Çadır Kurup Balık Tutulacak Yerler.

Konu, 'Bölgeler' kısmında Athelas tarafından paylaşıldı.

1. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Valla saroz olsun hangi koy yada neresi olursa olsun, o deniz illaki güzeldir.

2. Athelas

Athelas Berk

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4,20 mt & Lineaeffe turnafresh kamış 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Compressa & Relix Marvel
    En İyi Avı:
    3,8 kg sazan & 47 cm Lüfer
    Peki verim alabilceğimiz balık türleri nelerdir kıyıdan?

3. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    3 hafta önce kıyıdan , klasik 3 iğneli dip takımı yem karides, çipura ve mırmır yakaladım (irice). Derinlik 3 mt oltayı attığım yer. Öğleden sonra 3 gibi düz kumluk bir plajdan aldım balıkları.

4. Athelas

Athelas Berk

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4,20 mt & Lineaeffe turnafresh kamış 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Compressa & Relix Marvel
    En İyi Avı:
    3,8 kg sazan & 47 cm Lüfer
    Bilgi için teşekkürler tekrardan.

5. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    okudugum olumsuz yorumlar 3 yıl öncesine aitmiş. sanırım degişmiş . sizin yorumlarınıza güvenip arkadaşımla danışmente gidecegiz.tekne olmadıgı için kıyıdan verim alırmıyız.

6. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    Ben gittiğimde kimse yoktu şansımıza :) , kıyıdan kamışla yem karides klasik takımla, irice çipuralar mırmırlar aldım kamp yaptığım denize girdiğimiz yerden, derinlik 3 mt civarı, dip yapısı kum, plajın sol tarafında küçük taşlık bir mendirek yapmışlar hemen yanında denize dere akıyor, orası kesinlikle çok güzel balık yapar eminim, levrek denemesi yapılabilir geceleri bırakma ile, deniz bu kısmet işi :)

Cuma gecesi acele evden çıktım , bütün hazırladığım yemleri evde unutmuşum, allahtan gece 11 de tekirdağda arayıp buldum karides :) , bir dahaki gidişimde unutmuycam, yanıma teke, sülünez , karides ve midye alıp deneme yapıcam.

Son düzenleme: 9 Haziran 2010
  7. kedi

kedi kazim

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Okuma
    Kardeşim sen yine iyisin Bende daha beteri var
    Avlağa vardım kamışı çıkardım çantayı açtım ana makara yok. :)
    Bizim makara olta dolabının üstünde istirahata çekilmiş meğer. :)

8. ycan

ycan Yalın CAN

Favori Kamış:
    Shakespeare-Balzac
    :) hadi kamış olsa neyse makine olmayınca tabi misinada yok :) buda güzeldi ; bende bir tane daha var ; dalışa gidicez arabayı yükledik çıktık yola, 25 km kadar mesafe; indik arabadan giyindik ana birde baktık maskeler yok :D , arabayı yüklerken duvarın üzerinde unutmuşuz. 50 defada tekrar ederim kontrol ederim, ama olunca oluyor :)

9. murat kayadelen

murat kayadelen Murat Kayadelen

Ben de ilk gençlik yıllarımdan beri kamp yapmayı çok severim, doga ile basbasa olmak gibisi yok.. Birkaç yıldır agva cevresinde keşfettiğimiz bir koyda kamp yapıyoruz, ve bu hafta izine çıkıyorum 5 gün izmitte geçirdikten sonra 3 gün boyunca 1-2 arkadaşımla bahsettigim koyda kamp yapacağız. Bu seneki fark su ki bu sefer balikavi ağırlıklı bir kamp olacak. Adı kadirga koyu, oraların yerlisi bile pek bilmez, yazları ara ara izci gencler de gurup halinde gelir. içilebilir Bir su kaynağı var, onun haricinde en yakın yerleşim 5 km. ve elektirik ,ev, tesis vs. yok. Kumluk küçük bir kumsalı var, onun haricinde kayalık bir bolge. Olaki gitmek isteyen olursa tarif edebilirim; ( geceleri mangal kokusuna toplasan çakallardan korkmayacak yiğit arkadaslara .:):)..)

10. tanbays

tanbays Tanbay S.

En İyi Avı:
    henüz yapmadığı...
    Saroz kıyılarında yerleşim yerlerine yakın olmadığınız sürece, her yerde çadır kurma olanağınız var...

11. halilekmen

halilekmen Halil ibrahim Ekmen

Favori Kamış:
    LINEAEFFE S-FLEX 4208 SURF KAMIŞ 15KG 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA FLAME 60
    En İyi Avı:
    1 adet Belediye Vapuru (20-30 Ton) 1 adet Motoryat (2,5-3 Ton)
    Denizle gölün birleştiği bir yer var. İstanbula yakın sayılır Çilingoz diye bir yer.
    Arkadaşlarla gitmiştik çok eğlenceli. Tuvalet, duş imkanıda var ancak araç yolları çok kötü. Her yer keskin taşlar kayalar boyum kadar çukurlar. Dikkat edilmesi gerekli. Araç ücreti 7-8 TL çadır kurmak 15 TL.

Benim için Çilingozun en büyük artısı; tatlı su ve tuzlu suda avlanabiliyor olmamdı. Gölde güzel kefal var. İlk tatlı su avımda iki kefal almış olmam benim için heyecan vericiydi taki tuttuğum kefallerin yavru oldugunu ögrenene dek. Aldığımız yere iade edip elimiz boş döndük ama 6 saatin nasıl geçtiğini hiç anlamadım. Zevkli bir yer. Denizden birşey alamadım ancak zıpkın ile dalanları gördüm. Bu arada çilingozda hiçbir yerde ne çapari ne kurşun nede mantar hiçbirşey satılmıyor tedarikli gidilmesi gerekli.

Detaylı bilgi için;
    http://www.sihirlitur.com/gezi/cilingoz/index.html