çanıllı asartepe barajında turna katliamı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında ayabaci tarafından paylaşıldı.

1. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Parlak fikir gibi ama bizden sonra birileride kararı ozdurmak için dilekçe verir:D Arkadaşlar, daha balık avı yasağının, bunun için oluşturulmuş takvimlerin, sınırlandırılmaların neden olduğunu idrak edemeyen arkadaşlar var:) Mevcut yasaklar bile deliniyor:( Ama elbette bu böyle deyip mevcut duruma razı olmak gerekmiyor. Keşke gerçekleşse..

2. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    biz elimizden geleni yapalım.ercan arkadaşımız örnek ben yapayım olmazsa olmaz dedi gerekli yerlere mail attı dilekçe verdi.bence emeğinin karşılığınıda aldı.bize yazışma işlerinden anlayan bir arkadaşımız yardımcı olsa bu iş olur gibi geliyor.

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tabiki elden geleni yapmak lazim. Bir kac yil yasak konabilir, ama is yasagi koydurmakla bitmiyorki. Denetim mekanizmasi diye bir sey yok. Ne zamanki denetim baslar, iste o zaman bazi seyler yoluna girer.Denetimsiz avlanma oldugu sürece, o baliklari ancak PHOTOSHOP larda görmeye devam edicez.

4. c.balıkcılar

c.balıkcılar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2.5 kg
    slm

arkadaşlar öncelikle slm hepimiz biliyoruz kendini bilmez balıkcıların katliam yaptıgını gerci onlara balıkcı dahi denmez gercek balıkcı nerde nekadar balık tutacagını hangi balıgı geri salacagını cok iyi bilir ama korkmamıza gerek yok ankara civarında turna kesinlikle bitmez düşünseniz bir mesela ayaş canılı barajı cok güzel sazan avı oluyordu ama birden tükenip heryeri turna aldı neden barajlara göllere turnayı salan av bayileri bir sazan malzemesi alsanız av bayinden en kötü ihtimalle 1 sene kullanırsınız ama tuna ögle degil en cok malzeme isteyen balık her balıga gittigimizdede o kadar sasü celik halat v.s bıraktıgımızı düşünün hemen hemen ben her balıga cıkacagımda av bayine ugrayıp turna malzemesi alıyorum tutulması en zevkli balıklardan bence korkumuz olmasın turna balıgı kolay kolay bitmez ankara civarında ayaşa gitmeyen varsa herkese tavsiye ederim turna acısından cok zevk alınan bir yer

5. Spider

Spider Mert Eren

Öncelikle imza ayarlarını yapar mısın...

imza bölümünde adın-şehrin-yaşın olsun ki
    biz de nasıl hitap edeceğimizi bilelim...

madem bu konu yeniden gündeme geldi..
    1-2 şey eklemek istiyorum

çanıllı da maalesef kadife yakalayanlar (ki solucan kullanıyorlar)
    bu köstekli takım-solucan ile turna da çekiyorlar..
    Bu tür bir avda o kanca çok derine gidiyor ve
    turnayı kurtarmak pek mümkün olmuyor...

diğer konu..
    bu kadar küçük turnanın avlanması ile
    soy tükenmesi (turnanın hızlı ürediği düşünüldüğünde)
    mümkün değil teorisinden yola çıksak bile
    avlakta bu sefer iri turna yakalamak mümkün olamayacaktır.
    Eh bu da avını düzgün yapan adamın
    turnayı geri bırakması demektir ki bence hiç avlayamamak
    ile aynı şeyi ifade eder..

anlaşılan o ki .. gelecek sezon iri turnaları da salmamız
    gerekecek ki.. kayıpların açığını biz kapatalım

6. turna

turna

Arkadaşlar,hepiniz çok güzel yazıyorsunuz ama Asartepe de parakete seren,ağ atan,adam başı 5-6 olta atanlarda balıkcı sitelerinin müdavimleri.Kimse alınmasın,barajda o tuttu bende tutarım zihniyeti var.
    Bir seferinde botla balık tutanların balıklarını görüntülemeye kalktım az daha telefon elimden gidiyordu,canımı kurtardığıma şükrettim.Ve o vatandaşda müdavimlerden.

7. c.balıkcılar

c.balıkcılar

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2.5 kg
    slm

kardeş gerekirse ben kendi payıma büyükte tutsam salarım geriye ben akşama kadar avlandıgımda bazen 3 5 adet 5 6 adet turna alabiliyoruz tuttugum balıgı sepete koyuyorum cogu zaman ev dönüşünde salıyorum tekrar ne kadar olursa olsun büyüklügü benim icin önemli olan yakalamak o heyacanı hissetmek ama gercekten canılı cok kalabalık helede hafta sonu olta atmaya yeri bile zor buluyorsun son zaman dedigin gibi kadifeye yöneldiler ben ondan sonra gitmedim canılıya inş bu sene iyi av cıkar diyorum