çayırkör turnanın yeni yeri :D

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında rastgele41 tarafından paylaşıldı.

1. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo istavrit 1,5 saate
    HAY turna ellerinden öpeyim açmıyorum zaten bundan sora konu okumasını anlamasını bilmeyenler gelmiş sora bide laf atıyorlar

2.  
  3. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    ha ben anladım onu.

4. Spider

Spider Mert Eren

Valla ben 1. 72 cm'yi

1. birinci
    ve
    72 santimetre olarak anlamayı başaranlardanım :D

biraz dikkatli okumak yeterli bence..

5. TURKM€N

TURKM€N

Bu çayırköy tam olarak neresidir:D
    Birde yasak var mıdır yokmu dur net olarak bi cevap lütfen;)
    Belki oralara yolumuz filan düşer neme lazım aklımızda olsun:p

Son düzenleme: 25 Nisan 2007
  6. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    arkadaşlar çayırköy izmitte. 1 nisanda sezon açıldığı için yarışma yapılacaktı fakat yağmur sebebi ile bir hafta ertelenmişti. işte ogün en büyük balığa birincilik ödülü verdiler balığın boyu 72 cm. turnanın yeni adreside çayırköy demişler ama öyle sanıldığı gibi büyük ve bol balık yok. neden yok : havyar zamanları balık avlandığı için yok. genelde oltaya gelen balık boyu 35-39 cm arasında değişiyor.

ooooo izmitte güzel turna çıkıyomuş hemen gidelim diyenler kesinlikle yanılırlar:eek: .

7. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    hay ağzına sağlık yaa..30-35 cm arası çıkıyor(du),dün akşam ordaydım yine biriyle konuştum adam 3 olta suda canlı yem ama yok abi diyor 2 gündür geliyom bir tık dahi yok dedi bizde o moralle:( biraz salladık oltaları ama nafile..balığı yasak zamanda götürdüler abi..bişi kalmadı yani daha öncede yazmıştım adamlar sazanı bile zıpkınla avlıyorlar...yazık çok yazık

8. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Yarışma 8 nisanda yapılacaktı ve yapıldı.1 nisanda yağmur yağdığından ertelenmiş falan değil.Bu işler hadi bu hafta yarışma yapalım yok yağmur yağdı haftaya yapalım şeklinde olmuyor.
    Tarım Bakanlığı'ndan izin alınıyor.Bir sürü kuruma haber veriliyor,yazışmalar yapılıyor.
    Bu tarih 1 ay öncesinden belliydi.
    Yarışma günü tutulan balıklar sırasıyla 69,5 cm,43 cm,42,5 cm ve 42 cm geldi.Bir arkadaşımız da yarışma harici 68,5 cm.lik bir turna tuttu.
    Yarışma günü 72 cm lik balık tutulmadı.
    Ve lütfen bilmediğimiz konularda biliyormuş gibi yazmayalım.

9. Bahsetmiş olduğunuz yarışmayı dün akşam Yaban Tv de izledim.

Aynen anlattığınız ölçülerde balıklar tututldu. Güzel bir organizasyon olmuş. Düzenleyenleri ve katılanları kutlarım...

10. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Ümit

Bir üye bir konu açmış, üç sayfa yazı yazılmış.
    Yazıların Türkçesinin bir rezalet olması ayrı konu ama Allah aşkına sen bunları okudun ve ne öğrendin, okumak için harcadığın zamana değdi mi?

Tamam silmiyorum, vakti bol olanlar okumaya devam etsin bakalım.:confused:

Ayrıca, iki arkadaş, 10'dan fazla mesaj yazmış fakat hala imza ayarlarını yapmamış, üstelik uyarılara rağmen.

Sen yönetici olsan, bu durumda ne yapman gerekirdi, söyle ben de onu yapayım.

Söylemezsen, forum kurallarının gereğini yapacağım ama sen de lutfen şaka bile olsa bu gibi boş konular için bu tip yazılar yazma.

Selam ve sevgiler.

11. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Reisim mesaj yazılacak konu var yazılmayacak konu var.

Konu ilk açıldığında baktım elletutulur bir tarafı yok, n cümlesi cümle ne muhabbeti muhabbet. Hiç görmedim bile neme gerek kendimi mi yorayım boş yere. Zaten modlarımız bu durumda ne yapacaklarını bilirler, hiç yorulmam ne yorulucam.

12. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=14034&tab=Yorumlar

eh arkadaşlar artık noktayı koyalım bu mesaja nedersiniz?? yukarıda bizim kocaelinin hoş ve güzel bir yazısını ve burda yapılan organizasyonu ve tutulan balığı yazıyor..sanırım bu yazıyı okuyan arkadaşlar yeteri kadar bilgi almış olacaklardır..hepinize şimdiden teşekkürler.. ha bu arada tutulan balıkların resimlerini de bulursam hemen eklicem...

13. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
  14. korfezli_41

korfezli_41

Çayırköy Göleti

bu göletin yerini bilen varsa acil söylerse sevinirim

15. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    İzmit şehir içinden çayırköy minibüsleriyle gidebilirsiniz,özel arabanızla gidecekseniz Bekirdere de kime sorsanız size gösterecektir.

16. srcn.41

srcn.41

Favori Kamış:
    Milennıum 60 ve Beta 60 Albastar makina,dragon ve discovery kamiş,el oltası,hassas kamiş
    En İyi Avı:
    Resimdeki eşkina,İstavrit,lüfer,zargana,meszgit
    Abi bende izmitliyim ama hiçbir bilgim yok gölle ilgili çayırköy mevkini biliyorum bu aylarda ne çıkar? hangi sistemi kurmalıyım? yem olarak ne kullanmalayım?Hangi malzemeleri almalıyım balıkçıdan v.s gibi konularda bilgilendirseniz sevenirim
    HeRKeSe RASTGELE....

17. junior balıkçı

junior balıkçı

güzel dedin be kardeş

18. canalpakin

canalpakin

1 inci 72 cm demek istiyo 172 lik turna görsem kaçar giderim heralde

19. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    arkadaşım adam demişki birinci 72 cmlik tuttu azcık dikkatli oku niye dalaşıyonuz slmlar

20. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Hocam arkadaş yasak konusunda haklı olabilir nedenine gelince; Afyonkarahisar ili Dinar ilçesi Antalya-Burdur Karayolu 6ncı km de Karakuyu sazlığı yıllardır birinci derecede kuş üreme ve konaklama yeri olarak sit alan ilan edildi kesinlikle av yasaktı ama içerideki Turna balıkları o kadar abartı şekilde büyümüş ve çoğalmışlarki bu yıldan geçerli 2 yıllığına Turna avı Haziran başında serbest bırakıldı ancak civar köylülerinin şiddet içeren tepkileri yüzünden incelemeye giden su ürünleri ekibi köylülerce avcı sanılarak öldüresiye dövülünce İl valiliği tekrar yasak kararı aldı.Dolayısıyla Av sirkülerinde Yasak bölge olarak adı geçmemesine rağmen özel yasak var şimdi.Diğer konuya gelince yaklaşık 15-20 sene önce bizim Eber ve Karamık göllerinde 1.5 - 2 mt civarında Timsah gibi Turnalar olta veya ağlarla yakalandı gördük gözlerimizle her biri 12-18 kg.lıklardı.Ama şimdi varsada çok ender sakin yerlerde vardır geçen yıl Karamıkta akşam avında 5o mt uzakta su üzerinde balık kovalarken bir balık gördük inanılmaz bir balıktı büyüklük olarak ama tam olarak ne kadar olduğunu kestiremedik kayıkçı en az 10 kg. veya üzeri dedi.
    saygılar...

Son düzenleme: 25 Haziran 2007