Çanıllı'yı Rapor Edelim!!!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında CHALGICI tarafından paylaşıldı.

1. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    GENELDE ZİLLİ DİP,MAKARALI
    En İyi Avı:
    14 KG YAYIN..TABİKİ K.IRMAK VE 1,5 KİLO TURNA,4,5 KG.SAZAN
    sevgili hobi dostlarım...
    ankara'nın en yakın avlağı olması nedeniyle,çoluk çocuğun bile katliam yaptığı bu mükemmel gölette artık durum inanılmaz boyutlara vardı!!!durmadan birileri şikayet ediyo sitede,ama bir aktivite yok!!!
    benim şahit olduğum başka bir denetimsizlik örneği ise,köydeki bir düğünde halkın sabahlara kadar şakır şakır kurşun sıktığı idi.ne alakası var diyceksiniz?çookk alakası var,şöyle anlatayım,bu bize neyi anlatır?o köye jandarma uğramıyor demekki...yooo oda değil,o saatlerde jandarma köyün girişinde trafik kontrolu yapıyordu...

peki ne o zaman sorun levo?diyceksiniz...sorun ve sorum şu;acaba bizim kolluk kuvvetlerimizin bu köye veya,içindekilere özel bir ilgisi,alakası m ı var?!!!

gelin birlik olalım ve bilen birileri bize yol göstersin,bu olayları(köydeki rahatlığı ve göletteki katliamı)makamı ve muhattabı neresiyse şikayet edelim...

jan.gen.k.lığı mı?valilik mi?yoksa ayaş kaymakamlığı mı?

sizce hedef neresi,bir bilen yokmu bu prosedürü?

öyle avaz avaz bağırmaklada olmuyo bazı şeyler,tepkide aktifleşmek gerek,buyrun öyleyse....

2. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    pardon pardon pardon !!!!

hertkesten özür diliyorum.başlığı düzeltirken bir yanlışlık oldu aynı konuyu üç defa açtım.sanırım en kısa zamanda mod.larımız bu durumu düzeltirler...(bu arada hemen baktım ama şu anda sitede aktif hiç mod.yok.)

kusura bakmayın...;)

3. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ilgisizlik mii???

yokmu kimse arkadaşlarr ve değerli büyükler???nolduu yaa...nerelerdesiniz?

herkes heryerde serzenip duruyodu yandı çanıllı,bitti çanıllı diye!!!

yani bize yol gösterecek ve düşüncelerini paylaşacak kimse yok mu bu konuda?

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    levent köy jandarma alanındaysa jandarmaya şikayet etmek lazım ama jandarmanın ilgilenecegini pek sanmam gecen hafta biz ag atanları ihbar ettik iki araba orda 1 ssatden fazla bekledi gelen yok bence direk jandarmanın üstüne jan.gen.kom. şikayet et inşallah ilgilenirler bu arada mod olarak sennur sabahtan beri online

5. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    benim amacımda zaten ilgisiz olan kolluk kuvvetlerini biyerlere rapor etmek....
    ama bunun bir sinsilesi vardırr onu soruyorum...teşekkür ederim

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Benim bildigim kadari ile, bölgeye bakan karakola gidersin sikayetini oraya yaparsin. Orasida ilgilenmez ise, merkez komutanligina gidersin. Merkz komutanligi ilgili birime mutlaka olayi arastirmasini söyler. Onlardanda ses cikmiyorsa. Her ilin en yüksek sikayet merci tabiki Valiliklerdir. Oraya gitmelisin.

Orasida olmadi digelim, Gölün kiyisina oturup eylem yapmalisin. Secenek bol sanirim.:confused:

7. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgili levent,jandarmayı araya araya şarj bitti.bu iş artık çığrından çıkmış,güya en denetimli yer kurtboğazı adamlar oraya da ağ atmış.bence bu işleri zaten kendileri yaptırıyor,10-15 balık içinnnnnnnnnn,
    şimdi kimi kime şikayet edelim,
    en iyisi konuyu medya ya taşımak....

8. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    jandarma

Arkadaşlar ltf tüm suçu kolluğa atmayalım. Heleki (3-5) balık için karşılıklı işbirliğini düşünmek bile istemiyorum. Bunun sebepleri başkadır. izah edeyim.

Şimdi arkadaşlar, bilindiği gibi ülkemizde şehir merkezlerine Polis kırsal alana jandarma bakmaktadır. Polis sadece kolluk vazifesini yapmaktadır. Ancak jandarmanın kolluk ifasının yanı sıra birde askeri kimliği vardır ki bu daha önde gelmektedir. Hepimiz askerlik yaptık. Ben Jandarma olarak yaptım. denetlemeye gelen hiç bir rütbeli bize ya da komutanlara suçun önlenmesi ile ilgili bir şey sormadı. Bütün denetleme askeri kimliğin gerekleri ile alakalı yapıldı.

Bu açıdan, dış karakoldaki başçavuş ya da uzman çavuşun kaç metre ag, kaç tane tırıvırı yakaladığının bi önemi yok. zaten onlarda bu işleri tali işler olarak goruyorlar.

Güvelik güçleri icraat yapmak der. yani operasyon biter ve telsizden anons edilir. "efendim kumar basıldı şukadar liralık pul, tombala aleti, şu kadar para, yapılan aramada (2) ruhsatsız silah, aranan bir kişi ele geçirildi" şeklinde... yetkili müdür de teşekkür eder. Maksat reklamdır. birazda motive tabiki....

Jandarma'da da bu icraatlar bölge komutanlığına çekilmektedir. her ay o bölge komutanlıgına baglı il jandarma komutanlıkları yaptıkları operasyonlara göre başarı sıralamasına tabi tutulurlar. Elbette jandarmanın yaptıgı ag-tırıvırı operasyonları bırakın diğer suçları, ruhsatsız av tüfeği yada kara avcılıgı malzemeleri ele geçirmekten daha sonraki sıralarda yer almaktadır. bu sebeple jandarma tırıvırı ağ ihbarlarına geç gelebilmektedir.

Diğer yandan iğneyide kendimize batıralım. ag seren adamı gorduk. ya kufredip gidiyoruz ya da gizlice jandarmayı arayıp uzaktan neticeyi seyrediyoruz. jandarma gelirse ag sahibi oradan toz oluyor ya da agın kendisinin oldugunu inkar ediyor.

işte biz burada ihbarımızın arkasında durmalıyız. Jandarmaya işinde yardımcı olmalıyız. o adamların gelipte oraya ağ serdiklerine şahit olmalıyızki adli süreç tamamlansın. korkmayalım en fazla bir celse mahkemeye şahit olarak gelir duruşmada tanık sıfatıyla ifade veririz. başka da hiç bir şey olmaz.

Arkadaşlar yerel kolluk gücü ihbarınıza itibar etmiyorsa özellikle (Jandarma için)
    İl Jandarma Komutanlığı'na, Jandarma Bölge Komutanlığı'na ve Jandarma Genel Komutanlığı'na hitaben (3) ayrı mektup gönderin ama mektubunuzun altında bu üç yere de gönderildigi notu muhakkak bulunsun. yerel kolluk biriminin en ağır bir şekilde uyarılacagını temin ederim.

Polis mıntıkasında bir avlak var mı bilmiyorum ama böyle bir durum olursa da İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri bakanlıgına ihbar edilmesi yeterli olacaktır.

Bir diğer husus ise Jandarma Genel Komutanlığı nezdinde amatör balıkçılar olarak bir girişimde bulunulmalı ve Jandarmanın merkezden yapılacak bir tazyikle bu işe ağırlık vermesi sağlanmalıdır. yani kolluk güçlerinin ag yakalamanın ruhsatsız silah yakalamaktan daha önemli olduguna inandırıldıgı gün bu işin kolluk yanı bütünüyle halledilir.

saygılarımla..

Son düzenleme: 25 Eylül 2006
  9. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık

Bolu-Aladağ Göletindeki Jandarmanın Yeri Değiştirildi.. Neden Sence? Bir Fikrin Var mı Abi? :) Yoksa 3 - 5 balık için işbirliği mi? :eek:

10. myigit

myigit

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    Alabalık 1kg
    cevap

Bilemiyorum arkadaşım. kesin olmayan şeyler hakkında burada yanıt veremem velevki dediğin gibi olsun. Demekki konunun takipçisi bir arkadaş çıkmış ve olayı açığa çıkarmış. Demekki Jandarma yetkilileri gereğini yapmışlar. Demekki her yapılan yapanın yanına kar kalmıyormuş.

11. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sevgili myiğit;anlatımın ve paylaşımın için teşekkür edrim.ama malesef öyle gözüküyo ki;ortada danışıklı bir döğüş söz konusu...bu bölge için konuşuyorum...hiçbir şekilde ben çanıllıda jandarma kontrolü görmedim vede duymadım bu sene...ama bişey yapmalı!!!

12. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sevgili ağbicim...askerliğimden hatırlarım,bir bölgenin en üst komutanlarına bütün yerel ve genel gazeteler gider.ve özellikle takip eden subay yada astsubayları vardır.şimdi diyelim ki medyayı kattık.konu hassas,asker sonuçta.türk askeri!!!tabiki bu zaafımızdan yararlanacak ajanlar var bu ülkede...şaşırmayın,basitede almayın.wallahi böyle bu iş!!!

ne alakası var,şöyleki;o zaman olay senin benim duyarlılığımızdan çıkıp,türk askeri kendi iç sularında görevini yapmıyor,illegal liğe gözyumuyor olur.ve bundan birçok şerefsiz tatmin olur.

o yüzden dir ki,ben bu önerine karşıyım...öncelikle kendimiz sinsile yolu ile halletmeye çalışalım,kimseye prim vermeyelim.eminim jamdarma kuvvetlerimiz buna bir çare bulacaklardır...

teşekkürler...

13. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    bende bu konya baska bir forumda değinmiştim sanırım benden oncede bu konuya değinilmiş.
    Gercekten hızla müdahale edilmesi gereken bir konu bencede..

14. borayto

borayto

iki boş bir dolu yaparmı yani 0+0-0

15. CHALGICI

CHALGICI

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Yaniii???Tam olarak ne tavsiye ediyosun?