olsa alıcamda yok türkiyede bu site dışarda bi site türkiyede değil bu makine bi hisar getiriyor oda çok uçuk fiyatlara burdaki fiyatı 180 daolar türkiyede 300 dolardan fazla düşün atık...

5. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    bi bulsam şu shimanonun yüksek modellerini alıcamda nerde bide bu kardar ucuk olmasa fiyatları.....

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Ben cabelastan alışveriş yaptım. Güvenilir bir site ancak şu varki yapacak olduğunuz alışveriş yalnış hatırlamıyorsam 130 dolar üzerinde olduğu zaman gümrüğe takılıyor ve çok fazla problem le karşılaşıyorsunuz. 130 dolar altında ( bu rakamdan emin değilim) ki alış verişlerinizde güvenle tercih edebilirsiniz.

7. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Osman kardeşim yanlış anlama lütfen.. bu tür internet alışverişine gidene kadar
    binbir çeşit malzeme varki mutlaka senin işini görecektir..bir sürü marka var..
    al bir şeyler tut balıgını hiç ugraşma bu internet siparişleri ile..gelmez/bozuk olur/yolda problem olur vs

8. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Merhaba Osman. bak burda da beraberiz yine. tam rakamı bende bilmiyorum ama 160-170 usd gibi kalmış aklımda.senin almak istediğin makinanın fiatı kesinlikle gürük tarıfesine takılır. ikincisi korgonunda azımsanmayacam bir faturası olur sanırım. O makinadan türkiyede yokmu ki ordan getirteceksin.

9. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    ibrahim abi varda oranın iki katı 300$ filan yani

10. Dalgıç837

Dalgıç837 Ergiz Esen

Favori Kamış:
    Sportex SeaStar 2,70 80-100 atarlı
    Favori Makine:
    Penn Sargus 3000
    En İyi Avı:
    Sudak 92 cm 8,5 kg
    merhaba osman kardeş, shimano'nun hangi modelini alacaksın?

Rasgele

11. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    Osman,kargosu vergisi falan derken o da sana yaklaşık o fiata gelir. Sitedeki arkadaşlarımız tanımaz ama bakırköydeki pardalyan cüneyt arkadaşımız böyle bir siteden bir iğne bağlama makinası almıştı 1 $ a, 35 $ kargo ödemişti :) . seninkine bi de vergi eklenecek:confused: .:eek: olmayasın sonra.

12. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Osman o zaman yurtdısına cıkan bir tanıdık falan olursa onlara aldırmak lazım demek ki..

İnternetten alısveris yaparsan sanal kredi kartı olustur ki bankacılık acısından dolandırılmayasın..

13. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    stradic 5000 FI biliomusunuz bu modeli??

14. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Osman kardeşim Cabela's Amerika ve tüm dünyada avcılık, balıkçılık, kampçılık, yardımcı ekipman konusunda lider konumlu bir firmadır. Türkiyede bu işi yapan bir çok Cabela's a göre çok küçük sayılır firmadan daha güvenilir dir. Yılbaşına doğru yani Aralık 15 ten Ocak sonuna kadar kristmıs alışveriş günleri var Almayı düşündüğün malzemeleri o günlerde alırsan eğer maksimum (Gümrüksüz) Türkiyeye getirtebileceğin malzeme tutarı yaklaşık 500$ civarında idi şimdi ne kadar olur bilemiyorum Bu zaman zarfı içerisinde 500$'a kadar olan malzemenin gümrüksüz olma sebebi kristmıs hediyesi olarak işlem gördüğünden bu zamanın dışında alacağın her malzeme 100$ kadar gümrüğe tabii değil diye biliyorum yalnız gemi ile gönderildiğinden kargo ücreti ister 1$ ister 500$lık malzeme olsun değişmiyor 40$'ı ödüyorsun. Ben 6-7 sene evvel balıkçılık değil ama Avcılıkla ilgili Boy çizmesi ,Bot ,Tulum, Parka, Yelek,kamp malzemesi falan getirtmiştim bir kaç parça hariç gümrüğe tabii değildi posta (gemi ile )masrafına burada teslim aldım.Haa Bu arada işlerini çok ciddi yaparlar sitede Free catolouge bölümünden bu yılın kataloglarını isteyebilirsin dünyanın neresinde olursan ol hiçbir ücret ödemeden kataloga sahip olabilirsin katalog ile birlikte kıyafet ayakkabı ölçü karşılaştırım tablosu birde sipariş formu gönderiyorlar. İyide reklam yaptık hani ama sen yinede alacaklarını buradan Türkiyeden edin derim en iyisi bu Son teknoloji malzemeleri öğreneceksen o zaman adresine Cabela's tan katalog iste gör yeni neler var neler yok. sağlıcakla kal...

15. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    sorduğun model bu

kullanmadım bilmiyorum ama bu makina türkiyede aşağı yukarı her av baayiinde var

16. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    İnternnetten alışveriş konusunda hiç sorun yaşamadım.Güvenilir bir kaç site var.Reklam olmasın diye isim vermiyorum.Ama sizde biliyorsunuz hangileri olduğunu.Onlarca malzeme aldım.Tek dikkat etmen gereken kargo teslimi sırasında pakei açıp bakman.Ama sonrada bir problem olunca değiştirme yapıyorlar.Hangi site olduğunu sana özelden yazarım.

17. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Hepimiz bilelim canim ;)
    Burasi bir paylasim sitesidir ;)

Albashop ve Avmarketi'i mi???

............ bunlar degilse söyle emi??? :D :D

18. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Osman Bencede Yurtdışında oturan yada çıkıp gelecek birileri varsa ona aldır derim Alacaklarını.

Bu sayede gömrüğe takılmazsın.

Gümrüğe takılan bir ürün gidiyor almak çok zor oluyor.

Cahit abimizin dediği gibi birazda beklersen hem noel indiriminden yararlanırsın hemde gümrük konusunda insiyatiflerden yararlanabilirsin sanırım ;)

Kolay gelsin...

19. tomy77

tomy77

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg levrek
    hayır bu makinenin bi model üstü ve 600 liği abi özelden yazarmsın hangi av bayilerinde var bu makineden bilmiyorum ben hiç....

20. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    Ne kadar alursa olsun kargo şu akdar gibi bir olay yok. Tamamen Yüzde biçiminde çalışıyorlar...

500 doarlık mal bıraya 200 doalrda kargo parasıyla geliyor. siz 4 yıl öncesi demişsiniz. 4 yıl sonrasındayız artık.