çanıllıya neler oluyor???

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında CHALGICI tarafından paylaşıldı.

1. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    sevgili hobi dostlarım...dün çanıllı daydım.ve ömrümün en kötü diyebilirim avını geçirdim.bir gün boyunca canlı gümüşle avlandım,her zaman sıraya giren balıkların hepsi,dün ağır ağbi olmuş...su derseniz,nerdeyse artık haftada 4-5 metre gidiyo,en güzel avlak yerinde bir hafta sonra böcekler geziyo...durum vahim!!!hayır üzüldüğüm,en yakın ve en güzel av yerimizin her geçen gün erimesi...bide bu sene ağ çekenler yok diyoduk,bu dahada beter bir sorun haline gelmeye başladı...yorum ve düşüncelerinizi bekliyorum,herkese sevgiler,mutlu ve umutlu hobiler....

Son düzenleme: 4 Ağustos 2006
  2. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

bugün 12 de geldim.dükkan kapalıydı kardeş.........
    çanıllıya gelince ekim-kasıma kadar av vermez gibi geliyor bana orası.

3. kykh

kykh

Hafta sonuna bende oraya gidecektim oysaki durum o kadar vahim demek ama Levent kardeş bundan bir önceki gidişinde gayet iyidi bu deişim çok ilginç yaa ne oluyor acaba bu gölete

4. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    kardeş walla bende anlamadım...çokta ümitliydim oysa.evet haklısın geçen hafta (parsel)oğuz ağbi ile mükemmel bi av geçirmiştik.hatta bi ara sıkılmıştım artık çekmekten:) ama bu hafta çok farklıo bir çanıllı karşıladı beni.su iyice çekilmiş,geçen haftaki yerimizden eser yok.abartmıyorum,rahat 5 metre daha gitmiş su.sanırım sorun şu;havaların ısınması ve suyun çekilmesi ile balık derinlere gitti.zaten kenardan avlanacaksan,ne kadar ileri atabiliyosan,o kadar şanslısın çanıllıda...bakalım,inşallah daha güzel günlere.çanıllı iyi falan derken,satmayıp kendime ayırdığım gümüşler elimde kaldı wallaa...:confused:

5. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    haklısın kardeş sanırım havaların serinlemesiyle bolluk tekrar başlar...aslında şaka bi tarafa,birazda iyi olur.bilinçsiz avlananlar hep eli boş dönünce(gerçi adı üstünde bilinçsiz,şuursuz herifler,pek boş dönmez ama...:D )umarım bolluk olur o aylarda...ayrıca keşke bi alo deseydin,çok yakınlarda idim,sevgiler...

6. kykh

kykh

:) kardeş ben alıcam o gümüşleri senden merak etme Çanıllıya bide ben gidicem bu cumartesi akşamı bakalım nasipleniriz işte olmazsada sağlık olsun

7. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    kardeşim benim bu hafta sonu il dışında bir konserim var,ama babam burda olur...o size gereken ilgi ve alakayı gösterecektir.ayrıca bişey sölimmi,bu haftaki gümüşler mükemmel.hepsi tosun gibi maşallah...

8. kykh

kykh

Eyvallah kardeşim şüphe yok zaten ona kolay gelsin sana da şimdiden

9. graficom

graficom

Favori Kamış:
    Olta
    abi ozaman çanıllı işiyatsın bu hafta biz en iyisi bildiğimiz yerlere gidelim çanıllıda nadasa çekilsin balıkları biraz dinlendirelim olmuyo öyle her hafta git okadar balığı çek gel:) levent kardeş teşekkür ederiz gümüşler için inşaallah vatozu beğenmişindir

10. Spider

Spider Mert Eren

4-5 gün önce gittik.. Hatunu ve ufaklığı aldım.. piknik yaptık.. yolda Adana yapan bir yer var.. dürümleri de aldık :D :D :D ayrıca içecekler vs her şey iyiydi :D

sonra enişteye teyzeye kayınvalide ve pedere de haber saldık.. geldiler..

önce biraz sazan denedim. tık yok.. sonra da canlı attım...3-4 tanesi gitti..
    (belki de ben iyi takamadım.. gerçi sırt yüzgecinin hemen altından takıyorum ama neyse...)

en son kocaman bir şey yemi yuttu... oltayı çekmeye başladı.. şamandıra kayboldu..20-25 dk uğraştık.. kayınpeder elinde kepçe ile bekledi.. enişte kamışı tuttu.. ben de misineden tuttum ama çekemedik...

ne olduğunu bilmiyorum.. ama çektiğimde çelik tel.. üçlü kanca falan yoktu..

11. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    selam spider...
    allah allahhh!!!çok ilginç yaaw...umarım balıktır o..ama en azından bir titreşim almışsındır ucunda bir canlı varsa.ne diyosun,hiçmi ibare yoktu?25 dk nasıl oyalayabilir seni yoksa?

12. Spider

Spider Mert Eren

Valla şamandıra kayboldu.
    Titremeyi herkes hissetti.
    Kaç kilo olabiliyo bu meret bilmiyorum?!?!?!

ama ne demişler hep kaçan balık büyük oluyormuş :D :D :D

13. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Kurtboğazı barajı at çek yaparken

Merhaba arkadaşlar SPIDER arkadaşın anlattıkları dikkatimi çekti bende birşeyler yazmak istedim ona benzer bir olayda benim başıma kurtboğazı barajında geldi 29-07-2006 tarihinde turnaya at çek yapıyordum kaşık ile çelik tel de vardı misinayı yeni sarmıştım oltaya kaliteli bir misinaydı, vuran balıktı ona eminim beni 8-10 saniye uğraştırdı kamış kırılacak kadar eğildi sonunda koparmayı başardı ilk defa böyle birşey yaşadım , ne kadar büyüyebilirki bir turna balığı.

Not:Birde şu dikkatimi çekti 40 adet gümüş almıştık birde motor , canlı yem ile bir tane bile alamadık ama kaşık ve şasi ile 9 adet iri turna aldık ilginçtir.
    Sevgiler Saygılar

Son düzenleme: 24 Ağustos 2006
  14. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    dostum,balık şans işidir öncelikle,bilirsin işte...yani aslında gümüşle genelde çok olumlu sonuçlar alınır.bende çok verimli avlar yaşadım gümüş sayesinde.ama şans işte,olmayıncada olmaz.ve yer seçimi tabiiki,belkide attığın yer turnanın avlandığı bir yer değildi.turna avlağı genelde,altı bol bitkili,kendini kamufle edebileceği yerler olmalı...
    büyüklüğü konusunda ise,üstadlar daha iyi bilir ama,sanırım eğer yanılmıyosam,bu hayvan 15 kg akadar büyüyebiliyomuş...ben görmedim walla:)olabilir tabii,çünkü;kurtboğazıda bildiğim kadarıyla turna ile tanışalı hayli zaman olmuş.olabilir,belkide büyümüş olabilir,8-10 kg...kimbilir,belkide KURTBOĞAZI CANAVARI 'dır hee :D:D:D
    sevgiyle kal,rastgele...

15. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    abicim bizde bu hafta sonu kurtboğazı yapalım diyoruz.ama kurtboğazından yana şansımız yok.Ne zaman gitsek elimiz boş dönüyoruz.Ama tutanlar olunca insan bir daha bir daha gitmek istiyor.bakalım ne olacak .herkese rastgele

16. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sanırım orada yer bilmek lazım...bilenlere bi danışın isterseniz.yada hatırlıyorum,geçmiş konulara bi bakın,yer konusuna bayağı bi bilgi olacaktı...sevgiler..