Cadayl Reis Yumurtalık açıklarında:)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Cadayl tarafından paylaşıldı.

1. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Yalnız küçük bir sorun var.
    REİS, reisliği verince kendisi tutamıyor.:):):)

2. Körfezli

Körfezli

Tebrik ederim. Avlandığınız yerler burnumda tütüyor şu an, ortamınızı görünce içim gitti inan... :)

3. simendifer

simendifer Sennur

Kardeşimmmm :D Harika bir av olmuş, hepinizi tebrik ederim :) İnşallah midye kardeşinin yerine de yemişsindir o balıklardan :p Yedin değil mi ? :p Devamında da bereketli avlar diliyorum canım midye kardeşim benim, sen en iyisi oralara takıl bir süre ;) Baksana, reis oldun basbayağı sen :) Öğren iyice şu reisliği de bizim de elimizden tutuver artık :D

4. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Ters bir saat olmasa midye kardeşimi arayacaktım oradan ama gecenin bir yarısı... Arkadaşım, daha mideye indremedim balıkları. temizlendi ayıklandı, yıkandılar ve dondurucuda beni bekliyorlar. Avdan hemen sonra yola çıktık ve Ankaraya döndük. Zor bir yolculuk oldu.. tüm gece hiç uyumadım. Kazasız belasiz geldim çok şükür. Ama sizleride oralara götürmek isterdim. Zarganalar lüks ışığına nasıl toplanıyorlar... İnanılmaz bereketli bir yer Yumurtalık.

5. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    şimdi anlaşıldı aylinin neden bize katılmadığı ellerinize sağlık aylin aslında seni aramızda görmeyi çok isterdik ama kısmet başka bir zamana işallah balıklar süper

6. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Arkadaşım, inşallah birgün hepberaber gideriz oralara. Balık kaynıyor Yumurtalıkta. Babam orda balıkların eceli ile öldüğünü söyler:D.. Sizin organizasyonda keyifli olmuştur ama.. Kıskandım.

7. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Tebrikler,güzel bir av olmuş gerçektende.Tatlısuda avlanan biri olarak resimleri görünce canım deniz balığı çekti,onun yeri bir başka oluyor:)

8. aylin tam olarak nerede bu yumurtalık...?

9. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Hamdi, Yumurtalık Ceyhanda. Adana ya bağlı. İskenderun körfezinin adana ya yakın kısmında.. Hemen hemen hiç gelişmemiş bir kasaba. Yerlisi bilir sadece. Ama balık yönünden son derece zengindir. Botaş ve termik santral var orada. Dolayısı ile o civarda bazı yerler balıkçılara ve küçük teknelere kapalı. Balıkçılara bu bölgelere giremedikleri için devlet baba heryıl belli miktar para ödüyormuş sanırım. Bu kulaktan dolma bir bilgi tabi..

Bunun ötesinde öyle bereketli ki balık açısından. Teknenin yerini hiç değiştirmeden aldık o balıkları. Her yıl Eylül ekim aylarında babamlar 6-7 saat suda kalır ve 50-60 kg balık ile dönerler. o gece 100 parça balık vardı bir o kadarıda denize geri döndü büyüsünler diye:)

10. buyur burdan yak.....

saroza mı taşıncaz, yumurtalık'a mı????

bis members ları nasıl telef edelim diye düşünüyoz, bi de özencik yapan moderatörler çıktı başımıza.

la havle....

11. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Size katılıyorum. Bende tatlısu da avlanıyorum normalde. Arkadaşların resimlerini görünce benimde içim gider hep. ama tatlı su çok farklı. gerçekten ayrı bir tecrübe ve daha farklı bilgiler gerektiriyor. Deniz bana daha kolay geliyor. ( lütfen kimse bana kızmasın ) belki ben tatlı su konusunda yeni yeni öğreniyorum diye böyle düşünüyorum ama..

12. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Yumurtalık çok ucuz:) en baba evin aylık kirası 70 ytl civarı. Balıkçılarda ekstra para yerine iyi muhabbet ve dostluğa sıcak bakıyor. Biz TRT ye ( yani teknenin sahibine) sadece birkaçgünlük mazotunu alırız. Sağolsun oda bizi balıksız geri döndürmez..
    Sarozculara da orayı sorun derim:D

13. bak hala konuşuyor yahu.....

14. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Arif
    Biz Yumurtalık'a gidelim.
    Baksana hem ucuzmuş, hem de oranın canavarı Ankara'ya dönmüş, balıklar garip kalmış.
    Gidip hatırlarını soralım.

15. he valla mahir abey.

uzak ama olsun.. gidek derim ben..

aylin hanım nasılsa merayı terk etmiş. bütün balıklar bizim olur gaarii..

16. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    aylin abla maşallah denizde balık bırakmamışsınız tebrikler ve her çeşit yakalamışsınız tam bi karma olmuş:) birde ağrılarının için geçmi olsun :eek:
    bidahaki sefere az ağrısız ve aynen bol balık yakalamanız dileği ile sevgilerimle;) :) :)

17. AKS

AKS

Babam orda balıkların eceli ile öldüğünü söyler:)bu ne kadar güzel bir kelime böyle...yurdumuzda eceli ile ölen bir balık???