canıllı 06/05/2007

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında pterois volitans tarafından paylaşıldı.

1. pterois volitans

pterois volitans

en son 06/05/2007 pazar günü arkadaşlarla beraber çanıllı barajına saat 06:00 civarında gittik gördüğümüz durumu hiç sevmedik çünkü geçenyıl gitiğimiz zamandan o güne kadar gölün suyu bayağı çekilmiş ve azalmış o anda umudumuz kırılıyordu ama biz turna için gelmiştik ve hemen yerlerimizi alıp oltalarımızı hazırladık ve at çek işlemine başladık hava biraz bulutlu olmasına rağmen arada güneş yüzünü gösterip bizi ısıtıyordu bir çok denememize rağmen daha oltamıza hiçbir şey vurmamıştı ve malzememciden aldığım yeni turna yavrusu olarak yapılmış sasimi denemek istedim ve on andan sonra heycanımız iyice artmıştı çünkü birkaç denememizden sonra balık vurdu tam kıyıya almaya çalışırken elimizden kaçırdık çok üzülmüştük ama içimizde sevinç duyguları da bulunuyordu çünkü bu yılki ilk balığımızı görmüştük ve mutlaka tutacağımızıda biliyorduk. düşüncelerimde de yanılmadım güneş üztümüze iyice gelmeye başlarken ben 4 numara mepsimi ( üzerinde değişiklik yaptığım fosforlu bant yapıştırarak yaptığım çünkü bayağı eskimiş mepsimdi ) değiştirerek suyun içinden gelişini seyrederek çekiyordum. güneşli havada suda durgun ise ortalama 5 6 metreden rahatlıkla görülüyor suyun içinde saat 11:15 sularında yine çekerken bir anda oltamın birden kasıldığını hissettim ve sonunda balığı görmemle heycanım birden artmıştı bunuda kaçırmak istemiyordum ve çok dikkatli olmaya çalıştım ve başarılıda oldum sonunda kıyıya aldım ve karşımızda 60cm lik benim için yılın ilk balığıydı ve büyük olamasınında ayrı bir heycanı vardı daha sonrasındada başka balık tutamadım ve günü bir taneyle kapattım.

2. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Allah yardımcın olsun,ilk balığı gördün ye devamı gelir artık.rasgele

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Afiyet olsun paylaşımın için teşekkürler.

4. pterois volitans

pterois volitans

teşekkürler arkadaşlar

5. tiptirivsi

tiptirivsi

tebrikler arkadaşım güzel bi siftah olmuş senin için devamı dileklerimle...

6. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    arkası gelir artık. tebrikler.

7. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tebrikler umarım sayı olarak da boy olarak da daha büyüklerini tutarsın ;)

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Açılışı yapmışsınız artık:D bundan sonra devamı gelecektir;)